Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Archi

Psychonauts

Polecane posty

Ale wlasnie chodzi mi o to, ze ja te czynnosci, ktore opisales, juz wykonalem, ale dalej nie wiem jak tam wejsc. Nie wiem, moze nie zauwazam jakiegos szczegolu czy cos. Stoje pod tym balonem jak glupek i probuje do niego wskoczyc na lewitacji, no ale nie da rady ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zizou666

Już kiedyś o tym pisałem, więc skopiowałem jeszcze raz. Tylko nie wiem czy się w tym połapiesz, bo jest to nieco pogmatwane. Opisałem tutaj od początku do końca ustawienia sceny, ażeby dostać się do balona.

Z tego co pamiętam to zaczynasz na scenie wesołej tam gdzie jest smok. I z tego co pamiętam to były trzy scenografie (woda, ląd i statek czy coś takiego) i ich wariacje w postaci wesoła/smutna scena. Najpierw musisz zabić smoka, a aby to zrobić musisz ustawić scenę na woda/smutna i użyć megafonu od Becky dla scenariusza Knight of Joy. Rycerz powinien zabić smoka, a ty będziesz mógł zdobyć scenariusz następny. Oddaj go Becky. Zmień scenę na statek w smutnej wariacji i zdobądź kolejny scenariusz. Też go oddaj Becky. Potem zmień scenę na ląd w smutnej wariacji i za pomocą megafonu odtwórz ostatni scenariusz, który zdobyłeś, a balon powinien się opuścić.

Jeszcze taka moja jedna uwaga (właściwie to dwie)

1sza - jeżeli zależy Ci na zdobyciu wszystkich figmentów to musisz zmieniać po kolei te sceny i ich wariacje, aby je zebrać co jest dosyć męczącym i pokręconym zadaniem, więc jego nie uwzględniałem w tym opisie.

2ga - w Psychonauts grałem już dosyć dawno, więc mogłem tutaj coś pokręcić i być może nie uda Ci się wykonać tej misji według mojego opisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam duży problem z grą Psychonauts... Mianowicie: Gdy w etapie: The Milkman Conspiracy próbuję użyć Clairvoyance wiesza mi komputer (wyświetla się cały niebieski ekran) i po chwili się resetuje. Udało mi się użyć tej mocy tylko na strażniku w pokoju i dziewczynkach sprzedającej ciastka... Gdy chce użyć tego na kimś innym wywala mnie tak jak wcześniej wspomniałem... Pomocy !

Jeśli masz kartę ATi Radeon to wyczytałem na zagranicznych stronach, że czasami występują u ich posiadaczy problemy związane z tą mocą. Podanym rozwiązaniem było ściągnięcie i zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej.

Jak wspominałem mam tan sam problem. Mam nvidie fx5700 i instalowanie najnowszych sterowników nic nie zmienia. Niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie chodzi mi o to, ze ja te czynnosci, ktore opisales, juz wykonalem, ale dalej nie wiem jak tam wejsc. Nie wiem, moze nie zauwazam jakiegos szczegolu czy cos. Stoje pod tym balonem jak glupek i probuje do niego wskoczyc na lewitacji, no ale nie da rady ;)

Wpierw w scenie z łodzią w uśmiechu przechodzisz przez wrota na górze, pojawia się lokacja z takim słupem. Zmieniasz na smutek. Robisz scenkę o balonie. Już. A i mam pytanko... Czy komuś udało się zebrać wszystkie fikacje na poziomie Black Velvetopia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracias Zizou, o ten fragment mnie chodzilo :) musze chyba mala, 2-3 dniowa, przerwe sobie zrobic od tej gry, odpoczac od niej i w ogole. bede wtedy mial trzezwiejszy umysl, a tak to mam teraz zmeczenie materialu (moich szarych komorek) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mam pytanko... Czy komuś udało się zebrać wszystkie fikacje na poziomie Black Velvetopia?

Mnie sie udalo. Nie tylko na tym, ale i na wszystkich innych. Jedyny sposób na osciągniecie rangi 100. Problem z ktoryms figmentem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i mam pytanko... Czy komuś udało się zebrać wszystkie fikacje na poziomie Black Velvetopia?

Mnie sie udalo. Nie tylko na tym, ale i na wszystkich innych. Jedyny sposób na osciągniecie rangi 100. Problem z ktoryms figmentem?

Oj no... W zasadzie tylko w Velvetopii nie zebrałem wszystkich, a zostało ich 6. Zlewają mi się kolory fikacji i ścian budynków w efekcie nawet po 4 przejściu etapu miałem dość, a teraz żałuję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udalo. Nie tylko na tym, ale i na wszystkich innych. Jedyny sposób na osciągniecie rangi 100. Problem z ktoryms figmentem?

Oj, nie zgadzam się. Nie trzeba mieć wszystkich figmentów żeby mieć 100 rank. Wiem bo sam tak to przeszedłem. W 4 umysłach nie mam na full. Oczywiście trzeba mieć znaczną większość, ale jednak nie wszystkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że można mieć 101 Rank? Podobno w umyśle treningowym Oleandra coś się pojawia gdy zdobędzie się 100 Rank i to umożliwia zdobycie numeru 101.

A masz może więcej informacji? Bo sobie przed chwilką przebiegłem ten umysł i jakoś nic nie zauważyłem. Wydaje mi się że to ściema albo może chodzi o jakąś wersję nie na PC (nie wiem na jakie platformy Psychonauci wyszli ale wydaje mi się że na Xpudło).

Przybyl ---> Oj coś mi się wydaje, że ktoś tu dialogów w grze nie czyta :P . Obok Sashy stoi taka maszyna wyglądająca jak taka wielka suszarka do włosów w salonach fryzjerskich. Podchodzisz do niej, używasz i wracasz do swojego umysłu (tego, który kończy się przy takim czarnym potworze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udalo. Nie tylko na tym, ale i na wszystkich innych. Jedyny sposób na osciągniecie rangi 100. Problem z ktoryms figmentem?

Oj, nie zgadzam się. Nie trzeba mieć wszystkich figmentów żeby mieć 100 rank. Wiem bo sam tak to przeszedłem. W 4 umysłach nie mam na full. Oczywiście trzeba mieć znaczną większość, ale jednak nie wszystkie.

Wygrales wszystkie rundy w grze w uderzanie zolnierzy w okopach? Jesli tak, to miales dodatkowa range, ktora mogla zrekompensowac braki parudziesieciu figmentow w roznych swiatach. Jesli nie wygrales i mimo to masz range 100 to gratulacje, bo wg roznych zrodel, ktore sprawdzilem, NIE jest to mozliwe bez zebrania wszystkiego.

Czy to prawda że można mieć 101 Rank? Podobno w umyśle treningowym Oleandra coś się pojawia gdy zdobędzie się 100 Rank i to umożliwia zdobycie numeru 101.

Sprawdzilem, i mozna miec taka range. Zebranie wszystkich figmentow, bagazy itp itd oraz wygranie wszystkich rund w grze w uderzanie zolnierzy w okopach w umysle trenera to umozliwia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ta gra mnie po prostu dobija na calej linii... Bylem juz na samym koncu etapu w umysle Freada Bonapartego, no i juz tych zolnierzy zwerbowalem stoje pod forteca i tylko pozostala usunac ta blokade kolowrotu. No i glowie sie jak to dziadostwo usunac. Nic mi nie pszyszlo do glowy tylko hp potracilem prawie na maxa (wyskoczyc sie tam za cholere nie da). W koncu wkurzylem sie i wyszedlem z gry. Bede cala misje od nowa przechodzil chyba... ze wczesniej usune gra ;P Nie no zartuje, ale jak mi ktos powie jak to dziadostwo usunac to bede dozgonnie wdzieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamz --> Tą gierkę z klepaniem żołnierzy zrobiłem. Wydaję mi się to całkowicie głupie, że na 100 możliwych ranków można mieć 101. No i sam napisałeś, że zebranie wszystkich figmentów jest JEDYNYM sposobem na osiągniecie 100 rangi.

zizou666 --> Po lewej stronie zamku (niedaleko jednego z bagaży) jest drabinka. Wchodzisz, skaczesz na nastepną platformę, idziesz po linie, nast. platforma, lina, skok na wieżyczkę na której stoi ten strzelający hełm, to samo tylko że na drugą a tam używając telekinezy wyciągasz blokadę.

A teraz idę zdobywać 101 rank :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytowac Duffego, bo bardzo dobrze opisal sprawe i mi pomogl rozwiazac problem w tym teatrze:

Z tego co pamiętam to zaczynasz na scenie wesołej tam gdzie jest smok. I z tego co pamiętam to były trzy scenografie (woda, ląd i statek czy coś takiego) i ich wariacje w postaci wesoła/smutna scena. Najpierw musisz zabić smoka, a aby to zrobić musisz ustawić scenę na woda/smutna i użyć megafonu od Becky dla scenariusza Knight of Joy. Rycerz powinien zabić smoka, a ty będziesz mógł zdobyć scenariusz następny. Oddaj go Becky. Zmień scenę na statek w smutnej wariacji i zdobądź kolejny scenariusz. Też go oddaj Becky. Potem zmień scenę na ląd w smutnej wariacji i za pomocą megafonu odtwórz ostatni scenariusz, który zdobyłeś, a balon powinien się opuścić.

Dodam tylko, ze jedyny problem mozesz miec ze zdobyciem drugiego scenariusza znajduje sie on u gory w smutnej scenie ze smokiem. Kiedy rycerz zabije smoka wyskakujesz po jego gebie (smoka nie rycerza ;)) przy pomocy lewitacji do gory bierzesz scenariusz i zmieniasz choreografie na statek. Aha i pierwszy scenariusz zdobywasz po rozmowie z Jasperem (chyba tak mu bylo). A same scenariusze wykonujesz przy pomocy megafonu Becky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo orientuję się o co Ci chodzi... Czy o generała - Oleandra, tego z samego początku; Sashę Neina, agenta w okularach, w którego umyśle pokonujesz Megacenzora, czy o agenta Forda, tego dziadka który daję Ci telekinezę. A jeśli nie o nich, to może udaj się nad jezioro na lekcję z Mill'ą by zdobyć lewitację... Najlepiej sprawdzić w dzienniku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...