Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vertivadro

Rozwiązany: Zewnętrzna karta dźwiękowa do 200 zł

Polecane posty

Witam. Szukam karty dźwiękowej do 200 zł najlepiej zewnętrznej. Mam słuchawki HyperX Cloud i nie czuć aż tak dużego skoku jakości dźwięku niż na moich starych słuchawkach. Kolega polecił mi kartę Creative Sound BlasterX G1, ale wole spytać się osób znających się na tym. Znalazłem jeszcze w tej cenie Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro. Potrzebuje głównie do słuchania muzyki i grania w Counter Strike Global Offensive. 

 

Pozdrawiam

Vertivadro

 

P.S : Przepraszam, że nie dostosowałem się do wzoru ale sądzę , że nie potrzebne są parametry komputera do tego ale jak będzie trzeba to podam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma żadnej karty dźwiękowej zewnętrznej w tej cenie, która podniesie jakość dźwięku znacznie to ile bym musiał wydać na takową kartę dźwiękową do Hyper X Cloudów ? Czy musi być wewnętrzna ? Jeśli tak to czy jest szansa, że taki nowicjusz jak ja zamontuje ją dobrze i bezpiecznie ? Płyta główna jaką posiadam to : ASUS H81M-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnętrznych:

Stworzona dla graczy - CREATIVE SOUNDBLASTER G5. Podobno sprawia trochę mniej problemów ze sterownikami niż inne karty od Creative.
Mniej dźwięku przestrzennego, ale taniej i muzykalnie nie gorzej - Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.

Z wewnętrznych:

Asus Xonar DX/XD. Tylko tego bym poszukał używanego, bo można go trafić za 200zł i mniej.
Ewentualnie jest jeszcze Creative Sound Blaster Z, który jest podobny do Xonara, tylko miewa dość poważne problemy ze sterownikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż polega na tym, że otwierasz obudowę, wyjmujesz/wyłamujesz odpowiedniego śledzia, wkładasz kartę w slot PCIe x1 (ciężko pomylić, poza tym powinien być podpisany), zamykasz obudowę, instalujesz sterowniki, gotowe. Do wynalazków pokroju G1 nie jestem przekonany. Chyba że komuś wyjścia audio padły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytanie tej lektury: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-g5/

Dźwiękowo Xonar będzie podobny i tańszy. Natomiast G5 ma dodatkowo wzmacniacz słuchawkowy oraz oprogramowanie, które jest chyba przyjemniejsze w obsłudze od oprogramowania Asusa, jest przenośny i w razie problemów z oprogramowaniem (właściwie to i z Xonarem i z tym Creativem możesz mieć problemy, ale dopóki nie kupisz, to się nie dowiesz) możesz mieć w głębokim poważaniu sterowniki, bo plug&play działa świetnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole w sumie wydać 200 zł więcej i nie mieć problemów z montowaniem (chociaż nie wiem czy to problem bo i tak za niedługo będę zmieniał kartę graficzną wraz z zasilaczem więc i tak będę musiał oddać do specjalisty), podłączyć czasami do telefonu by mieć lepszy dźwięk i skoro Creative będzie podobny (lub nawet lepszy) to myśle, że nie ma się co zastanawiać. Dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...