Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

luki970

Słuchawki, kierownica i pad

Polecane posty

Witam, 

Mam 3 pytania:

1. Słuchawki. Powiedzmy, że chciałbym kupić dobre słuchawki do grania na PC, choć nie ukrywam, że w przyszłości również do konsoli. Wiadomo, posłucham muzyki i obejrzę film na nich, ale mimo wszystko mają być do grania. Słyszałem o modelu HyperX Cloud - czy w kwocie 300-400 zł to rzeczywiście najlepsza propozycja? Czy w tym budżecie znalazłbym słuchawki bezprzewodowe?

2. Kierownica. Nigdy w życiu nie miałem kierownicy, a teraz takową chciałbym nabyć. Nie chcę jakiegoś badziewia, więc zabawki za 100 czy 200 zł odpadają. Nie chcę też znowu zbyt dużo inwestować, bo raz, że nie jestem maniakiem gier wyścigowych, a dwa, że pewnie po jakimś czasie mi się znudzi. Bardzo mi zależy, żeby był porządny force feedback. Czy znajdzie się coś sensownego w granicach 500-600 zł? 

3. Pad. Tutaj jestem zdecydowany na pada od Xbox One, bo jest wykrywany przez wszystkie gry, nic nie trzeba ustawiać, dodatkowo instalować itd. Jest jednak jeden znak zapytania: wolałbym wersję bezprzewodową, bo im mniej kabli przy biurku i lapku tym lepiej. Słyszałem jednak, że trzeba dodatkowo adapter kupić (dodatkowy koszt, ale można kupić w pakiecie), ale że trzeba też mieć nowego Windowsa 10. Ja obecnie operuję na 8.1 i nie planuję zmiany, więc nie chcę się naciąć, kupić wersję bezprzewodową i nagle po czasie dowiedzieć się, że nie da rady. Poza tym jeśli dobrze rozumiem to kupując wersję bezprzewodową nie mam w zestawie kabla, żeby normalnie podpiąć przez USB? 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Jeżeli potrzebny Ci mikrofon, to zbyt dużego wyboru nie masz, bo Cloudy to właściwie jedyna rozsądna opcja.
    Jeżeli mikrofonu nie potrzebujesz, to opcji byłoby nieco więcej, acz może zacznij od pochwalenia się modelem karty dźwiękowej.
    A co do bezprzewodowych - swego czasu były tu polecane (bezmikrofonowe) AKG K912, choć w sumie to już było dosyć dawno temu...
  2. Nie myślałeś o zakupie używki, w stylu Logitecha Driving Force GT? Bardzo przyzwoite i popularne (= z profilami w wielu grach) kółko. Jeżeli Ci się spodoba, to pewnie z czasem i tak zaczniesz myśleć o zakupie czegoś z wyższej półki, a jeżeli nie, to pewnie będzie się go chciał pozbyć - w obu przypadkach zbyt wiele nie stracisz na odsprzedaży ;)
  3. Zdaje się, że starsze systemy też wspierają pada od XOne (klik). Przy czym naprawdę chcesz do niego dokładać ponad 100 zł względem pada od X360?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quel

Ja wiem, że z grami skończyłeś, ale jednak o kierownicach coś chyba wiesz i może mógłbyś coś więcej napisać.

Akurat to mnie też trochę interesuje.

Pad - moim zdaniem warto wziąć pada od Xbox One S (jak się trochę poszuka, to czasami za ~170zł da się znaleźć nówkę). Poza tym dokupić adapter (będzie działał także z Win 8.1, z Win 10 może działać przez bluetooth bez adaptera) oraz play&charge kit jeśli nie będziesz chciał się bawić w baterie, a i wtedy dostaniesz też kabel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 07:40, webtom napisał:
  1. Jeżeli potrzebny Ci mikrofon, to zbyt dużego wyboru nie masz, bo Cloudy to właściwie jedyna rozsądna opcja.
    Jeżeli mikrofonu nie potrzebujesz, to opcji byłoby nieco więcej, acz może zacznij od pochwalenia się modelem karty dźwiękowej.
    A co do bezprzewodowych - swego czasu były tu polecane (bezmikrofonowe) AKG K912, choć w sumie to już było dosyć dawno temu...
  2. Nie myślałeś o zakupie używki, w stylu Logitecha Driving Force GT? Bardzo przyzwoite i popularne (= z profilami w wielu grach) kółko. Jeżeli Ci się spodoba, to pewnie z czasem i tak zaczniesz myśleć o zakupie czegoś z wyższej półki, a jeżeli nie, to pewnie będzie się go chciał pozbyć - w obu przypadkach zbyt wiele nie stracisz na odsprzedaży ;)
  3. Zdaje się, że starsze systemy też wspierają pada od XOne (klik). Przy czym naprawdę chcesz do niego dokładać ponad 100 zł względem pada od X360?

Ad. 1 Na dzień dzisiejszy mikrofon nie jest mi potrzebny, ale nigdy nie wiadomo czy nie przyda się w przyszłości. Głupio byłoby wydać teraz kasę na słuchawki, a potem dodatkowo kupować mikrofon albo słuchawki z mikrofonem... Ale znowu z drugiej strony jeśli pozwoli mi to wybrać lepsze słuchawki to można się zastanowić. Jakie polecasz opcje? Jeśli chodzi o kartę dźwiękową to normalna montowana w laptopie Asus ROG G751JT.

Ad. 2 Myślałem, ale jakoś nie jestem przekonany do używanych kierownic, a nówki już nigdzie nie widzę. Trzeba się jednak chyba będzie przekonać, bo z tego co czytałem to kierownica bardzo dobra, a w sumie za niewielką kwotę w porównaniu do swoich droższych koleżanek ;)

Ad. 3 Generalnie dlatego chciałem pada od Xbox One, bo raz, że z tego co czytałem jest lepszy, wygodniejszy poza tym nie chcę się już pchać w starą technologię/generację. 

Dnia 8.09.2017 o 16:37, 2real4game napisał:

 

Pad - moim zdaniem warto wziąć pada od Xbox One S (jak się trochę poszuka, to czasami za ~170zł da się znaleźć nówkę). Poza tym dokupić adapter (będzie działał także z Win 8.1, z Win 10 może działać przez bluetooth bez adaptera) oraz play&charge kit jeśli nie będziesz chciał się bawić w baterie, a i wtedy dostaniesz też kabel.

A jeżeli mam bluetooth wbudowany w laptopie w Windowsie 8.1 to pójdzie czy to tylko opcja exclusive dla nowego Windowsa? Poza tym istnieją jakieś gotowe zestawy, które zawierają wszystkie rzeczy o których wspomniałeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli nie potrzebowałbyś koniecznie zintegrowanego ze słuchawkami mikrofonu, to jego osobny zakup wcale nie byłby taką złą decyzją...
Mógłbym polecić AKG K240 MKII (choć pytanie, jak polubiłyby się ze zintegrowaną dźwiękówką...), czy Somic V2 (tańsze od zakładanego budżetu, ale IMHO świetne, szczególnie po wymianie padów na choćby te od HM5), ale prawdę mówiąc chyba lepiej będzie, aż poczekasz na kogoś lepiej obeznanego w tematach audio (a jakby nikt się nie zjawił - poszukania szczęścia na jakimś forum o tematyce audio).

4. W poradniku, który Ci podlinkowałem, masz punkt odnośnie pada od XOne i Bluetootha - wymagany jest Win10 z Anniversary Update, a także konkretny rodzaj kontrolera (zdaje się, że ten od XOneS (czyli taki), choć niczego sobie za to uciąć nie dam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...