Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

twisstoss

Morrowind - Nie mogę ponownie zainstalować gry

Polecane posty

Hej.

Mam pewien problem z instalacją Morka. Sprawa wygląda następująco. Wczoraj zainstalowałem gierke wraz z dodatkami (Morrowind Złota Edycja) oraz chciałem wgrać do niego Overhaul 3.0. Podczas modowania coś się skopało i nie mogłem odpalić gry bo wczytywało ją z błędami. Postanowiłem ją odinstalować. Ale zamiast odinstalować ją przez panel sterowania wywaliłem cały folder z grą do kosza. I teraz sedno problemu - gdy uruchamiam instalator nie mam opcji zainstaluj tylko odinstaluj (mimo, że folderu z grą już nie ma na moim PC). Za każdym razem uruchamia się deinstalacja gry. Próbowałem nawet odpalić instalację z innej płyty (Morrowind od CDAction nr. 140) ale rezultat jest taki sam. Zainstalowałem jeszcze CCleaner w nadziej, że to pomoże - pousuwałem nim coś ale nie pomogło. Ponadto wszedłem do rejestru, potem CTR + F i wpisałem Morrowind i pousuwałem jakieś rejestry, też bez skutku. 

Może ktoś coś wie jak to naprawić? 

 

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni. -- Artius

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się okienko z odinstalowywaniem a potem komunikat, że gra została odinstalowana. Jak uruchamiam setup to znowu pojawia się odinstalowanie zamiast instalacji. Na googlach znalazłem posty z podobnym problemem, wciąż próbuje to ogarnąć. Ponoć w rejestrze trzeba coś pousuwać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma go w panelu sterowania tzn. był i jak chciałem go usunąć to uruchamiało się odinstalowywanie ale gra dalej była w panelu sterowania. Jak pousuwałem jakieś rejestry to usunęło gre z panelu sterowania. Na moim dysku nie ma żadnych plików morrowinda (sprawdzałem przez opcje szukaj). Zdaje się, że problem tkwi w plikach rejestru. Cały czas coś kombinuje np. usuwałam pliki rejestru z frazą "Morrowind" ale nic to nie pomaga. Chyba jedyne rozwiązanie to format bo naprawa tego przerasta moje zdolności :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz w Rejestrze, w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node\Bethesda Softworks (zakładając że masz system 64 bitowy) jeśli tam są to usuń całe klucze Morrowind, TES Construction Set oraz TES3 Editor.

Jeśli instalator odpali, NIE instaluj gry w Program Files (x86) lub podobnych chronionych folderach, może to przeszkodzić poprawnym działaniu modów.

Przy okazji - Overhaul bez sporej ilości roboty nie uruchomi się na polskiej wersji gry, ba, może się nawet nie zainstalować poprawnie. Trzeba edytować pliki instalacyjne paczki, konwertować angielskie mody i ewentualnie rekompilować skrypty i na koniec podmienić niektóre pluginy na ich polskie odpowiedniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i usuwałem w rejestrze wszelkie pliki, które w nazwie mają Morrowind. Niektóre wpisy raz usunięte pojawiają się (te same) gdy odpalam instalacje gry. Chyba ten overhaul coś popsuł i to nieźle popsuł. No nic, mam jeszcze laptopa to bez modów mogę sobie pograć. Jak Wam sie kończą pomysły to temat do zamknięcia.

Btw wszystko wygląda następująco:

1. Uruchamiam setup z płyty.

2. Setup (instalacja) na chwile się uruchamia (może przez ułamek sekundy) po czym samoczynnie się zamyka i zmienia w deinstalację gry. 

3. W deinstalatorze mam do wyboru kliknięcie dalej lub anuluj.

4. Gdy klikam dalej pojawia się okno odinstalowywania (pasek postępu, który nie zapełnia się i znika po niecałej sekundzie).

5. Na końcu dostaje komunikat, że "InstallShield Wizard zakończył wykonywanie operacji związanych z obsługą programu TES III Morrowind". Jedyne co mogę kliknąć to zamknij. 

I tak w koło.

Przebieg deinstalacji lekko różni się w przypadku płyty ze zwykłym Morrowindem oraz płyty Morrowind Złota Edycja ale efekt jest taki sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...