Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

muzarz

Słuchawki 400-500zł

Polecane posty

Witam. Przymierzam sie do zakupu słuchawek. Ponieważ moje wejście 3,5mm z przodu jest rozwalone potrzebuje nowych słuchawek na usb, ponieważ moje dotychczasowe logitechy G35 się rozwaliły. Potrzebuje słuchawek które będą się sprawdzały idealnie w CS:GO(słychalność z której strony kroki i inne) oraz pod inne strzelanki typu battlefield 1. Mogły by też fajnie grać pod względem muzyki, ponieważ czasami lubię posłuchać muzyki zamiast na głośnikach to na słuchawkach. Mikrofon raczej konieczny ponieważ nie posiadam zewnętrznego, oraz byłbym szczęśliwy gdyby jakoś ładnie wyglądały czy miały jakieś podświetlenia. Myślałem nad Logitech G633 Artemis Spectrum, co sądzicie? Dziękuję z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, muzarz napisał:

słuchawek na usb, (...) Mogły by też fajnie grać pod względem muzyki (...) ładnie wyglądały czy miały jakieś podświetlenia

I do tego 400-500zł? W takim razie albo bierzesz słuchawki na USB, które ładnie wyglądają, mają podświetlenie i kiepsko grają, albo dobrze grające. Jeśli nie jesteś zbyt wymagający, to poszukaj sobie recenzji słuchawek gejmingowych, popatrz jak wyglądają i weź te które bardziej ci się spodobają. W przeciwnym razie znacznie sensowniejszym wyjściem będzie kupno karty dźwiękowej oraz słuchawek z jackiem. Takim najprostszym połączeniem jest na przykład karta AIM SC8000 oraz słuchawki Kingston HyperX Cloud.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@2real4game Mam HyperX Cloudy i powiem że kroki słychać w nich okropnie (ciężko wyczuć z której strony idzie cokolwiek czy to strzał czy coś innego) - natomiast mogę podarować sobie ten wygląd i podświetlenie byle by były dobre jeżeli to by coś zmieniło ogólnie. Wspomniałeś o karcie dźwiękowej, ok, tylko pytanie jak mam podłączyć głośniki i słuchawki naraz do kompa wtedy? Ponieważ dlatego chce mieć słuchawki na USB żeby ciągle z tyłu nie zmieniać głośników z słuchawkami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, 2real4game napisał:

AIM SC8000

Pomijając już fakt, że dobrze by było potwierdzić obecność wolnego gniazda PCI - gdzie ją w ogóle kupić?

A co do podłączania słuchawek do dźwiękówki - brałeś pod uwagę zakup jakiegoś panelu posiadającego gniazda audio (np. klik)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz musisz się tylko zmierzyć z zerową dostępnością tej karty (no, na olx są trzy sztuki, z czego jedna względnie "rozważalna" - o ile kartę bez gwarancji w niemal sklepowej cenie można za taką uznać) ;)

Po panelu niczego rewelacyjnego bym się nie spodziewał, z drugiej strony - pewnie jest porównywalnie z tym, co można spotkać w obudowach, w końcu co tam można popsuć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, czy będzie dla Ciebie w pełni ok, no ale na pewno będzie lepiej, niż z integrą (choć w sumie dobre pytanie, jaką masz płytę główną).

Z alternatyw (nie, żebym był przesadnie obeznany w temacie) - Xonar DG/DGX i droższe D1/XD (w przypadku obu par główna różnica to złącze) - wg tego testu, dopiero druga para dorównuje SC8000. Możesz też dołożyć do SC808, względnie zewnętrznego Prodigy Cube Black Edition (tu pewną zaletą będzie brak obsługi przedniego panelu obudowy, no i do (de)aktywacji słuchawek nie musisz nic podłączać/odłączać, a tylko wcisnąć przełącznik). Ewentualnie jest jeszcze FiiO E10K, który z całej tej gromadki grałby chyba najcieplej, choć w zamian brakuje mu wejścia mikrofonu*, co pewnie byłoby sporą wadą w kontekście CSa.

*Inna sprawa, że SC8000 też go nie posiada ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom Trochę mi szkoda wydać aż tyle na kartę dźwiękową więc zastanawiam się nad tym Xonarem DG/DGX lub D1/XD. Pomysł zewnętrznej też mi się podoba lecz w sumie już sam nie wiem. Chciałbym osiągnąć dobry dźwięk przestrzenny w grach gdzie jest to potrzebne (w sumie to tylko CS:GO - bo głównie w niego gram) i no tyle by mi starczyło. Co by było lepszym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jaką masz zintegrowaną dźwiękówkę (bo jeżeli to coś całkiem przyzwoitego, to przesiadka na DG(X) może się okazać średnio satysfakcjonująca), w każdym razie sam bym raczej wolał dołożyć właśnie do Cube'a, bo droższa para Xonarów wydaje mi się jednak nieco zbyt droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom Mój błąd iż zapomniałem napisać jaką mam płytę główną więc MSI B85-G43, zakładam że w tej płycie dźwiękowa jest mierna? Jeżeli to prawda że w tej płycie jest mierna to myślę że wezmę tego Cube'a. Znalazłem również tego Cube'a na dośc ładnej przecenie (przecenione) podróbka czy możliwe że tak tanio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, taki zintegrowany przeciętniak - dramatu nie ma, ale Cube na pewno jest kilka klas wyżej.

EDIT:
Tak swoją drogą - Cube nie ma jackowych wyjść na głośniki, więc jeżeli nie posiadasz "cinchów", to możesz je zacząć organizować razem z samą kartą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...