Jump to content
Sign in to follow this  
Fenris441

Rozwiązany: Windows XP - podejrzanie dużo procesów

Recommended Posts

Witajcie

Jestem dumnym użytkownikiem Windowsa XP Home Edition SP3 (32-bit) i moje pytanie brzmi: czy to normalne, że przy nie robieniu niczego w tle hula sobie dokładnie 57 procesów? Zadaję to pytanie, ponieważ od pewnego czasu zacząłem mieć problemy z działaniem niektórych gier, które do tej pory działały bez zarzutu. Pomyślałem, że to może mieć związek z tymi procesami, bo jedna osoba mi mówiła, że liczba procesów nie powinna przekraczać ok. 25. Poza tym - przy wspomnianym nic nierobieniu Menedżer zadań pokazuje użycie procesora na poziomie 50-51% i podejrzewam, że to też może mieć związek z nadmierną liczbą procesów. Tak więc: czy 57 procesów to norma?

Załączam screen Menedżera zadań i listę procesów (tam widnieje 61, ale jak widać screen był robiony przy otwartym Chromie).
 

Procesy.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winowajca niedziałających gier znaleziony - był to jeden z procesów svchost.exe. Wystarczyło w Panelu Sterowania wyłączyć automatyczne aktualizacje i zresetować kompa. Jak ręką odjął: teraz na bezruchu Menedżer zadań pokazuje obciążenie procka na poziomie maks. 5%, a przy włączonych grach maks. 51%. Wszystko wróciło do normy, temat do zamknięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...