Skocz do zawartości
Fixon

Jaki SSD do HP Pavilion 15-bc203nw?

Polecane posty

Witam,

zdecydowałem się na kupno HP Pavilion 15-bc203nw, teraz potrzebuję jeszcze dokupić dysk SSD (200gb+), zwracam z prośbą o pomoc.
1. Jaki dysk jest godny polecenia? Czy uda się zamknąć w kwocie 300 zł?
2. Muszę go sam zamontować czy jest możliwość, że przy kupnie ktoś go zamontuje?
3. Jak wygląda sprawa z systemem, aktualnie mam na HDD, można jakoś przenieść system z jednego na drugi?

I jeszcze jedno dodatkowe pytanie - jeśli kupiłem laptopa z systemem to czy jest możliwość formatowania go później przy użyciu tego samego klucza, bo rozumiem, że żadna płyta z systemem i key codem nie jest dołączana?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Niestety dopiero 240GB+ są godne polecenia (Crucial MX300 275GB/Samsung 850 Evo 250GB)

2) To pytanie do sklepu, w którym kupisz lapka.

3) Tylko jeśli masz 10 w wersji BOX lub nieupgradeniętą 7/8.1 w wersji BOX,

4) Jeśli kupiłeś laptopa z 10-ką, to aktywuje ci się ona na tym sprzęcie bez potrzeby podawania klucza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ad. 1. No właśnie z tego co patrzyłem, to tak jest, który według Ciebie lepszy? Samsung czy Crucial?

Ad. 2. Lapek już kupiony, pytanie czy jakbym teraz np. zakupił dysk w X-kom to czy by mi go zamontowali?

Ad. 3. Co to oznacza? Wersja Box, jak to można sprawdzić?

Ad. 4. Czyli, jeśli będę robił formata to klucz jakby sam się zaciągnie, dobrze rozumiem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 850 Evo jest odrobinę szybszy i ma dłuższą gwarancję; MX300 ma większą pojemność i mniejsze zużycie prądu (w przypadku pracy na baterii).

2) To pytanie do x-komu.

3) Jeśli HDD jest już w tym laptopie, to nie ma problemu. Jeśli chciałbyś przenieść z innego komputera, to zasadniczo (oprócz zakupów ze sklepu MS lub wersji pudełkowych/beznośnikowych) to w przypadku 7/8.1 wersja BOX ma dwa nośniki (32-bitowy/64-bitowy), a w przypadku 10-ki jest rozprowadzana na pendrivie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz jest generalnie przypisany do płyty głównej, więc z aktywacją przy ponownej instalacji nie powinno być problemu. Czy lepiej instalować, czy klonować - to nie jest taka prosta odpowiedź (zasadniczo niby szybciej jest klonować, ale czasami ma sens jednak oczyszczenie systemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tematu zapytam jaki typ tego dysku SSD kupić, bo tez chce zrobić upgrade i postawić system na nowym dysku SSD. (Mam właśnie tego HP) Jeszcze nie szperałem w lapku i nie wiem jaki ten dysk kupić. Czytając temat rozumiem ze do hdd moge dolozyc sdd i miec 2 dyski w lapku. 2.5 cala będzie dobry?

Edytowano przez Czapa13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał:

Według instrukcji serwisowej laptop ma slot na dysk M.2, więc można kupić np. Kingston A2000 lub Kingston KC2500.

Ale te dyski korzystają z interfejsu pci express. Czy aby na pewno one będą dobre? Coś tam czytałem i chyba powinien być tu dysk z interfejsem M2. Rozumiem że 2,5 cała odpada.

Edytowano przez Czapa13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał:

To są dyski M.2 PCI-e, więc będą pasować. Możesz też wsadzić tam M.2 SATA, ale takie dyski są wolniejsze i wcale nie tańsze. 

Dysk 2.5 musiałbyś zamontować w miejscu starego dysku HDD. Nie ma miejsca na 2x 2.5 w lapku. 

No ok, rozumiem. Mam jeszcze pytanko. Czy musi to być dysk z interfejsem PCI Express x4 NVMe? Czy może być np. PCI express 3.0 x4 albo PCI Express 4.0 x4? Buszując po sklepie z dyskami znalazłem takie interfejsy i nie do końca wiem na co się zdecydować. Jutro black friday więc coś chce upolować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czapa13 napisał:

Czy musi to być dysk z interfejsem PCI Express x4 NVMe? Czy może być np. PCI express 3.0 x4 albo PCI Express 4.0 x4?

Dysk PCI Express x4 NVME to właśnie dysk PCIe 3.0 x4 lub PCIe 4.0 x4. Tylko kup dysk w formacie M.2, bo czegoś takiego do laptopa nie włożysz.

Jeśli masz wspomniany laptop, to z pewnością nie ma on interfejsu PCIe 4.0, więc nie wykorzysta potencjału takiego dysku. Poza tym, dyski PCIe 4.0 solidnie się grzeją, więc bez radiatora się nie obędzie - a dysku z jakimś solidnych radiatorem do laptopa nie włożysz. Zostaje zatem jakiś model M.2 PCIe 3.0 x4 bez fikuśnego radiatora, czyli coś w stylu wspomnianych Kingstonów.

Promocje w morele czy x-komie startują o północy, więc musisz być czujny. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bull3t napisał:

Dysk PCI Express x4 NVME to właśnie dysk PCIe 3.0 x4 lub PCIe 4.0 x4. Tylko kup dysk w formacie M.2, bo czegoś takiego do laptopa nie włożysz.

Jeśli masz wspomniany laptop, to z pewnością nie ma on interfejsu PCIe 4.0, więc nie wykorzysta potencjału takiego dysku. Poza tym, dyski PCIe 4.0 solidnie się grzeją, więc bez radiatora się nie obędzie - a dysku z jakimś solidnych radiatorem do laptopa nie włożysz. Zostaje zatem jakiś model M.2 PCIe 3.0 x4 bez fikuśnego radiatora, czyli coś w stylu wspomnianych Kingstonów.

Promocje w morele czy x-komie startują o północy, więc musisz być czujny. ;)

Właśnie otworzyłem ten laptop i zauważyłem co tam wejdzie. Obczajałem te dyski SSD na sklepach i ten SSD PCIe 4.0 NVMe tam wejdzie jeśli się nie mylę. Czy aby na pewno nie wykorzysta potencjału ten dysk? Kurde nie wiem co wziąć. ? Brać PCIe 3.0 x4 definitywnie? Kolega wyżej przecież poleca PCI Express x4 NVMe

 

PS. Raczej pochodzę po jakiś media exprertach. :d

Edytowano przez Czapa13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czapa13 napisał:

Czy aby na pewno nie wykorzysta potencjału ten dysk?

Nie wykorzysta, bo laptop z pewnością nie ma interfejsu PCIe 4.0. Poza tym, nie we wszystkich aktywnościach można zauważyć jakąś poważną różnicę między dyskiem PCIe 3.0 a 4.0 - wczytywanie gier (#1, #2).

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam pisze, że to 3.0 a nie 4.0? Skąd mam wiedzieć który to który? Już mi się zaczyna mieszać. xd

//edit

Apropo tego kingstona w sklepie media expert KINGSTON A2000 1TB SSD Dysk - ceny i opinie w Media Expert Nigdzie nie pisze czy to 3.0 Czy 4.0 więc skąd mam to wiedzieć?

Edytowano przez Czapa13
spostowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli 3.0 i 4.0 to po prostu generację, tak? W opisie doczytałem i widzę że to gen 3. A każdy dysk m.2 jest x4. Zgadza się? Sorry że tak się rozwodzę ale pierwszy raz mieszam coś w lapku a dawno temu mieszałem coś w kompach i nie jestem na czasie a chce kupić właściwy podzespół.

Edytowano przez Czapa13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czapa13 napisał:

Aha czyli 3.0 i 4.0 to po prostu generację, tak?

Tak.

7 minut temu, Czapa13 napisał:

A każdy dysk m.2 jest x4. Zgadza się?

Nie każdy, ale jakieś 99,99%. ;)

Są jeszcze dyski M.2 SATA 3, czyli dysk o przepustowości SATA 3 w formacie M.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...