Skocz do zawartości

Asus vs MSI


baginiak21

Polecane posty

Witam, przymierzam się do zakupy laptopa gamingowego, moje poczciwe 5 letnie GT650m odmawia już odpalenia czegokolwiek nowego, i zastanawiam się nad dwoma modelami:

ASUS GL502VM i7-7700HQ GTX1060 6GB RAM 16GB 256SSD+1TB - 6400zł

MSI GP62M VR i7-6700HQ GTX1060 3GB RAM 16GB SSD256+1TB - 5450zł

 

I tu pojawia się pytanie czy różnica sprzętowa między modelami jest warta tych pieniędzy?

Wyczytałem, że różnica między grafikami to około 5% wydajności, o procesorze wiem niewiele.

Kolejna kwestia to różnica jakość wykonania między tymi modelami, tu również proszę o poradę.

Laptop kupowany z myślą "na lata".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc, żaden z powyższych laptopów nie jest dobrym wyborem: MSI cierpi na throttling, a Asus przeraźliwie się grzeje. Lepszym rozwiązaniem byłaby jakaś wersja kadłubka na bazie Clevo (Smart7 z xtreem.pl, Hyperbook (hyperbook.pl), czy Dream Machines (dreammachines.pl).

W teorii i7-7700HQ jest o ~10% szybszy od i7-6700HQ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baginiak21 napisał:

Według recenzji ten ASUS pod obciążeniem nagrzewa się do koło 65-68 stopni.

65C miejscami na obudowie to naprawdę proszenie się o poparzone opuszki palców.

O ile orientuję się wersja z i7-7700HQ ma tendencję do throttlingu termicznego i zbijania taktowania do wartości bazowej (większość modeli lapków z GTX 1060 - ~3-3,2GHz zachowuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna to, jak najszybciej po wyborze określonego modelu. Skąd wgl to pytanie, warto na coś obecnie czekać?

Co do temperatur to i tak podczas używania go w domu jest podłączona oddzielna klawiatura i monitor, a mimo temperatur na starym laptopie, nigdy poparzenia nie doznałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...