Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KeyserSoze

Laptop do gier ok 4,5k

Polecane posty

Zamierzam kupić laptop do grania i codziennego użytku (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, czasem praca zdalna).

  • Cena: początkowo założyłem, że będą to okolice 5000 zł, ale po krótkim researchu wydaje mi się, że wystarczy 4-4,5k
  • Rozmiary: przekątna koniecznie 17+
  • Mobilność: zupełnie nieistotna. Laptop będzie głównie spełniał rolę komputera stacjonarnego ;) Może być ciężki, a bateria nie musi długo trzymać
  • System operacyjny: Windows 10
  • Dysk: SSD. Wydaje mi się, że 500 GB byłby wystarczający (już bez HDD). Inne opcje (250 SSD + x HDD) też mógłbym rozważyć
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Grafika i procesor: nie znam się. Co do procesora - celowałem w i7 4-rdzeniowy, ale o ile to jest lepsze od i5 i czy warto? Nie znam się. Podobnie z grafiką.

Wcześniej znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/lenovo-y700-17-i7-6700hq-16gb-512ssd-gtx960m-4gb-i6865884377.html#thumb/3

I już prawie byłem zdecydowany, ale doczytałem, że sprzęt pochodzi z wyprzedaży, może być obrysowany, etc., więc sam nie wiem.

 

W jakie gry mogę grać (o ile to istotne)? Cóż, różne :D Bardzo prawdopodobne, że:

  • strategie: Europa Universalis 4, Civilization 4,6, może Hirołsy 7
  • akcja: GTA5, Hitman, SW Battlefront 2
  • inne: Mount&Blade 2, Mordhau i wiele różnych staroci

Jak widać - naprawdę różne.

 

PS: będę też kupował myszkę, koniecznie z dodatkowymi przyciskami - może ktoś wykorzysta to info w ramach jakiejś promocji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Masterthiefa - lepiej jest zainwestować w laptopa z 1050Ti - przy 17" w grę wchodzą Asus GL753VE (mimo iż mam mieszany stosunek, co do obszaru wokół touchpada), Acer VN7-793G, czy coś opartę na Clevo (vide Hyperbook, Dream Machines, Smart 7).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbujmy z innej strony.

Widzicie gry jakie wymieniłem - jest wśród nich też kilka nowych, parę jeszcze nie wyszło. Ogólnie chciałbym, żeby ten laptop służył mi przez następne kilka lat i dało się na nim zagrać w coś, co dopiero wyjdzie. Na wysokich ustawieniach. Niekoniecznie najwyższych, ale też nie średnich.

Znając moje założenia, prośba bardziej do Was zwłaszcza o dobranie 1) RAMu, 2) procka, 3) grafiki. Rzeczy w tym właśnie, że na tym się nie znam, a słyszałem, że np. nie ma sensu brać procka i7 do słabszej grafiki i odwrotnie. Może założyłem w ogóle zbyt wysoki budżet i sprzęt za ok. 4k powinien spełniać moje oczekiwania.

Druga sprawa - nie wspomniałem wcześniej o chłodzeniu, a będzie to jednak istotna kwestia, a zarazem kolejna, na której się nie znam.

 

Wracając do moich trzech punktów. Odnośnie grafiki zastanowiła mnie opinia z innego forum, że:

Cytuj

Ewentualnie możesz dostać taniej modele z GTX 970 - jest o ok 10% słabszy od GTX 1050-Ti ale za to znacznie wydajniejszy od GTX 1050

Z kolei o procku przeczytałem, że:

Cytuj

Wątpliwa sprawa żeby i7 był tutaj przyszłościowy, będzie się nudził przy 1050Ti i laptop tylko będzie się grzał niepotrzebnie.

Poddaję pod dyskusję ;)

 

Może jednak, wbrew temu co sobie początkowo założyłem, i5 + 8GB RAMu + GTX 970 byłyby wystarczające?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty chcesz grać przez najbliższe kilka lat na wysokich i chcesz ekran ponad 17" to zamiast patrzeć w dół to Ty patrz bardziej w górę, w stronę GTX 1060. Ale tutaj to już od 5K w górę musisz liczyć, przykładowo taki DM za 4999

https://www.morele.net/laptop-dream-machines-g1060-g1060-15pl24-1412732

i7 7700HQ, GTX 1060, 8GB RAM, SSD 120GB + 1TB HDD.

Jeśli będziesz zamawiał w morelach to możesz sobie dorzucić bezprzewodową myszkę i podkładkę po złotówce za sztukę
Myszka -> https://www.morele.net/mysz-everest-sm-443-975586/
Podkładka -> https://www.morele.net/podkladka-a4-tech-xgame-x7-200mp-406995/
W przypadku obu powyższych przedmiotów w polu "kod promocyjny" wpisz
59MX1KP0OH
I naciśnij obok "wyślij". Wtedy cena obu przedmiotów zmieni się na 1 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat i dochodzę do wniosku, że muszę zmienić budżet. Jeśli kupię sprzęt za 5k, to zawsze mnie będzie uwierać, że czegoś tam nie ma. Albo nie ma 16GB RAM i dużej matrycy (jak w linku wyżej), albo grafika za słaba (jak w moim poście otwierającym temat), albo bez SSD, itd. Są dwie opcje - albo zwiększam budżet do jakichś 6k, albo zmniejszam wymagania. I poszedłbym w kierunku tej drugiej opcji.

Poczytałem trochę i uznałem, że procesor i5 będzie wystarczający. To raz.

Dwa - 8GB RAMu, niech będzie.

Grafika - szedłbym w kierunku NVIDIA GeForce GTX 970M. To prawda, 960M wybiliście mi z głowy, mieliście racje - tutaj różnica jest duża (między 960 a 970 i 1050 Ti), ale 970M jest tylko minimalnie gorsza od 1050 Ti (https://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html).

Dysk - Mogę też odpuścić SSD, choć tutaj najbardziej się waham.

Matryca - chciałbym jednak zostać przy 17,3. 

Wydaje mi się, że taki sprzęt spokojnie wystarczy do gier, które wymieniłem wyżej i powinien kosztować w okolicach 4000. Co Wy na to? Czy gdzieś nie mam racji (grafika? matryca? Dlaczego?) + czy możecie coś polecić zgodnie z nowym kierunkiem i ceną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KeyserSoze napisał:

ale 970M jest tylko minimalnie gorsza od 1050 Ti

Ta różnica będzie się powiększać w nowszych produkcjach - po prostu nie będą one optymalizowane pod starsze układy graficzne (zwłaszcza mobilne).

Godzinę temu, KeyserSoze napisał:

Wydaje mi się, że taki sprzęt spokojnie wystarczy do gier, które wymieniłem wyżej i powinien kosztować w okolicach 4000.

Po pierwsze, zważywszy na fakt, że 970M to już wybył z rynku (poza Apache'ami od MSI, które szczególnie udanymi konstrukcjami nie były), a ceny są podobne do GTX 1050Ti (który jest nowszy, wydajniejszy i jest sparowany z nowszym, wydajniejszym procesorem, obsługującym sprzętowo kilka więcej rzeczy) to nie ma to sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ciągle pod górkę.

No nic, na chwilę obecną mam dwa typy:

1) opcja full: http://allegro.pl/outlet-asus-gl753ve-i7-7700-16gb-1tb-gtx1050ti-win-i6914103717.html (musiałbym dokupić SSD i zamknąłbym się w 5k ze wszystkim, co początkowo sobie założyłem)

2) opcja z obniżonymi wymaganiami: LINK

Choć przynajmniej tutaj mam wpływ na lepsze (?) podzespoły. Co wydaje się rozsądniejsze? I czy druga opcja jest lepsza od Acera VN7-793G? Oraz czy zmienilibyście coś w niej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wpływ na SSD i HDD, co ma pewne plusy (możesz uniknąć frustrujących konstrukcji).

Zmieniłbym 960 Evo na MX300 525GB - w domowym użytku plusy z NVMe są rozczarowujące, a więcej miejsca na przyzwoitym nośniku jeste sensowniejsze.

Co do opcji Clevo/Acer - to są na podobnym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...