Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kriszo100

Rozwiązany: Modernizacja PC pod World of Warcraft

Polecane posty

Witam! 
Po dłuższej przerwie zamierzam wrócić do gry. W związku z tym mam pytanko co musiałbym wymienić w moim zestawie (o ile jest tego sens). Nie zależy mi na wysokich detalach, ważne żeby gra chodziła płynnie (głównie na raidach)- budżet ok.1000zł. Na początek myślałem nad grafą (GTX1050 4gb TI)ale nie wiem czy to ma sens. 

PHENOM X4 9650 2.3GHZ SKT AM2 4MB 95W PIB Black Edition 
Grafika ASUS EAH5450 
Dysk Twardy(system) Corsair Force 3 SSD 60 GB 
RAM- GoodRam 8GB Dual DDR2_SDRAM 
XP600-12R Power 600W Quiet PSU 
ASRock 960GC-GS FX 
WIN 7 x64

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze odnośnie samego WoWa to ciężko powiedzieć ponieważ optymalizacja tam mocno kuleje i nawet ludzie z GTX1080 narzekają. H5450 to już relikt więc zmiana samej karty jak najbardziej przyniesie pozytywne efekty ale dla WoWa może być również istotna zmiana CPU na coś z dużo większym taktowaniem. Co do omawianej karty to myślę, że da Ci spore przyspieszenie w wyświetlaniu grafiki w grach w stosunku do H5450. Ewentualnie Pomyśl nad GTX1060 3GB jest sporo szybszy od 1050 Ti, a około 300 zł droższy. Ewentualnie dodatkowy dysk SSD na WoWa da Ci ultra szybie ładowanie poziomów w stosunku do HDD. Od razu przyznam się również, że piszę to czysto teoretycznie ponieważ w WoWa grałem ostatnio z 10 lat temu ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jax157 napisał:

Szczerze odnośnie samego WoWa to ciężko powiedzieć ponieważ optymalizacja tam mocno kuleje i nawet ludzie z GTX1080 narzekają

Jakby tu powiedzieć... WoW jest bardzo mocno skalowalny i dosyć przewidywalny pod względem miejsc, w którym efekty graficzne mogą być dosyć problematyczne. Problemem jest to, iż jeśli chcesz rajdować w dzisiejszych czasach to jest trochę trudne w tym budżecie, bo do wymiany jest:

- karta graficzna (bo twoja jest słabsza od współczesnych układów zintegrowanych) na GTX 1050 (Ti) [z używek na 750Ti/HD 7850 2GB i wzwyż]

- podstawka (bo WoW w chwili obecnej chce 4 rdzenie o znośnej wydajności i tutaj masz opcję używki: i5-2400/2500 + jakaś płyta na H61/B75 +  8GB RAM DDR3 lub budżetowej nowości w rodzaju Ryzena 3 1200 + jakiejś płyty na A320 + 8GB RAM DDR4

- większego (240-275GB) SSD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 2.5k zł
  • Części do kupienia: ?
  • Czy wliczyć system w cenę: ?
  • Zastosowanie komputera: WoW
  • Preferowany sklep: ?
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): ?
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: ?
  • Termin zakupu komputera: ?
  • Dodatkowe uwagi: ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 2.5k zł 
  • Części do kupienia: płyta, karta graficzna (preferowany GeForce), procesor, zasilacz, pamięć
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: WoW
  • Preferowany sklep: Komputronik, Grall, Morele
  • Model posiadanego monitora Acer X222W (1680x1050) - wymienię go pod koniec roku, więc póki co nie wliczamy go w cenę
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: 10/2017
  • Dodatkowe uwagi: 
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...