Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miodus

ulepszenie PC

Polecane posty

O reszcie nie ma co dyskutować skoro płyta do Coffee Lake i tak nie podpasuje. No ale zasilacz stanowczo przepłacony, RAM też drogawy no ale jak ma świecić to ok :P Tylko wysokie radiatory znów mogą kolidować z rozbudowanymi chłodzeniami na CPU.

Masz monitor który wykorzysta potencjał dwóch 1080 Ti?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że granie na PC przy tym monitorze to może być spore rozczarowanie (dość średnie kolory i dosyć wysokie opóźnienia) - szczerze mówiąc, to w 2x GTX 1080 Ti nie inwestowałbym posiadając relatywnie budżetowy monitor 4K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżam temat,premiera coffee lake juz  jutro więc powoli zbieram się do zakupu podzespołów do nowej jednostki. Wiec tak :
Posiadam już :

 1. zasilacz be quiet Dark Power Pro P11 1200

 2. Obudowę be quiet DARK BASE PRO 900

3. Kartę graf AORUS GeForce GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11GB

4. Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII i SSD Samsung 850 EVO 250GB

 

 

Planuje kupić :
1. płyta główna na pewno gigabyte i chciałbym przy tym zostać model Z370 AORUS Gaming 7 ( http://www.gigabyte....ing-7-rev-10#kf ) albo Z370 AORUS Gaming 5 kwestia jaka bedzie ich cena i czy ktoś mi powie czy warto dopłacać do siódemki ?

2. Procek i7-8700K

3. Druga karta pod SLi i do tego mostek sli ( https://www.morele.n...il-rgb-1290775/ ) żeby się ładnie komponowało. W przyszłości będę pewnie je wodował

4. Chłodzenie procka na wodę i myślałem o tym https://www.morele.n...-bw004-1377455/

5. Ram https://www.morele.n...200c16w-884247/

 

Co sądzicie o tym jestem otwarty na sugestie, komp służy jedynie do grania. Dodam jeszcze że chciałbym wszystko utrzymać w stylistyce czerni i bieli ewentualnie jeszcze szarości.

Mimo wszystko chciałbym spróbować z SLi jesli mi nie podpasuje to wrócę do jednej karty ale chcę sam sobie wyrobić opinię na ten temat bo ile głów tyle zdań w tym temacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Miodus napisał:

Lub jakiś zestaw żeby grał stabilnie 60fps na 4k...

Musisz grać na ustawieniach ultra, czy też zadowalają Cię ustawienia high/very high? Jeśli nie jesteś fanatykiem ustawień ultra, to jedna karta powinna oferować przyzwoitą wydajność.

Wtedy można wziąć Coffee Lake'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bull3t napisał:

Musisz grać na ustawieniach ultra, czy też zadowalają Cię ustawienia high/very high? Jeśli nie jesteś fanatykiem ustawień ultra, to jedna karta powinna oferować przyzwoitą wydajność.

Wtedy można wziąć Coffee Lake'a.

własnie chodzi o to że lubie mieć na ultra i w sumie wydaje mi się że budżet też mam i chyba lepszej okazji to wymiany sprzetu nie bede miał(za rok wesele, wspólny budżet itd) także chciałbym poszaleć w tym roku i mieć jakąś fajną bestię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bull3t napisał:

Ja bym wziął coś takiego: i7-6850K + Asrock X99 Taichi + 16/32 (4 kości) GB DDR4 3000/CL15 lub 3200/CL16 + NZXT Kraken X62.

Nie wiem jak sprawdzi się SLI na powietrzu, może być gorąco, ale spróbuj.

 

Dziękuje za zestaw ale po dłuższym zastanowieniu i lekturze daje sobie spokój z sli zostanę przy jednej karcie takie cos złozyłem :
http://www.morele.net/inventory/info/cFl0lr/

i mam pytanie czy ram będzie działał z tą płytą ? Zalezy mi na nim bo pasuje mi do reszty w obudowie. no i do tego 8600K jak będzie dostępny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Miodus napisał:

i mam pytanie czy ram będzie działał z tą płytą ?

Na tej płycie powinny bez problemu działać kości 4000 MHz+, więc nie wyobrażam sobie, żeby ten RAM z koszyka nie działał. Dla pewności możesz jednak sprawdzić kompatybilnośc na stronie o producenta płyty.

Drogie te podzespoły wybrałeś. W wyborze płyty może warto ograniczyć się do np. MSI Z370 Gaming M5 lub Asrock Z370 Taichi (gdy już będzie dostępna)? Można kupić pamięci RAM o tych samych parametrach o ponad 100 zł taniej. NZXT Kraken X62 jest wydajniejszym chłodzeniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bull3t napisał:

 

Drogie te podzespoły wybrałeś. W wyborze płyty może warto ograniczyć się do np. MSI Z370 Gaming M5 lub Asrock Z370 Taichi (gdy już będzie dostępna)? Można kupić pamięci RAM o tych samych parametrach o ponad 100 zł taniej. NZXT Kraken X62 jest wydajniejszym chłodzeniem.

 

chcę wlaśnie z Aorusa a powiedz mi opłaca się brać kości o wyższej mocy niż 3200 tylko i wyłącznie do gier ?

edit. Kraken wygląda bardzo ładnie, bedzie fantastycznie wyglądał przez szkło, dzięki biorę go ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przyrosty zawsze są, ale dla parametrów lepszych niż 3200/CL16 trzeba się wykosztować. 3600/CL15 można jeszcze wziąć - mimo mało przyjemnej ceny. Dalsze wydawanie pieniędzy to czysta burżuazja.

W każdym razie, najlepszy stosunek cena/wydajność oferują kości 3000/CL15 i 3200/CL16.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bull3t napisał:

Jakieś przyrosty zawsze są, ale dla parametrów lepszych niż 3200/CL16 trzeba się wykosztować. 3600/CL15 można jeszcze wziąć - mimo mało przyjemnej ceny. Dalsze wydawanie pieniędzy to czysta burżuazja.

z CL nie jest im niżej tym lepiej czyli 15>16 ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się jak najniższy rzeczywisty czas opóźnień, czyli stosunek CL/MHz (bądź jak najwyższy stosunek MHz/CL) - 3600/15 >> 3200/16, szkoda tylko, że różnica w cenie znacząco przebija różnicę w parametrach.

W przypadku 3200/CL16 i 3000/CL15 rzeczywiste opóźnienia są identyczne, co pozostawia nas z drobną przewagą w taktowaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2017 o 22:04, Bull3t napisał:

Jakieś przyrosty zawsze są, ale dla parametrów lepszych niż 3200/CL16 trzeba się wykosztować. 3600/CL15 można jeszcze wziąć - mimo mało przyjemnej ceny. Dalsze wydawanie pieniędzy to czysta burżuazja.

W każdym razie, najlepszy stosunek cena/wydajność oferują kości 3000/CL15 i 3200/CL16.

Witaj mam jeszcze jedno pytanko. Bedę na dniach składał PC i skoro będę miał wszystko nowe a dyski przekładam ze starej jednostki to czy musze zrobić formata albo coś podobnego ? Nowa płyta będzie z gigabyte a aktualna jest z asrock ? Mogę prosić o mini instukcję ?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bull3t napisał:

W morele.net kupiłeś? Wczoraj były dostępne i7-8700K (kilka sztuk) w cenie 1770 zł. :icon_eek:

 

tak na morelach, ciezko było upolować te odblokowane wiec sobie darowałem na czas aż sytuacja się uspokoi. Mam pytanie co do tego formata jeszcze. Wystarczy format w ustawieniach na zasadzie: odzyskiwanie> resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...