Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Junken

Rozwiązany: Laptop

Polecane posty

Witam potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu. Myślałem nad Lenovo Legion y520 lub Dreammachine z GTX 1050, ale rozważe każda opcje.

Cena: 4000 +-

Zastosowanie: Gry i programy typu AutoCAD.

Rozmiar matrycy: Najlepiej 15.6 lub więcej. Fajnie by było gdyby matryca była również matowa. 

Mobilność: Nie ma znaczenia. 

System: Mam kupiona 8 już dawno i moje pytanie brzmi czy jeśli na aktualnym komputerze mam ją wgrana i "przerobiona" na 10 to czy jeśli wgram ja z płytki na nowego laptopa to będzie możliwość ponownego przejścia na 10?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi opcjami są Acer VX5-591G/HP Omen 15.

2 godziny temu, Junken napisał:

Mam kupiona 8 już dawno i moje pytanie brzmi czy jeśli na aktualnym komputerze mam ją wgrana i "przerobiona" na 10 to czy jeśli wgram ja z płytki na nowego laptopa to będzie możliwość ponownego przejścia na 10?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten system to generalnie skąd masz? To jest system otrzymany razem z laptopem czy kupiony osobno? Jeśli kupiony osobno to wersja OEM czy BOX?

Co do laptopa zaproponuję takiego Lenovo Legion Y520

https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-80wk00s8pb-8-gb-ram-256-gb-m-2-pcie-1tb-hdd-1148741

i5 7300HQ, 8GB RAM, GTX 1050 Ti 4GB, SSD 256GB + 1TB HDD.

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę
Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/
Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/
W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz
59MX1KP0OH
I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System dokupilem jakiś czas po kupieniu PC, jeszcze przed wydaniem "10", szczerze mówiąc nie wiem jaka to wersja, nie mam jak tego sprawdzić do końca miesiąca, ale mam normalnie klucz i płytkę.

A co do dysku ssd to nie wystarczy 128 gb?

I zastanawiam się czy jeśli dorzuciłbym jakiś 1000 zł w sensie jakby budżet wynosił około 5000 to czy byłaby znaczna różnica w sprzęcie? Mam na myśli to, że przez najbliższe 3 lata na pewno nie zamierzam zmieniać. A nie chciałbym "tracić gier" a raczej możliwości grania w coraz to nowsze produkcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli system masz dokupiony osobno to w przypadku posiadania wersji BOX możesz ją śmiało przenieść na inny komputer bez żadnych kombinacji. W przypadku posiadania wersji OEM przeniesienie jej na inny komputer jest teoretycznie złamaniem licencji, aczkolwiek da się to również zrobić i system będzie działał jak oryginalny.

Co do SSD to skoro w Twoim budżecie mieści się większy nośnik to po co brać mniejszy? ;) Szczególnie, że nowe gry najlepiej instalować na SSD, a obecne tytuły ważą po kilkadziesiąt GB.

Za 5000 to będziesz miał Legiona z GTX 1060

https://www.morele.net/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbm-80yy001ppb-977303

No ale już bez SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że będę już mógł kupić laptopa z 1060, ale czy to jest tego warte? Czy różnica jest aż tak duża? 

A co do systemu, to rozumiem, że to nie zmienia faktu, że mimo aktualnego upgradu do 10 z 8, to po formacie PC i potem po zainstalowaniu na nowo nabytym sprzęcie nie będę mógł już upgradowac 8?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym upgrade to niech się mądrzejsi w tej kwestii wypowiedzą, aczkolwiek z tego co pamiętam to jeśli upgradowałeś 8 do 10 to generalnie Twój klucz powinien odpalić z czystą instalką od W10 bez bawienia się w upgrade.

No różnica w wydajności jest spora, a GTX 1060 to karta widocznie mocniejsza od GTX 1050 Ti.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję bardzo. Jednak mam jeszcze jedno pytanie.

Czy warto rozważyć coś poza Legionem? Bo słyszałem bardzo różne opinie, chociaż nie ukrywam, że to był pierwszy laptop w którym aż tak spodobał mi się design. Jednak wiem, że na design nie ma co patrzeć, dlatego radzę się mądrzejszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet urósł i wynosi jakieś 5500 aktualnie (na pewno nie więcej niż 6000). Będę kupował pod koniec września (po 28)/początek października. Zależy mi na GTX 1060 ( bo jak pisałem wcześniej zbyt szybko zmieniać nie zamierzam). Także prosiłbym o ponowną pomoc w wyborze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...