Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 10/2017

Polecane posty

Lato i wakacje powoli się kończą… ale w CDA temperatura wzrosła. W najbliższym numerze (10/2017, premiera we wtorek 22.08, cena 15,99 zł) mamy bowiem dla was bardzo gorące teksty, pełne wersje gier i niespodzianki.

Zacznijmy od niespodzianek – 90 dni darmowej nauki angielskiego z eTutorem (kurs o wartości 99 zł) i kody do World of Tanks (dla nowych i starych kont) o łącznej wartości 70 zł (w tym m.in. czołg V tieru – szczegółowy opis znajdziesz na samym końcu tekstu). Dalej dwie  doskonałe pełne wersje gier: morski Assasin’s Creed Rogue (PL/EN, Uplay) oraz pełna humoru przygodówka Chaos on Deponia (PL/EN, DRM-free/Steam).

Na okładce widzicie Eleksa, czyli nową grę twórców Gothika, w którą graliśmy jako jedyni z Polski. Mieliśmy też okazję zapoznać się z kilkoma innymi wyczekiwanymi tytułami, jak PES 2018, Wolfenstein II: The New Colossus i Total War: Warhammer II. W numerze znajdziecie 12 tekstów oznaczonych pieczątką „Już graliśmy”, a do tego trzy tradycyjne zapowiedzi, wśród których wyróżnić należy grę Pathfinder: Kingmaker (tradycyjnego erpega, nad którym pracuje m.in. Chris Avellone). Widać, że branża budzi się z letniego snu.

Recenzje zaczynamy od gry Hellblade: Senua's Sacrifice. Na pięciu (nie licząc otwieracza) stronach CormaC przekonuje, jak wielkie wrażenie zrobiło na nim nowe dzieło studia Ninja Theory. Filary Ziemi (przygodówkę twórców Deponii na motywach powieści Folleta) też chwali. Nie są to zresztą jedyne produkcje, jakie przypadły nam do gustu (by daleko nie sięgać: LawBreakers, The End Is Nigh, polski Observer, Nidhogg II, Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, Gigantic, Batman: The Enemy Within), choć oczywiście wzięliśmy też parę gier pod obcas. W sumie zrecenzowaliśmy 25 tytułów, których spis znajdziecie niżej.

W Publicystyce też się dzieje. „Polska Gramolada” to obszerne wrażenia Papkina z imprezy Slavic Game Jam. „Strzelnica na poddaszu” to 3 strony o tym, jak z amatorów robi się zawodowych e-sportowców (czyli jak wygląda trening i zwykły dzień takiego osobnika – i to wszystko w polskich realiach). „Mafia: gra nie do odrzucenia” – jako że Mafii stuknie w sierpniu 15 lat, postanowiliśmy do niej powrócić. A jeśli 15 lat to dla was historia zbyt bliska, zachęcam do lektury wspomnień o grze ponad dwa razy starszej. Mowa o Lunar Landerze, którego przybliżamy w cyklu „Historia gier komputerowych”. „Śmierć, której nie było” to felieton Crossa, o którym nie powiem nic więcej, żeby nie spoilować. Skoro o śmierci mowa – zmarło się niestety George’owi A. Romero, twórcy m.in. „Nocy żywych trupów”, więc pochylamy się nad reżyserem i jego dziedzictwem w artykule „Gdy zabraknie miejsca w piekle...”. Jest też ostatnia odsłona „Fantastycznych stworzeń” oraz wasze ulubione Szpile, które w tym numerze są wyjątkowo ostre.

Nie zabraknie też Na Luzie i Action Redaction, bez obaw.


Dział technologiczny to przede wszystkim megatest kart graficznych – przyjrzeliśmy się 10 modelom w cenach od 520 do 3100 zł. Jeśli planujesz modernizację komputera, przeczytaj koniecznie. Nie brakuje też testów innego sprzętu: laptopów gamingowych (m.in. potwora za 15 tys. zł), głośników, słuchawek, mikrofonu dla streamerów/jutuberów, czytnika e-booków, monitorów, nowej Nokii 3310, kierownicy, myszek i gadżetu zwanego mouse bungee.

Jeżeli ten numer zdał się wam grzechu warty, to odliczcie 15,99 zł i stawcie się 22.08 w kioskach i salonach z prasą!

 

 

########################################SPIS TREŚCI

 

Info

 

W PRODUKCJI

Pathfinder: Kingmaker

Tooth & Tail

Code Vein

 

JUŻ GRALIŚMY

Elex

Wolfenstein II: The New Colossus

Project CARS 2

PES 2018

Fable Fortune

Hollow

Squad

Total War: Warhammer II

Foxhole

Willy-Nilly Knight

Fire Pro Wrestling World

Hand of the Gods: Smite Tactics

 

RECENZJE

Hellblade: Senua's Sacrifice

Observer

LawBreakers

Pyre

Call of Duty: Infinite Warfare – Downward

Dream Daddy

Antihero

Yonder: The Cloud Catcher Chronicles

Aven Colony

Black the Fall

Batman: The Enemy Within

The End Is Nigh

Filary Ziemi

Gigantic

Lode Runner Legacy

Tacoma

Nidhogg II

Sundered

Fate/Extella: The Umbral Star

Superhot

Fly Simulator

Serial Cleaner

Kingdoms and Castles

Cold Waters

 

PUBLICYSTYKA

Polska Gramolada

Mafia: gra nie do odrzucenia

Strzelnica na poddaszu

Śmierć, której nie było

Fantastyczne stworzenia cz. 5

Gdy zabraknie miejsca w piekle...

Historia gier komputerowych: Lunar Lander

Szpile

 

###TECHNOLOGIE

Info

Megatest

Więcej mocy! – testujemy karty graficzne

Testy

Notebook MSI GT75VR 7RF Titan Pro

Głośniki Modecom Eclipse 180

Notebook Hyperbook SL950VR

Słuchawki Plantronics RIG 400HX

Notebook Dell Inspiron 7567-5372

Czytnik e-booków PocketBook 641 Aqua 2

Głośniki Genesis Helium 600

Telefon Nokia 3310 (2017)

Kierownica Thrustmaster T300 RS

Mikrofon Trust Emita USB Studio Microphone

Monitor Acer Predator XB252Q 240Hz G-SYNC

Monitor Philips 349X7FJEW

Easars Hellbenter Mouse Bungee

Mysz bezprzewodowa Razer Lancehead

Mysz Steelseries Rival 310

######INNE

Na Luzie

Action Redaction

Bonusy/DVD

Prenumerata



 

###################ZAWARTOŚĆ DVD##########

 

PEŁNE WERSJE

Assassin’s Creed Rogue PL/EN [Uplay]

Chaos on Deponia PL/EN [DRM-free/Steam]

BONUSY

90 dni angielskiego z eTutor za darmo
Kody do World of Tanks

 

FREEWARE

Battle of Sekigahara

Beyond Salvation

My Time at Portia

Pocket Slam

Power of Blood

Project Fire

Retaliation

Robin

MODULATOR

Mody do gier Wiedźmin 3  i Blood

COSPLAY

Ciriya Cosplay

GALERIE

Aven Colony

Call of Duty: Infinite Warfare – Absolution

Cold Waters

Elex

Fable Fortune

Hollow

Project CARS 2

Squad

Tacoma

Willy-Nilly Knight

 

BONUSY

ActionMag

Marek Lenc

Tapety

 




############################PEŁNE WERSJE I BONUSY  ##################

 

# Assassin’s Creed Rogue PL/EN [Uplay]

 

akcja • skradanka • prawie Black Flag

PEGI: 18

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 6+ (CormaC w CDA 01/2015)

Multi: brak

PC: Win 7/8/10 (64-bitowe), CPU 2 x 2,4 GHz, 2 GB RAM, GeForce GTS 450/Radeon HD 5670

 

Zdecydowanie najciekawszy z drugorzędnych asasynów – Rogue – to nie tylko fabularny pomost pomiędzy korsarską Black Flag oraz wyzwoleńczą „trójką” i rewolucyjną Unity. To także coś w rodzaju żywego wzorca DNA dla całej serii Assassin’s Creed, w którym połączone zostały najlepsze aspekty wszystkich poprzednich jej odsłon. Dla mnie, niezłomnego piewcy wielkości Black Flag, najlepsza w Rogue okazała się możliwość powrotu na otwarte wody. Zapewnia ją, jak niegdyś bryg „Kawka” Edwarda Kenwaya, slup wojenny „Morrígan” – prawdziwy dom na morzu zdolny bez lęku stawać burta w burtę z wrażymi okrętami wszelkich klas. Naturalnie, w trakcie gry można go usprawniać i doposażać, choćby w potwornie skuteczny w starciach taran czy trywializującą abordaże kartaczownicę Puckle’a. Nowością wobec Czarnej flagi jest przy tym kontrabordaż, wywołujący konieczność obrony własnego pokładu przed żołnierzami wroga.

Ważną rolę w grze, tak jak w zaliczanej do ścisłego kanonu serii „trójce”, odgrywa także konieczność zarządzania miastem – w tym przypadku Nowym Jorkiem. Rogue wreszcie był dla twórców okazją, by przetestować nowy rodzaj misji fabularnych, polegających na odwróceniu tradycyjnych ról (bohater musi zapobiegać skrytobójstwom).

Uwaga! Assassin’s Creed Rogue wymaga połączenia z internetem i zalogowania się w systemie Uplay.

 

# Chaos on Deponia PL/EN [DRM-free/Steam]

przygodowa • point’n’click • Monkey Island

Wersja PL: napisy

Ocena w CDA: 8+ (Papkin w CDA 13/2012)

Multi: brak

PC: Win Vista/7/8/10, CPU 2,5 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna z 512 MB

 

Bezpośrednia kontynuacja jednej z najpopularniejszych przygodówek ostatnich lat, Deponii (daliśmy ją wam w numerze 08/2017), z tymi samymi bohaterami i w tym samym stylu, co tamta.

Z punktu widzenia mechaniki to wciąż ta sama staroszkolna przygodówka 2D przywodząca na myśl klasyki pokroju Małpich Wysp czy Światów Dysku. Jak na point’n’clicka przystało, wymaga cokolwiek metodycznego przeczesywania kursorem rysowanych plansz, jak również pewnej otwartości na niekonwencjonalne rozwiązania problemów. Atutem gry jest także lekkość fabuły i dialogów, które – ostrzegam – mogą wywołać uśmiech.

Uwaga! Na naszym DVD znajdziecie polską kinową wersję DRM-free gry Chaos on Deponia. Możliwe jest również ściągnięcie gry (także w kinowej wersji polskiej) ze Steama.

 

 

#################BONUSY

 

# eTutor angielski – 90 dni nauki za darmo!

Poznaj kurs angielskiego na najpopularniejszej w Polsce platformie do nauki języka online i dołącz do ponad 500 tys. zadowolonych użytkowników. 90 dni za darmo (liczonych od dnia aktywacji kodu) – oszczędzasz 99 zł. 800 lekcji od poziomu A1 do C2.

Uwaga! Nasz kod jest jednorazowy, nie do sprzedaży, dostępny tylko dla nowych użytkowników platformy eTutor. Musi być aktywowany do dnia 31.10.2017.

 

 

# Kody do World of Tanks

Oferujemy wam pakiet kodów bonusowych o łącznej wartości 70 złotych! Kod zaproszenia dla dopiero zaczynających przygodę z grą zawiera radziecki czołg lekki premium poziomu III T-127 wraz z załogą wyszkoloną na 100% podstawowej specjalizacji, własnym miejscem garażowym oraz trzema dniami konta premium.

Ponadto mamy coś ekstra dla weteranów tysięcy bitew w World of Tanks: brytyjski czołg ciężki premium poziomu V Excelsior wraz z własnym miejscem garażowym. Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by również i tego pancernego potwora wrzucić na świeżo stworzone konto i dzięki temu rozpocząć karierę czołgisty z dwoma przyzwoitymi pojazdami premium w garażu!

 

Kod dla nowych kont

– T-127 – radziecki czołg lekki premium poziomu III o wartości 850 sztuk złota

– załoga wyszkolona na 100% podstawowej specjalizacji o wartości 800 sztuk złota

– miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota

– 3 dni konta premium o wartości 650 sztuk złota

Kod dla wszystkich kont

– Excelsior – unikatowy brytyjski czołg ciężki premium poziomu V o ograniczonych losowaniach i wartości 1500 sztuk złota

– miejsce garażowe o wartości 300 sztuk złota

 

Uwaga! Kody się nie kumulują, są ważne na serwerze EU do 21 września 2017 r.

 

 

 

CDA 10_2017.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mateuszs199 napisał:

Do kogo można się zwrócić o pomoc jak kod nie chce działa? (przepisuję dobrze a pisze że "Kod nieprawidłowy")

1. Trzeba zarejestrować się na stronie kody.cdaction.pl 

2. Wpisać kod z dołączonej płyty

3. Po wpisaniu kodu otrzymamy kod bonusowy do WOTa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj CDA w Kauflandzie oddalonym od mojej miejscowości o blisko 40 km i oczywiście w folii nie ma płyty. Najlepsze jest to, że wybierałem spośród kilku egzemplarzy patrząc czy folia jest równo zaklejona w obawie czy jakiś seba nie wyciągnął koperty z płytą, a nie zwróciłem uwagi na to, że tej koperty brakuje. Czy to możliwe, że durni sprzedawcy sami wyjmują płyty? Od 2001 roku nigdy nie zdarzyła mi się taka krzywa akcja, a mam wszystkie numery i to wszystkie kupione w sklepach stacjonarnych bez prenumeraty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mateuszs199 napisał:

Do kogo można się zwrócić o pomoc jak kod nie chce działa? (przepisuję dobrze a pisze że "Kod nieprawidłowy")

Strona 125 pisma zaraz obok numeru strony sa namiary na dzial reklamacji. Albo pisz do Ghosta, admina, na jedno wyjdzie.

7 godzin temu, Drago napisał:

Kupiłem dzisiaj CDA w Kauflandzie oddalonym od mojej miejscowości o blisko 40 km i oczywiście w folii nie ma płyty. Najlepsze jest to, że wybierałem spośród kilku egzemplarzy patrząc czy folia jest równo zaklejona w obawie czy jakiś seba nie wyciągnął koperty z płytą, a nie zwróciłem uwagi na to, że tej koperty brakuje. Czy to możliwe, że durni sprzedawcy sami wyjmują płyty? Od 2001 roku nigdy nie zdarzyła mi się taka krzywa akcja, a mam wszystkie numery i to wszystkie kupione w sklepach stacjonarnych bez prenumeraty. 

Oni SPECJALNIE wyjmuja plyty zeby Janusze Biznesu nie otwierali worka, fotografowali kodu i odkladali pismo na polke. Jak masz paragon to przy kasie otrzymasz plytki.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Smuggler napisał:

Strona 125 pisma zaraz obok numeru strony sa namiary na dzial reklamacji. Albo pisz do Ghosta, admina, na jedno wyjdzie.

Oni SPECJALNIE wyjmuja plyty zeby Janusze Biznesu nie otwierali worka, fotografowali kodu i odkladali pismo na polke. Jak masz paragon to przy kasie otrzymasz plytki.
 

Tylko jadąc tam 40 km wydam więcej na paliwo niż na nowy numer więc chyba kupię jeszcze jeden:blush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem kilkanaście minut temu nowego cd actiona nr 10/2017 (273)

Chciałem wykorzystać kod do World of tanks lecz po zalogowaniu sie na kody.cdaction.pl i wpisaniu kodu z płyty wyskakuje 

"Kod nieprawidłowy
Nie znaleziono wprowadzonego kodu. Upewnij się, że prawidłowo wpisałeś wszystkie znaki.

ktoś pomoże ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LEWYXDD napisał:

Witam kupiłem kilkanaście minut temu nowego cd actiona nr 10/2017 (273)

Chciałem wykorzystać kod do World of tanks lecz po zalogowaniu sie na kody.cdaction.pl i wpisaniu kodu z płyty wyskakuje 

"Kod nieprawidłowy
Nie znaleziono wprowadzonego kodu. Upewnij się, że prawidłowo wpisałeś wszystkie znaki.

ktoś pomoże ???

Mam dokładnie ten sam problem ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod z płyty wpisałem na stronie kody.cdaction.pl, po kliknięciu "sprawdź" wyskakuje wspomniane:

Kod nieprawidłowy
Nie znaleziono wprowadzonego kodu. Upewnij się, że prawidłowo wpisałeś wszystkie znaki.

Normalnie jakby strona nie kontaktowała, co bym tam nie wpisał komunikat ten sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że  w wątku o numerze porusza się kwestie i problemy związanie z płytami i kodami, ale dlaczego nikt nie skomentował nawet mojej uwagi odnośnie do treści magazynu?

Jeszcze raz powtarzam, że w artykule autorstwa Ninho o Mafii jest błąd, ponieważ publicysta twierdzi, że policja w grze zatrzymywała gracza, jeżeli nie zatrzymał się przed znakiem stopu. A tak najzwyczajniej nie było! Stróżów prawa nie obchodził żaden znak stopu!

To jest ważna kwestia, bo o poruszaniu się samochodem po mieście jest cały akapit. Akapit, który ma na celu uzmysłowienie czytelnikowi, jakie hardcorowe było jeżdżenie w Mafii.

Bardzo proszę o komentarz, a nie ignorowanie uwag czytelnika, który Was szanuje i czyta CDA od ponad dziesięciu lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SilentBob napisał:

Znaczy się, nie żeby CDA słynęło z rzetelności, ale jakiego "komentarza" oczekujesz?

A takiego na przykład - "No fakt, glupi babol", jak to Smuggler odpisał w wątku dotyczącym jednego z wcześniejszych numerów CDA w odpowiedzi na uwagę czytelnika, że Papkin określił pewną firmę jako północnokoreańską, a nie południowokoreańską.

Ja Mafię znam od podszewki i jestem na 99% pewien swoich racji, ale kto wie, może się mylę w tej kwestii? Według mnie Redakcja (a szczególnie autor Ninho) powinien sprawdzić, czy słusznie zwracam uwagę i odpisać.

1 godzinę temu, seba napisał:

Ale wiesz, ze redakcja nie ma przymusu przegladania forum?

Wiem. Wiem też, że jeszcze dzisiaj Smuggler przeglądał ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Smuggler napisał:

Jutro przekaże to Ninho,  niech autor się ustosunkuje. Pamietajcie, ze my mamy na glowie dedlajny, Gamescomy itd. a nie siedzimy nonstop na forum, by odopowiadac realtime,.

Dziękuję, czekam na informację od Ninho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Writerze, nie ukrywam, że sugerowałem się informacją z recenzji ekszynowej sprzed tych 15 lat, gdzie (choć głowy uciąć sobie nie dam) taka informacja była. Podobnie nie dam sobie uciąć niczego za to, czy masz rację, choć specjalnie do tekstu odkurzyłem pudełko z Mafią i przeszedłem grę na nowo.

Jedyne za co mogę sobie faktycznie dać uciąć cokolwiek, to to, że policja rzeczywiście była upierdliwa i to bardzo (przynajmniej do czasu, aż nie znaleźliśmy na pościgi sposobu). Nie mam teraz ani czasu, by grę instalować, ani tym bardziej wyczekiwać w Lost Heaven okazji, by przejechać znak stopu przed oczami policjanta. Przyjmuję jednak, że mogłem popełnić błąd i jeśli tak faktycznie się stało, to przepraszam ;)

PS Co do braku odpowiedzi - jak widać, odkurzyłem jakieś stare forumowe konto sprzed okresu współpracy z redakcją, więc jak już pisał Smuggler - nie zawsze człowiek pamięta, by w natłoku obowiązków zajrzeć na forum. To nie tak, że się migam od odpowiedzi, albo w tyłku mam uwagi do tekstów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Skoro nie masz pewności, że policja zatrzymywała na znaku stopu, to będę w takiej sytuacji pozostawał przy swoim.

Co do braku odpowiedzi to nie oczekiwałem, że natychmiast się ona pojawi, bo rozumiem Waszą pracę. Zadowoliłbym się również uwagą od któregokolwiek redaktora, ale skoro sam odpisałeś, oczywiście jak najbardziej się z tego cieszę. Lekki raban podniosłem, ponieważ nie spodobało mi się, gdy zobaczyłem jak Smuggler odpisuje innym użytkownikom, a moja uwaga wisi sobie na forum i nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam takie wrażenie (może mylne, mam nadzieję, że nie), że piszecie... bardziej dorosłe teksty? A może to ja nie dorastam? (czytam pismo od około 10 lat) Recenzją Hellblade takiego quaza byłem zażenowany, a CormaC, że tak powiem, stanął na wysokości zadania i nie "śmieszkował" z chorób psychicznych, tylko dostarczył świetny tekst (może i faktycznie najlepszy od lat, jak sam napisał na Facebooku). Takich tekstów było w ostatnim czasie oczywiście więcej - recenzje Final Fantasy XII czy Persony 5 chociażby. Czegoś na tym poziomie po polsku właściwie nigdzie indziej nie ma. Wasze nabytki z ostatnich lat - Cross, Papkin (on chyba jest dłużej, ale w ostatnim czasie zaczął pisać więcej), spikain czy 9kier są szczerze mówiąc lepsi niż wasza stara gwardia. Dobrze wybieracie ludzi. 

Mam nadzieję, że wam się sprzedaż jako tako zgadza, bo choć internet już przygwoździł prasę, to teksty na papierze czyta mi się jednak jakoś o wiele spokojniej, niż te w internecie, przy 15 innych otwartych kartach w przeglądarce. Czytałem różne czasopisma i strony, ale jednak to do CD-Action nadal wracam.

No, taka laurka z tego wyszła, ale sama prawda :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...