Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Nowy komputer

Polecane posty

Dobra. Poproszę o zestaw z i5 8400 i z370. Moge zrezygnować z HDD na koszt ssd na ten moment. Potem dokupienia najwyzej HDD. Do tego poprosiłbym w zestawie obudowę z podlinkowanego wcześniej zestawu.

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70t-pure-black-976893/

Do tego chciałbym również drugi koszyk z możliwością OC. 

Ktoś coś? :)

Proszę jeszcze o sprawdzenie i podmiane czego potrzeba w tym koszyku http://www.morele.net/inventory/info/QT8pjg/ jeśli jednak zrezygnowalbym z Coffee Lake. :) Chciałbym żeby w zestawie znalazło się 16gb Ramu chyba ze 8 jeszcze wystarcza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Widziałbym to jakoś tak: http://www.morele.net/inventory/info/5mXUbJ/.

Należy zmienić w powyższym zestawie procesor na i5-8600K oraz trzeba dodać cooler cpu - SPC Grandis 2 lub TR Macho Rev. B.

Warto dorzucić do 1060 od MSI gaming? Chyba będzie trochę lepszy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MLodyy napisał:

Powaznie MSI nie jest jakaś lepsza oferta nawet za 200zl więcej? 

Jest lepszą kartą, ale to jednak 200 zł. Nie ma sensu tyle dopłacać - co najwyżej możesz wziąć Gigabyte'a Aorus (sprawdź czy faktycznie dostałeś wersję 9Gbps).

Możesz sobie darować i5-8600K. Będzie potrzeba, to sobie możesz zmienić procesor w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Jest lepszą kartą, ale to jednak 200 zł. Nie ma sensu tyle dopłacać - co najwyżej możesz wziąć Gigabyte'a Aorus (sprawdź czy faktycznie dostałeś wersję 9Gbps).

Możesz sobie darować i6-8600K.

Powiedzmy że pieniądze z i5 8600k która bym wziął dołożę do MSI? 

Bo skoro ta i5 dorównuje tym odblokowanym prockom to nie ma sensu dokładać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Dorównuje i7-7700K w konkretnych tytułach, i5-8600K nie przebije.

Zresztą można sobie podarować odblokowany procesor do GTX 1060. Jeśli chcesz, możesz wziąć MSI - Twoja decyzja. Jedynie usiłowałem wytłumaczyć, że można śmiało zaoszczędzić te pieniądze.

Jasne w takim razie przemyśle sprawę na którą kartę się zdecyduje. Boli mnie tylko to 600zl za płytę.. Za 300kupie jakas b250 i poprzednia i5.. No nic. Przespie się z tematem i pomyślę która opcje wybrać. 

Prawdopodobnie zdecyduje się na i5 8400. Pewnie jest duzo bardziej przyszłościowe niż stara generacja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz "skilla" w składaniu kompów, to można znaleźć tańszą płytę w innym sklepie. Albo trzeba poczekać na dostępność innych płyt w morele.

1 minutę temu, MLodyy napisał:

Boli mnie tylko to 600zl za płytę.. Za 300kupie jakas b250 i poprzednia i5.. No nic.

Porównaj ceny zestawów, dopłacasz ~400 zł do mojej propozycji a dostajesz 16 GB DDR4 oraz i5-8400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bull3t napisał:

Jeśli masz "skilla" w składaniu kompów, to można znaleźć tańszą płytę w innym sklepie. Albo trzeba poczekać na dostępność innych płyt w morele.

Porównaj ceny zestawów, dopłacasz ~400 zł do mojej propozycji a dostajesz 16 GB DDR4 oraz i5-8400.

Masz rację. 400zl za nową generacje w tym przypadku to chyba nie tak źle. Zwłaszcza że proce same w sobie jakies drogie nie są. 

Myślę że dałbym radę bo już składałem od podstaw. Ale szkoda mi na to czasu i jednak nie ufam ostatnim razem przed wciśnięciem ON trochę się bałem =D. 

Ale w takim razie dzięki za pomoc. Jeśli wszyatko pójdzie ok to jutro zamawiam sprzęt. Dam znać co i jak i czy temat będzie do zamkniecia. 

@Bull3tdzięki za aktywność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bull3t napisał:

Czy płyta główna sama dobierze sobie częstotliwość pracy pamięci? Bo w specyfikacji nie ma 3000mhz. Znajduje się wszyatko po za 3000=D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bull3t napisał:

Problem w tym, że w morele nie ma przyzwoicie wycenionej kości o podobnych parametrach.

Najlepiej przyjrzeć się zestawowi jeszcze w poniedziałek, bo płytę główną też "wywiało".

Jeszcze jedna sprawa. Posiadam https://www.morele.net/monitor-lg-24gm79g-b-1227357/

Czy nie lepiej szukać karty  od czerwonych? Czy aktualnie nic się nie znajdzie dobrego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t

Jestes w stanie zmodyfikować koszyk tak żebym byl stanie zamówić sprzęt teraz? 

http://www.morele.net/inventory/info/lTbVaB/

Podziękuję za taką premierę Coffee Lake :). Może być coś z możliwością OC. Lub po prostu zaoszczędze i wezmę zwykła i5 i stara płytę główne. Czy ram będzie odpowiedni wtedy? Poproszę o zmodyfikowane zestawu. Nie wiadomo ile będzie trzeba czekać na te nowe procki. Wiec po prostu odpuszczam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, MLodyy napisał:

Jestes w stanie zmodyfikować koszyk tak żebym byl stanie zamówić sprzęt teraz? 

http://www.morele.net/inventory/info/lTbVaB/

Trzeba by podmienić procesor na i3-8100, ponadto można zmienić płytę główną (na Z370 Pro4) oraz kartę graficzną (na np. - sugeruję sprawdzić taktowanie pamięci, gdy już ją otrzymasz).

Nie ma sensu brać i5 7-mej generacji, jak chcesz - możesz wziąć Ryzena 5 1600.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Bull3t napisał:

 

Trzeba by podmienić procesor na i3-8100, ponadto można zmienić płytę główną (na Z370 Pro4) oraz kartę graficzną (na np. - sugeruję sprawdzić taktowanie pamięci, gdy już ją otrzymasz).

Nie ma sensu brać i5 7-mej generacji, jak chcesz - możesz wziąć Ryzena 5 1600.

A czy plyte główna moge zostawić ta która jest? Żeby mieć możliwość ewentualnej przesiadki.. Już gdy procesory na dobre trafia do sklepów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...