Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MLodyy

Nowy komputer

Polecane posty

Witam, już parę razy pomagaliscie mi w doborze sprzętu, a więc potrzebuję pomocy znowu:). 

  • Budżet na komputer: 5000-5500zl
  • Części do kupienia: wszystko
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry
  • Preferowany sklep: morele
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): lg24gm77
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: jeśli w ww cenie komputer będzie wydajniejszy z opcją bez podkręcania to nie będzie. 
  • Termin zakupu komputera: Jak najszybciej. Chociaz coś tam czytam w tematach, że niedługo ma być premiera Lake'ow
  • Dodatkowe uwagi: Myślę, że chciałbym aby obudowa była aquarius x70w. Do tego zależy mi na porządku i fajnym wyglądzie w srodku. Preferuję czerń i czerwień. Oczywiście jeśli jest taka szansa :). Ostatni komputer miał night elfa i rx 480 Msi gaming. Wiec fajnie to w srodku przez okno wygladalo. 
  • Jeśli jest szansa w tym budżecie umieścić dysk ssd oraz 16gb ram to również o to poproszę. Chyba ze 8gb wciąż jest wystarczające :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć odświeżam temat. Postanowiłem nie czekać na Coffee Lake. Coraz dłuższe czytanie o nowych procach upewnia mnie, że nie ma sensu czekać. Do moich potrzeb  w zupełności wystarczy to co oferują poprzednie generacje. Po za tym ceny tez mogą być z początku duże. :)

http://www.morele.net/inventory/info/QT8pjg/

Podejrzewam że płyta główna i proc do podmiany. Wsadziłem je ponieważ stary komputer dobrze działał na tym sprzęcie. Ewentualnie podmienić na b250m mortara i i5 7500 np?  

Chce wziąć 16gb Ramu. Nie wiem tylko jakie kości wziąć. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy tak poproszę o opinię o podlinkowanym zestawie. Jeśli jutro news okaże się prawda to po prostu zamówię to co już będzie tutaj przez Was złożone. :)

Nie zwróciłem uwagi czy morele ma w usłudze możliwość instalacji sterowników? Tak żebym po otrzymaniu komputera nie musial się tym zajmować? Czy żeby to zrobili muszę kupić system? (mam swój) więc nie wiem jak to wygląda wtedy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MLodyy napisał:

Zróbmy tak poproszę o opinię o podlinkowanym zestawie. Jeśli jutro news okaże się prawda to po prostu zamówię to co już będzie tutaj przez Was złożone.

Jutro testy pewnie prędzej niż o 15 się nie ukażą (zazwyczaj do tej godziny jest NDA na testy w naszym kraju), także nie ma co z samego rana siadać i zamawiać. Nawet jakbyś miał ten tydzień poczekać to raczej będzie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aż tak warto biorąc pod uwagę że poprzedni komputer naprawdę spełniał wymagania? Podejrzewam że ceny chociażby płyt głównych bo przecież te z 7gen nie będą odpowiednie tez będą dosyć duże. No i ten Januszowy podatek. Nie chodzi o to ze chce z samego rana usiasc i zamówić tylko nie chce mi sie  przykładowo czekać miesiąc aż rynek się unormuje ceny się ustabilizuja i będzie można spokojnie zamówić.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, MLodyy said:

Czy aż tak warto biorąc pod uwagę że poprzedni komputer naprawdę spełniał wymagania? Podejrzewam że ceny chociażby płyt głównych, bo przecież te z 7gen nie będą odpowiednie tez będą dosyć duże. No i ten Januszowy podatek. Nie chodzi o to ze chce z samego rana usiasc i zamówić tylko nie chce mi sie  przykładowo czekać miesiąc aż rynek się unormuje ceny się ustabilizuja i będzie można spokojnie zamówić.  

Ja bym zaczekał, ale tylko po to by kupić to co możesz kupić dziś ale taniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MLodyy napisał:

Nie zwróciłem uwagi czy morele ma w usłudze możliwość instalacji sterowników?

Instalują sterowniki w ramach usługi instalacji systemu (bo inaczej się nie da ;)).

57 minut temu, MLodyy napisał:

Czy aż tak warto biorąc pod uwagę że poprzedni komputer naprawdę spełniał wymagania?

Warto, bo np. i5-8400 będzie miał 6 rdzeni i 9MB pamięci L3. W grach powinien się dobrze sprawdzić. Jedynym problemem jest fakt, że w październiku debiutują jedynie płyty z chipsetem Z370, ale moim zdaniem lepiej wziąć i3-8100 + Z370 niż i5-7500 + B250.

Zamiast obecnych i5, może warto rozważyć Ryzena 5 1600?

Godzinę temu, Ationx napisał:

Jutro testy pewnie prędzej niż o 15 się nie ukażą...

Testy zrobione przez 2 rumuńskie serwisy:

- http://lab501.ro/procesoare-chipseturi/english-review-new-charts-intel-core-i7-8700k-intel-core-i5-8600k-coffee-lake-aorus-z370-ultra-gaming/7

- https://wasd.ro/hardware-reviews/mobo-cpu/intel-core-i7-8700k-review/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system od znajomego klucz. Ale moze warto kupić swój własny. Czyli która wersję najlepiej zakupić?

Czyli żeby mieć i3 8100 muszę kupić dużo droższa płytę. 

Zastanawiałem się nad ryzenem. Jednak ciągle mam w głowie myśl jak yo zawsze wcześniej Intel przebijal o klasę proce od AMD i ciężko mi się przekonać. Duzo lepiej wypadna w zwykłym graniu? Od takiego i5 przykladowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MLodyy napisał:

Mam system od znajomego klucz. Ale moze warto kupić swój własny. Czyli która wersję najlepiej zakupić?

Jeśli chcesz kupić, to sugeruję Win 10 BOX (nie będzie problemów z przeniesieniem na kolejny komputer). Nie wiem jak z legalnością tego klucza od znajomego. ;)

35 minut temu, MLodyy napisał:

Czyli żeby mieć i3 8100 muszę kupić dużo droższa płytę.

Chyba tak, bo do końca nie jest pewne, czy akurat i3 nie będą czasem działać na płytach serii 200.

W każdym razie jakoś tak przewiduję sytuację: i3-8100 (520-600 zł) + Z370 (520-650 zł) vs i5-7500 (830 zł) + B250 (280-350 zł). Wydajność będzie bardzo porównywalna, ale w pierwszym zestawie możesz później zrobić upgrade do 6-ciu rdzeni.

Dnia 09/07/2017 o 18:18, MLodyy napisał:

Budżet na komputer: 5000-5500zl

Te kwoty utrzymujesz w mocy? Jeśli tak, to można rozważyć i5-8400/i5-8600K.

35 minut temu, MLodyy napisał:

Duzo lepiej wypadna w zwykłym graniu? Od takiego i5 przykladowo

Zależy od konkretnej gry. Jeśli te 12 wątków (Ryzen 5 1600) ma co robić, to potrafi wyraźnie "przegonić" i5

Poczekaj do jutra, bo moim zdaniem np. i5-8400 może okazać się "petardą" do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn wolalbym jednak okolice 4k. Moge zrezygnować z HDD i dodatkowej kości Ramu. Dokupienia najwyzej potem. 

I5 8400  może i tak ale podejrzewan że sam proc zbliży się do 1000 zł  plus płyta to wychodzi na samo to 1600zl  

Poczekamy zobaczymy :) jak testy pokażą że jest aż tak ogromna różnica to ok. Jeśli różnica paru, parunastu procent to zostanę przy starszej generacji. 

Wtedy złożymy coś odpowiedniego. Na pewno nie zrezygnuje z obudowy w z linku ;D. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MLodyy napisał:

I5 8400  może i tak ale podejrzewan że sam proc zbliży się do 1000 zł...

Jeśli przełożyć cenę i5-8400 w Newegg na nasz grunt, to procesor nie powinien kosztować więcej niż 870 zł. Natomiast i3-8100 raczej nie będzie droższy niż 560 zł.

Jednak spokojnie poczekajmy na ceny w polskich sklepach, zawsze mogą nas zaskoczyć wyceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cala nowa generacja zaczyna mnie irytować =D. Jedyna płyta główna za 800zl. Zostaje chyba czekać.. Skoro i tak nie ma teraz co kupić. A w stara nie ma co inwestować. 

Chociaż mam ciągle w glowie myśl że może jednak starczy mi 7 generacja =D 16gb Ramu i dysk ssd =p. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...