Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marcin3595p

Chłodzenie

Polecane posty

  • A tak właściwie masz problemy z temperaturami?
  • Masz jakiś budżet?
  • Jak podoba Ci się kultura pracy fabrycznych wentylatorów?
  • Ewentualne dodatkowe wentylatory chcesz podłączyć do wbudowanego kontrolera obrotów, czy pod płytę główną (masz wolne gniada 4-pin)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakoś karta zaczęła się grzać mocno na EVE Online. Noszę się również z zamiarem podkręcenia lekko sprzętu. Budżet ma być na 3-4 wentylatory 140mm. Oczywiśćie w rozsądnej kwocie za powiedzmy ~60zł/szt. Kultura pracy obecnych nie budzi zastrzeżeń choć mogłyby trochę lepiej nawiewać. Najlepiej podłączyć pod płytę bo nie wiem ile w stanie jest obsłużyć wbudowany kontroler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcin3595p napisał:

nie wiem ile w stanie jest obsłużyć wbudowany kontroler.

Wg producenta - trzy (klik). Czyli jeżeli pasuje Ci ręczna zmiana prędkości obrotowej, to mógłbyś zakupić jeszcze jeden 3-pinowy. Jeżeli nie - o ile Twoja płyta ma odpowiednio dużo wolnych* gniazd 4-pin, to możesz zakupić wentyle z PWM i zostawić jej ich regulację.

Co do ilości i rozmieszczenia wentylatorów - sam w R4 mam dwa wciągające na froncie i po jednym wyciągającym na tylnym panelu i na topie. Jeżeli zależy Ci na poprawie temperatur karty, to w sumie możesz rozważyć wrzucenie wentylatora wciągającego na dole, obok zasilacza (tylko sprawdź, czy w ogóle się tam zmieści).

Co do konkretnych modeli, to prawdę mówiąc brakuje mi nieco obeznania, ale jako że pewnie i tak nikt inny niczego nie zaproponuje, to zasugeruję SilentiumPC Sigma Pro (PWM, bo nie-PWM jest dość wolny) - wg specyfikacji jest w stanie przerzucić nieco więcej powietrza od wentyli Fractala, nie jest przesadnie głośny, no i względnie tani.

*Zawsze możesz też pomyśleć o zakupie rozgałęziacza - czy to 1->2, czy nawet 1->4 (ponoć powyżej dwóch wentyli na gniazdo, warto zadbać o zasilanie z innego źródła, jak w tym przypadku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...