Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Add3k

Laptop między 3000 zł a 3500 zł

Polecane posty

Potrzebny dla siostry nowy laptop budet między 3000 a 3500 zł. Ogólnie to ma być głównie do pracy (programowanie), ale dobrze jakby grać też się na nim dało.

-ekran matowy 15.6 cala full hd

- 8 gb ramu

- dysk ssd (da rade 256 gb?)

- nie za ciężki w miare możliwości.

- bez systemu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może taki MSI

https://www.morele.net/laptop-msi-gl62-6qc-060xpl-874961/

+ osobno dokupić jakiś SSD?

Bo reszta w tej cenie to wszystko będzie praktycznie z procesorami z serii U bądź ze zbyt dużym ekranem.

 

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę
Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/
Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/
W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz
59MX1KP0OH
I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nietoperz2 napisał:

polecam kupić szybki dysk ADATA 128GB XPG SX8000

To nie jest zbyt dobra rada. NVMe w tym lapku nie będzie dużo szybszy od M.2 na SATA, a co gorsza może dość niekorzystnie wpływać na temperatury innych podzespołów.

@Add3k

MSI PL62 jest w miarę ok. Unikałbym nośników NVMe, bo aczkolwiek chłodzenie w tym lapku jest wystarczające na MX150, to jest wystarczające tylko na MX150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to msi. Jaki dysk w takim razie dobrać?

Edit: Tak sobie przemyślałem i jestem pewien ze chce dysk 240-250 GB mimo ze to przekracza mój początkowy budżet. I teraz pytanie. Wiem ze z hdd i tak korzystać nie będę, to jest sens brać pamięć na M.2? Czy nie lepiej będzie podmienić ten dysk co tam się domyślnie znajduje? 

Jeżeli zostawić hdd to czy w cenie 400 zł dostanę ssd na M.2 wytrzymałościowo podobne do goodram iridium pro 240 GB, albo wydajnościowo do samsunga evo 850 250 GB? 

 

Czy będę musiał rozkręcać pół laptopa żeby dobrać się do dysku? I czy będzie oznaczać to utratę gwarancji? Chyba ze x-kom oferuje jakaś usługę montażu.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Add3k napisał:

to jest sens brać pamięć na M.2? Czy nie lepiej będzie podmienić ten dysk co tam się domyślnie znajduje?

Jeśli chodzi o osiągi to bez znaczenia (w przypadku zwykłego M.2 i SATA).

Dodanie elementów wyposażenia: pamięci/nośnika nie powoduje utraty gwarancji, ale bezpieczniej wysyłać w razie potrzeby lapka z oryginalnym nośnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej jak wezmę goodram iridium pro/ samsung evo 850 czy na m.2 ADATA SU800? Nic szczerze mówiac nie wiem o tym dysku, opócz tego że na gorszych kościach niż goodram i pewnie gorszy wydajnościowo od samsunga.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa dyskami nie jest dla mnie problemem.

Chyba w dalszym ciągu wole ten Msi niż proponowany przez ciebie lenovo y520. Karta graficzna co prawda gorsza jeżeli chodzi o osiągi, ale cóż i tak zawiele nie zamierzam grać, a ten lenovo nie dość że matryca podobno cholernie słaba jak na ips to jeszcze biorąc pod uwagę ze im się te ekrany w poprzednich tanich laptopach „dla gracza” psuły nie nastraja zbyt optymistycznie. 

 

Do tego Msi troszkę lżejsze co zawsze miłe i zapewne touchpad tez ma lepszy (zakładam ze lenovo stosuje dalej ten sam syfny touchpad ich starszych laptopach tego typu)

 

Takze co proponujesz w kwestii dysku? 

Ewentualnie jeszcze widziałem Dream Machines w tej cenie ale o nich za wiele info nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...