Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheSome321

Freezy w grach/Ścianie się gier

Polecane posty

Wiec tak, w zeszłe wakacje kupiłem laptopa Lenovo y700-15isk (i7, gtx960m, 8 ram , dysk 1tb) , ogólnie przed kupnem przejrzałem recenzje i nigdzie nie natrafiłem aby ktoś skarżył się na jakieś problemy. No ale niestety po zakupie okazało, że jakieś problemy są. Chodzi mianowicie o scinanie się gier , tzw. freezy. Gra działa plynnie , nagle fps spada załóżmy z 60 do 20 a obraz i dzwięk sie całkowicie scinają. Czasem ma sie wrazenie ze gra wygląda jak film poklatkowy. Zródła problemu nie znam do dziś ale mam dwoch podejrzanych - ram/dysk. A wiec od początku. Dlaczego ram ? W moim starym laptopie jeszcze z 4gb ramu mialem podobny problem grajac np w bf4. Pomogło dołozenie drugie tyle pamieci. I wszystko by pasowało tylko ze ten laptop ma juz 8gb. Jednak jak zauważyla pani konsultantka z pomocy technicznej lenovo laptop zuzywa za duzo ramu , i fakt po uruchomieniu okolo 60% jest zajete , a w trakcie gry wartosci sa okolo 90% (screen z 10 minut grania w triala bf1). A dlaczego dysk ? W jednej recenzji dowiedzialem sie ze laptop ma po prostu slaby dysk, ale że az tak ? I czy wolny dysk moze powodowac cos takiego ? Moj znajomy zlozyl sobie kompa za okolo 6k , coz spora suma ale oszczedzil na dysku gdyz dal go ze starego kompa. Efekt? jeszcze gorsze scinanie gier na gtx 1060 6gb i i7 z wyzszej półki. Dysk wymienil i po problemie. I tutaj zaczalem widziec dwa rozwiazania , albo dolozyc ramy albo kupic dysk ssd m2 i wlozyc do laptopa. Nie znam sie jednak na tym az  tak dobrze wiec licze na pomoc. Dołaczam screeny z hwmonitora i menadzera zadan po 10 minutach grania w bf1. Z góry dziękuję :) 

Bez tytułu.png

HWMonitor.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TheSome321 napisał:

po uruchomieniu okolo 60% jest zajete , a w trakcie gry wartosci sa okolo 90% (screen z 10 minut grania w triala bf1)

Możesz wrzucić screena z zakładki wydajność (bądź po prostu sprawdzić, ile tam widać RAMu)? Bo (90-60) 30% dające 1.5GB coś mi nie do końca pasuje do 8GB...

I wrzuć S.M.A.R.T. dysku (do odczytania z pomocą choćby HDD Scan) - może ktoś obeznany podejmie się sprawdzenia, czy nie kryje w sobie czegoś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, webtom napisał:

Możesz wrzucić screena z zakładki wydajność (bądź po prostu sprawdzić, ile tam widać RAMu)? Bo (90-60) 30% dające 1.5GB coś mi nie do końca pasuje do 8GB...

I wrzuć S.M.A.R.T. dysku (do odczytania z pomocą choćby HDD Scan) - może ktoś obeznany podejmie się sprawdzenia, czy nie kryje w sobie czegoś ciekawego.

Aktualny brak internetu nie pozwala mi na pobranie hdd scana więc wrzucam z zdjęcie z menadżera zadań z wydajności

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz, to Uruchom ponownie system (wybierz dokładnie tę opcję) i sprawdź, ile na starcie (przed włączeniem np. przeglądarki) będzie zajętego RAMu - jeżeli ponownie niemal ~5GB, to wrzuć screena/zdjęcie z zakładki Procesy, posortowanej z malejącą zajętością pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, webtom napisał:

Jeżeli możesz, to Uruchom ponownie system (wybierz dokładnie tę opcję) i sprawdź, ile na starcie (przed włączeniem np. przeglądarki) będzie zajętego RAMu - jeżeli ponownie niemal ~5GB, to wrzuć screena/zdjęcie z zakładki Procesy, posortowanej z malejącą zajętością pamięci.

Screen od razu po uruchomieniu.

ram.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sevard napisał:

Druga rzecz - na tych screenach użycie dysku mi się nie podoba. Możesz posortować tabelkę po użyciu dysku i wrzucić nowego screena?

Oto screeny, niestety smart dysku , oraz screeny z naprawiania problemu z ramami będę mógł wysłać dopiero jutro lub w czwartek gdy operator łaskawie naprawi Internet :)

PS. Zużycie dysku na screenie nr 1 wynosi 100% bo ucielo górna część

dysk.png

dysk 2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...