Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartez127

Głośniki + karta dźwiękowa

Polecane posty

Witam,

Przygotowuję się do zakupu głośników komputerowych wraz z kartą dźwiękową, by uzyskać jak najlepszy efekt. Planowany jest zestaw 5.1 w celu komfortowego oglądania filmów i słuchania muzyki. Na głośniki chcę przeznaczyć około 400zł, a kartę 200-300zł. Jest to moja pierwsza styczność z zewnętrzną dźwiękówką i - adekwatnie do sytuacji - pojawiły się u mnie pewne wątpliwości.

Posiadam płytę główną https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/

W jej specyfikacji podano, że obsługuje format nawet 7.1, lecz jest to integra. Osobiście zależy mi, by dźwięk płynący z głośników był jak najczystszy, a zarazem przestrzenny. Czy w takiej sytuacji jest sens w ogóle kupować kartę dźwiękową? Czy na tej zintegrowanej również będzie dostępna ta "przestrzenność"? Nie ukrywam, że jestem również graczem i zastanawia mnie, jakby zewnętrzna wpłynęła na jakość audio w słuchawkach. Z samych głośników chcę wycisnąć jak najwięcej, w końcu cztery stówki piechotą nie chodzą i jest to raczej zakup na kilka następnych lat. Jak Wy to widzicie, co polecacie?

 

Z ewentualnych kart dźwiękowych w oko wpadł mi Asus XONAR U5 oraz Creative Sound Blaster Z.

Na głośnikach nie znam się kompletnie, a opinie w internecie o poszczególnych modelach są bardzo sprzeczne. Fajnie by było, gdyby ich okablowanie nie kończyło się na kilkudziesięciu centymetrach. ;)

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to zestawy 5.1 w tym budżecie wybiłbym sobie z głowy - nawet dużo drożej ciężko dostać coś sensownego z 5.1... Raczej postawiłbym na porządne 2.0, gdzie będziesz miał dużo lepszą jakość dźwięku. Na proline jest obecnie na głównej fajna promocja na Edifiery R1600TIII, ale trzeba się spieszyć bo zostało kilka sztuk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...