Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

siedze

Smartfon do 2100 zł

Polecane posty

Witam  stoję przed wyborem nowego telefonu chciałbym przeznaczyć na niego  2100 zł , zależy mi na dobrych zdjęciach, i płynnym działaniu, telefon ok 5.1 cala, telefony z Windowsem odpadają i Samsungi. Ostatnim moim telefonem był WP 640 XL. Proszę o wasze typy i rady pozdrawiam.

 

Myślałem też o iPhone  7    ale wiadomo to też inny budżet pytanie czy warto ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto iPhona do Twoich wymagań. Wybrałbym tutaj Samsunga Galaxy S7 ze względu na: jeden z najlepszych aparatów w telefonach, 5.1 cala, bardzo szybkie podzespoły, jeden z najlepszych ekranów AMOLED oraz wodo i pyłoszczelność. Jednak skoro ta firma odpada należy szukać dalej. Na myśl przychodzi mi HTC 10, jest szybki, aparat jeden z najlepszych choć ma pewne braki, których nie ma Samsung. Jeżeli jest ważna dla Ciebie jakość dźwięku to tutaj ciężko szukać konkurenta. Innym ciekawym wyborem gorszym w niektórych aspektach od poprzedników ale lepszym w innych i który jednak stawiałbym ponad HTC 10 jest LG G6, mimo że aparat od strony technicznej jest ze średniej półki to soft nadrabia sporą część mankamentów pozwalając konkurować z pozostałymi. Na duży plus zasługuje też bardzo duży wyświetlacz z niewielkimi ramkami, który jest bardzo wysokiej jakości, choć to nadal nie AMOLED (choć jednym może się podobać bardziej). Jest to także aktualny topowy smartfon tego producenta i jak większość flagowców wodo i pyłoszczelny.

Osobiście bym je wybierał w takiej kolejności:

1. Samsung

2. LG

3. HTC

Przeglądając rynek trafisz pewnie na modele Sony z aparatem mającym 19 i więcej MPx ale od strony softu nadal on kuleje i konkurencja jest lepsza. Dopiero najnowszy model XZ Premium zbliża się do czołówki.

Z innych ciekawych smartfonów możesz rzucić okiem Xiaomi Mi6 i OnePlus 5, które wydajnościowo będą szybsze ale w tej chwili każdy flagowiec pozwala na płynną pracę wielozadaniową i to jest raczej kwestia drugorzędna.

 

Skąd te odrzucanie Samsunga? Tylko proszę tutaj nie wchodzić z argumentem o mało płynnej pracy, bo o ile takie coś miało miejsce to w budżetowych smartfonach, choć od jakiegoś czasu ich TW jest coraz bardziej dopracowany. Chcąc nie chcąc Samsung w kwestii smartfonów flagowych aktualnie jest lepszy od konkurencji, a model Galaxy S7 można uznać za najbardziej udany od czasów Galaxy S2.

Tak mam Galaxy S7 i nie polecam go z tego względu, sam szukałem telefonu w podobnym budżecie i chciałem coś najlepszego-więc wybrałem to co najlepsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Trochę przeraża mnie interface, w ogolę w androidach  ten interface jest przerażający, bardzo długo   korzystałem z Windowsów,  stąd moje pytanie o iPhona też, chociaż myślę że  szok by mnie spotkał również. Miałem  S2 był bardzo dobrym telefonem, ale po jakimś czasie , wysypywał się i było bardzo dużo  crashy stąd moja nie chęć, ogólnie nie jestem  zbytnio dobrze nastawiony do androida. Ja patrzyłem na telefony to tak : P10; honor 9; mi6; owa S7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei też ma fajne smartfony ale cały czas kuleje w nich zarządzanie RAM'em i potrafi wywalić aplikację działającą w tle, więc skoro jesteś negatywnie nastawiony to takie sytuacje mogłyby tylko niechęć pogłębiać. Dodatkowo aparat o ile w dzień jest w czołówce to w scenerii nocnej Galaxy S7 jest przynajmniej o klasę wyżej. 

Sam chciałem telefonu z dobrym aparatem, bo nie mam innego i jak robię zdjęcia to tylko telefonem i jestem zadowolony z wykonywanych zdjęć (jak na smartfon):

 

 

LPVmB5g.jpg

r9qUvki.jpg

Spoiler

Ny1ESHq.jpg

Rkdaj4R.jpg

QGOeKk1.jpg

bZerZ5z.jpg

VkKPUPe.jpg

03LBRZH.jpg

Według mnie interfejs w androidzie jest bardzo przejrzysty i szybko można się przyzwyczaić. Moi dziadkowie dają radę, więc i ty dasz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice to praktycznie system, bo oba telefony to flagowce. W iPhonie mimo słabszych podzespołów możesz mieć troszkę szybsze działanie z racji optymalizacji, ale nie jest to różnica odczuwalna w codziennym użytkowaniu. W kwestii aparatu nie ma nawet co porównywać, bo Samsung nie daje iPhonowi szans. W grę zagrasz na tym smartfonie każdą, możesz mieć otwarte wiele aplikacji działających w tle.

Jeśli nadal nie chcesz Samsunga można pomyśleć nad tym LG G6, na tle flagowców z 2016 roku jest to bardzo dobry smartfon, w rywalizacji z flagowcami 2017 to jednak nie ma szans.

Jeszcze wracając do Galaxy S7, między nim, a nowszą ósemką różnice to głównie wyświetlacz i budowa smartfona, bo np. aparat jest tylko podrasowany softem, a sprzęt nadal ten sam. 

W tych czasach już nie ma tak szybkiego postępu w smartfonach jak kiedyś, powoli nawet budżetówki stają się smartfonami, na których odpalisz najbardziej wymagające gry i aplikacje, a w codziennym użytkowaniu nie sprawią problemów (np. Xiaomi Redmi Note 4X).

Teraz rywalizacja toczy się w kwestii kamer przednich i tylnych oraz jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsze opcje to raczej sprowadzane z zagranicy i gwarancja na nie jest nieważna. Ja osobiście kupiłem od osoby przedłużającej umowę za 1800zł ale też trzeba polować. Wszystko poniżej tej kwoty raczej podejrzane ale i w tej mogą zdarzyć się dziwne sztuki. Najlepiej dokładnie czytać opis.

Dźwięk gorszy niż HTC ale jest nadal bardzo dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem s7 edge tydzien temu, tak samo przedluzał typek za 1800 złoty stan idealny zero rys zadrapan i mam problem z tym telefonem.. Wiecznie kurde na oszczedzaniu baterii muli sie niemilosiernie powylaczalem nawet skalowanie animacji te 3 w opcjach programistycznych... bateria to tez jakieś [beeep]... [beeep] nie telefon jednym słowem. Nie potrafie go ustawić najwidoczniej nakładki, tapety jakies duperele. może ktos pomoze mi skonfigurowac.. Jak wlacze ograniczenie cpu w oszczedzaniu do 70% to jest jakas istna masakra... telefon tnie, czuc brak tej plynnosci w przechodzeniu.. pomozcie jak mozecie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...