Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChodzNaGrzyby

Gotowiec, czy skladać sam?

Polecane posty

Nie jestem pewny czy to dobre miejsce na ten temat, ale lepszego miejsca nie znalazłem. Chcę kupić nowy sprzęt, ale zastanawiam się, jaka jest różnica między gotowcem, a składaniu samemu? Kompletnie nie znam się na sprzęcie, więc nawet nie wiem, jakie części miałbym wybrać. I bardzo mnie zastanawia, ile trzeba włożyć hajsu, by kupić dobry pc? Zastanawiałem się nad 3000zł, ale w tym monitor, klawiatura i cała reszta. Myślicie, że za taką cene, kupie sprzęt na którym wszystko będzie płynnie śmigać? Jeśli nie, to ile musiałbym włożyć pieniędzy? Dodam, że na myszkę czy klawiature zamierzam dać grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowce podzieliłbym na dwie kategorie:

  • Allegrowe potworki, które nie oferują wiele ponad ładnie wyglądające cyferki, mające skusić kompletnych laików (np. tutaj masz piękny przykład) - yojc swego czasu popełnił ten temat, który ciągle bardzo dobrze opisuje, czego się po nich spodziewać.
  • Nietragiczne zestawy oferowane przez co sensowniejsze sklepy komputerowe (np. klik, klik) - tutaj z doborem podzespołów nie ma już dramatu, ale z reguły da się przyczepić do kilku rzeczy, które mogą wyjść choćby przy próbie późniejszego ulepszenia takiego sprzętu. Jako że cenowo nie wypadają atrakcyjniej od składaka złożonego z tych samych podzespołów, a koszty złożenia zestawu przez sklep są właściwie żadne, to ciężko wskazać ich zalety.

Na dzień dzisiejszy rozsądne minimum (bez klawiatury, myszy i może opcjonalnych głośników/słuchawek) wyglądałoby jakoś tak (od biedy można jeszcze przyciąć na monitorze, karcie graficznej, czy bardzo od biedy zasilaczu/obudowie) - obecnie powinien pociągnąć każdą grę w okolicach pewnie przynajmniej średnich detali, no ale przesadnie przyszłościowy nie jest. Jako że obecnie sytuacja z kartami graficznymi jest dość mierna, kolejny sensowny poziom zapewniłby zestaw droższy o ~1100 zł (i5+GTX 1060 6GB), do którego warto by było włożyć jeszcze ~100-200 zł celem "odbudżetowienia" kilku elementów i może kolejne 200 zł do podmiany HDD na SSD.

Jeżeli nie spieszy Ci się przesadnie z zakupem, to nie zaszkodzi poczekać 2-3 miesiące, do premiery nowej generacji procesorów Intela (Coffee Lake), które powinny nieco namieszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby zakupić go jakoś w połowie września. Dając 500zł na monitor, 100zł na klawe i myszke, jakieś 50zł na słuchawki, to myślę, że na samą skrzynkę mogę dać 2300zł (ewentualnie gdyby naprawdę był duży sens mogę dołożyć jeszcze pare stów). Taki przedział cenowy zapewni dobry sprzęt?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, webtom napisał:

Do oryginalności brakuje jeszcze bodaj dowodu zakupu, bądź naklejki CoA (zakładając, że płytka jest oryginalna).

Kupując jakoś rok, czy dwa lata temu lapka, dostałem windows 7 na płytce. Także jeśli mogę ten system zainstalować na innym sprzęcie (nie znam się), to wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...