Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smigol

Upgrade warty zachodu?

Polecane posty

Obecnie stacjonarka wygląda tak:
AMD Athlon II X3 435 + Zalman CNPS 10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120
ASRock M3A770DE
GoodRam 2x2GB 1600MHZ
Karta Graficzna : Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 DVI/HDMI
Fortron FSP400-60GHN
Samsung 500GB 16MB Cache F3
Samsung SH-223C SATA
Gigabyte M1000 Luxo

jest sens coś tu poprawić za jakiś 1000zł? Chodzi mi głównie o FIFĘ 18 + następczynie przez kilka kolejnych lat i GTA V, w nic innego nie planuję grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, aż ciężko powiedzieć, jak podejść do tematu - jakby chcieć wykorzystać obecnie posiadane podzespoły, to można rozważyć zakup jakiegoś Athlona II X4 (np. 640), dodatkowych 4GB RAMu i GTX 1050 Ti - problem w tym, że w wymaganiach minimalnych nowej FIFY widnieje jednak nieco szybszy procesor AMD.
Drugi wariant to zakup G4560, odpowiedniej płyty (np. H110 Pro-D), 8GB DDR4 (razem ~800 zł), co zostawia nas z ręką w nocniku w kontekście grafiki (niby wystarczyłoby na jakiegoś GTX 460, no ale tak wiekowa karta z 1GB vRAMu to nie jest zbyt dobry pomysł) i wcale nie daje zbyt dużego zapasu mocy obliczeniowej procesora (no i nie zaszkodziłoby poczekać na premierę nowych procesorów Intela - Coffee Lake mają się pojawić na początku października, choć pewnie na sensowną dostępność przyjdzie nam nieco poczekać).
Można się jeszcze zastanowić nad zakupem używanego procesora na LGA1155 - i5 stały się ostatnio śmiesznie tanie, choć w zamian dostępność płyt głównych to od dłuższego czasu niezła tragedia...

Może warto pomyśleć o zakupie konsoli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/17/2017 o 19:51, webtom napisał:

Może warto pomyśleć o zakupie konsoli?

To jedyna sensowna ewentualność (no może oprócz kupna i5-2400 i GTX 1050) - patrząc na rozwój silnik EA - cztery przyzwoite rdzenie (i5 lub Ryzen 3 1200) są potrzebne do w miarę komfortowej rozrywki na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam, kwota wzrosła do jakiegoś 1500zł, można coś wykombinować? No i chyba przy zakupie lepszej grafiki/proca trzeba będzie pomyśleć nad zmianą zasilacza, 400W może nie wystarczyć.

 

a konsola z różnych względów odpada-ani nie mam telewizora ani gdzie go wstawić nawet jakby się pojawił

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smigol napisał:

a konsola z różnych względów odpada-ani nie mam telewizora ani gdzie go wstawić nawet jakby się pojawił

To wszystkie ze wspomnianych względów? Bo konsolę da się też chyba podłączyć do monitora...

Jeżeli trzymamy się ulepszania peceta, to poczynię kilka założeń - posiadasz monitor ze złączem cyfrowym*, obudowa prezentuje na tyle przyzwoity poziom, że nie ma potrzeby jej tykać, a pozostałe przekładane podzespoły nie sprawiają problemów.
W takim wypadku zainwestowałbym w i5 na LGA1150 (ich ceny aż tak śmieszne nie są (klik), no ale za to z dostępnością używanych** płyt głównych nie ma problemów), odpowiednią ilość RAMu (chyba najsensowniej pojedynczą kostkę 8GB o sensownych parametrach - np. klik) i GTX 1050 Ti - zakładając, że nie będzie Ci przesadnie brakować półpasywnego chłodzenia, zaproponuję Palita.

Zasilacz powinien sobie spokojnie poradzić z takimi podzespołami - niekręcony i5 i GTX 1050 Ti nie powinny pobrać choćby 200W.

*Jeżeli nie, to zważywszy że obecna generacja kart nie wypluwa sygnału analogowego, pozostaje zaopatrzyć się w aktywny konwerter sygnału (np. klik) i liczyć, że zadziała bez żadnych problemów.
**Z nówek pozostają już średnio wycenione niedobitki, choć jakbyś koniecznie taką chciał - w sumie ta oferta wygląda przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączanie konsoli do monitora to jak dla mnie kupno Ferrari i jeżdżenie nim na czwórce. Da się, ale po co? Po za tym nie, nie chcę konsoli-gdybym chciał to nie zakładałbym tego tematu, interesuje mnie jedynie PC.

 

Monitor BENQ G2420HD8 więc nie będzie sprawiał żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podsumowując:

obudowa Gigabyte M1000 Luxo więc chyba da radę?

grafika: https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-dual-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-ne5105ts18g1d-1078198/

RAM: https://www.morele.net/pamiec-ballistix-sport-ddr3-8gb-1600-cl9-bls8g3d1609ds1s00-528779/

Co z procesorem? Ten pierwszy nie wiem co wybrać, link z Allegro to dla mnie zbyt wiele :P potrzebują konkretny model, nie znam się na temacie. Jeszcze co do tego, mam takie chłodzenie dodatkowe  Zalman CNPS 10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120, będzie można je przełożyć na nowy czy pozbyć?

Płyta główna? Obecna da radę czy trzeba będzie zainwestować w nową? Jeśli tak to jaką? Coś takiego? http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-b85-ddr3-1600-sata3-hdmi-i6935356765.html

Zasilacz? Obecny Fortron FSP400-60GHN wytrzyma dołożenie mocniejszych bebechów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Smigol napisał:

obudowa Gigabyte M1000 Luxo więc chyba da radę?

Jakby się do niej dało wrzucić wentylator na froncie, to bez większych zastrzeżeń.

4 godziny temu, Smigol napisał:

Co z procesorem? Ten pierwszy nie wiem co wybrać, link z Allegro to dla mnie zbyt wiele :P

Tutaj masz listę wszystkich procków z tej rodziny. Zasada jest całkiem prosta - im wyższy numerek, tym wyższa wydajność, przy czym literę 'S' możesz traktować jako '-200', a literę 'T' omijać szerokim łukiem.
Jeżeli masz zestaw do coolera umożliwiający zamontowanie go na socketach 115x, to naturalnie się nada.

Płyta naturalnie będzie potrzebna nowa, w końcu zmieniasz procesor z AMD na Intela (inna sprawa, że ostatnio wymiana płyty razem z procesorem to już właściwie reguła).
Jaką - zależy, czy zależy Ci na nowej/używanej, czego wymagasz, no i jaki masz na nią budżet.

Jak już wspomniałem, zasilacz powinien poradzić sobie bez problemu (o ile podzespoły planujesz podmienić, a nie dołożyć). Zresztą Haswellowa i5 powinna być oszczędniejsza od Twojego Athlona, podobnie GTX 1050 Ti od HD 5770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...