Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hiro

Chłodzenie wodne Thermalright - warto?

Polecane posty

Witam! 

Proszę was o pomoc w decyzji. Posiadłem w "spadku" kilka elementów chłodzenia Thermaltake. Są to radiator AquaBay M2 z kompletem rurek oraz wskaźnik przepływu AquaBay M1 (niestety bez tej metalowej zatoczki 5,25). Teraz pytanko brzmi: co jeszcze potrzebuję do kompletu aby to uruchomić? Rozumiem, że pompka i blok na procesor. Ale jakie dokładnie i czy da radę to uruchomić pod socket 1151? Schłodzę tym i5-4690K ? Jest sens się z tym bawic?

Dziękuje z góry za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ekspertem od chłodzenia wodnego nie jestem, ale nie wydaje mi się żeby chłodnica 1x120 dawała jakieś powalające rezultaty. Opnie na które się natknąłem (np. tutaj) również nie są zachęcające. Raczej nie ma sensu się z tym bawić, pewnie w cenie bloku na procesor dostaniesz wydajniejsze chłodzenie powietrzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2017 o 14:09, Hiro napisał:

Posiadłem w "spadku" kilka elementów chłodzenia Thermaltake. Są to radiator AquaBay M2

:icon_eek: ale antyk :) Takie było moje pierwsze WC. Bardzo słaba rzecz... sam radiator może i by dał radę ale średnica rurek jest bodajże 6 czy 8mm tylko do tego pompka była bardzo słaba. Radę pewnie i by dał, tylko nie do końca jestem pewien czy byłoby cicho... w zesrawie nazywało się to bodajże BigWater :) .

Gdy będziesz chciał dokupić blok, pompkę i rezerwuar to pewnie wyjdzie niewiele taniej niż zestaw AiO... chyba, że chcesz zacząć przygodę z WC, to dokup używanych podzespołów mógłby mieć sens, ale tylko wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie teraz już wiem, że nie ma sensu w to brnąć. Szkoda bo przyleciało zza morza, przeleżało parę ładnych lat i nigdy nie było użyte :) Jak już będę zaczynał przygodę z WC to raczej w klasycznej opcji bez ułatwień :) Poza tym 4690K bez wymiany glucika podobno nie ma sensu wodzić - tyle doczytałem z innych for. Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...