Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dvdmax93

Nowy Procesor i Płyta Główna

Polecane posty

Witam

Posiadam i7 3770 i chciałbym zmienić  na i5 7600.

Ten i5 wydajniejszy do mojego i7?

opłaca się zmieniać?

mam gtx 1060 6GB MSI Gaming

raczej bez wersji K nie znam się nad podkręcaniu Procków.

Myślę mojego i7 sprzedać za 500 czy 600zł za tą kwotę kupić dobrą płytę główną proszę o doradzenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy o zakupach komputerów i podzespołów do nich zakładamy w dziale "Komputery i podzespoły".
Wątek został przeniesiony.

Nawet jeżeli byłby wydajniejszy (a jako że i7 ma wolniejszy pojedynczy wątek, ale też dodatkowe wątki dzięki technologii HyperThreading, to generalnie będzie to zależało od zastosowań), to na pewno nie na tyle, żeby uzasadnić taką roszadę - tym bardziej, że za ~2-3 miesiące powinny być już w sprzedaży 4-rdzeniowe i3, które pewnie będą szybsze od obecnych i5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy (testy).

Zakładając, że IPC nie ulegnie zmianie, i3-8100 (który ma mieć ponoć 3.6 GHz), będzie raczej odpowiednikiem i5-7500. Będzie jeszcze i3-8350K (4 GHz i odblokowany mnożnik), no ale to będzie raczej odpowiednik obecnego i5-7600K (i coś się spodziewam, że odniesie równie spektakularny sukces, co i3-7350K, jak po doliczeniu płyty do OC i coolera wyjdzie cena wyższa od bogatszych w rdzenie i5).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, webtom napisał:

Będzie jeszcze i3-8350K (4 GHz i odblokowany mnożnik), no ale to będzie raczej odpowiednik obecnego i5-7600K (i coś się spodziewam, że odniesie równie spektakularny sukces, co i3-7350K, jak po doliczeniu płyty do OC i coolera wyjdzie cena wyższa od bogatszych w rdzenie i5)

O tyle, o ile i3-7350K był odrobinę absurdalną propozycją, to ja bym tak nie przekreślał od razu i3-8350K, bo jeśli okaże się, że kręci się wyraźnie wyżej od i5-8600K, to w niektórych profesjonalnych zastosowaniach może być nawet sensowną propozycją (CAD-y, pewne zastosowania desktop publishing), aczkolwiek dla normalnego użytkownika to rzeczywiście nie będzie miał większego sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Z370 (odpowiednik obecnego Z270) to najdroższy chipset, który umożliwia podkręcanie; jego premiera będzie 5 października.

Płyty z tańszymi chipsetami (B360, H310 itd.) będą w przyszłym roku.

11 minut temu, Dvdmax93 napisał:

Z370 to specjalna pod coffe lake?

Tak, na obecnych płytach nie uruchomisz Coffee Lake'a. Chyba, że coś jeszcze zmieni się w tej kwestii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z telefonu.

 

czy jak mam ddr3 ram będzie. Ok czy ddr4 mam kupować? Do i5 8400

tyle czekania na tańsze chipsety porażka.

jakie płyty. Dobre do tego procka?

ma być. W najbliższym. Czasie cos ciekawego. Max 500zł.

płyty do tego procka pod ddr3 znajdą. Sie? Nie uśmiecha. Mi sie kupować ram ddr4....dodatkowe koszty. Mam już kupca na mojego i7

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz RAM DDR3L (pracujący na napięciu 1.35V)? Jeżeli nie, to Intel już dwie generacje temu zalecał nie stosować takich pamięci, bo na dłuższą metę mogą uszkodzić zintegrowany z procesorem kontroler pamięci.

Zresztą w przypadku np. i5-8400 (w przeciwieństwie do choćby i5-7400) w ogóle już nie wspomina o DDR3L, także wygląda na to, że DDR3 nie są (choćby częściowo) kompatybilne z żadną nową platformą (zresztą już chyba nawet w przypadku Z270 nie było żadnej płyty z takimi slotami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dvdmax93 napisał:

moj gtx 1060msi będzie. Pracował. Bez problemów. Z tym Prockiem?

Tak. Choć nie wiem, po co w jednym zdaniu cztery znaki kończące zdanie...

6 godzin temu, Dvdmax93 napisał:

ile gb ram ddr4 polecasz do gier przy 8400 i gtx 1060 6gb

Jako że w tym roku zakup Coffee Lake implikuje wzięcie płyty z chipsetem Z370, on obsługuje wysoko taktowane RAMy, a te są fatalnie wycenione w postaci pojedynczych kostek 8GB - zestaw 2x8GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z telefonu samo się tak robi :P

Cóż pozostaje mi czekać do następnego roku na tańsze płyty główne do i5 8400.

nowe płyty obsłużą nisko taktowane tańsze ramy?

wstrzymam się ze sprzedaniem swojego i7,czy wtedy ceny używanych procesorów spadną? będę musiał sprzedać go taniej niż 550zł?

procesor może być droższy w nowym roku? lepiej kupić teraz póki jest za mniej niż 900zł?

co tak długo się czeka na te nowe tańsze płyty?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dvdmax93 napisał:

Cóż pozostaje mi czekać do następnego roku na tańsze płyty główne do i5 8400.

Choćby w komputroniku są dostępne tańsze modele oparte o chipset Z370 - klik. Oczywiście nie są to nadal ceny rzędu 250-350 zł, bo to najdroższy chipset.

12 godzin temu, Dvdmax93 napisał:

co tak długo się czeka na te nowe tańsze płyty?

O to trzeba zapytać Intela. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...