Jump to content
Hiro

Chłodzenie wodne Thermalright - warto?

Recommended Posts

Witam! 

Proszę was o pomoc w decyzji. Posiadłem w "spadku" kilka elementów chłodzenia Thermaltake. Są to radiator AquaBay M2 z kompletem rurek oraz wskaźnik przepływu AquaBay M1 (niestety bez tej metalowej zatoczki 5,25). Teraz pytanko brzmi: co jeszcze potrzebuję do kompletu aby to uruchomić? Rozumiem, że pompka i blok na procesor. Ale jakie dokładnie i czy da radę to uruchomić pod socket 1151? Schłodzę tym i5-4690K ? Jest sens się z tym bawic?

Dziękuje z góry za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda ekspertem od chłodzenia wodnego nie jestem, ale nie wydaje mi się żeby chłodnica 1x120 dawała jakieś powalające rezultaty. Opnie na które się natknąłem (np. tutaj) również nie są zachęcające. Raczej nie ma sensu się z tym bawić, pewnie w cenie bloku na procesor dostaniesz wydajniejsze chłodzenie powietrzne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.08.2017 o 14:09, Hiro napisał:

Posiadłem w "spadku" kilka elementów chłodzenia Thermaltake. Są to radiator AquaBay M2

:icon_eek: ale antyk :) Takie było moje pierwsze WC. Bardzo słaba rzecz... sam radiator może i by dał radę ale średnica rurek jest bodajże 6 czy 8mm tylko do tego pompka była bardzo słaba. Radę pewnie i by dał, tylko nie do końca jestem pewien czy byłoby cicho... w zesrawie nazywało się to bodajże BigWater :) .

Gdy będziesz chciał dokupić blok, pompkę i rezerwuar to pewnie wyjdzie niewiele taniej niż zestaw AiO... chyba, że chcesz zacząć przygodę z WC, to dokup używanych podzespołów mógłby mieć sens, ale tylko wtedy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie teraz już wiem, że nie ma sensu w to brnąć. Szkoda bo przyleciało zza morza, przeleżało parę ładnych lat i nigdy nie było użyte :) Jak już będę zaczynał przygodę z WC to raczej w klasycznej opcji bez ułatwień :) Poza tym 4690K bez wymiany glucika podobno nie ma sensu wodzić - tyle doczytałem z innych for. Dzięki za pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...