Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bataglim

Przestępstwa związane z grami komputerowymi

Polecane posty

Zatwierdziłem, ale z punktu widzenia metodologii badań trzy pytania nadają się do poprawy:

3: Z punktu widzenia prawa tylko oszukiwanie w trakcie gier o stawkę (turnieje z nagrodami, kwalifikacje do nich itp.) może zostać podciągnięte pod przestępstwa.

13. Lepsze byłoby pytanie o to, czy jest to czyn szkodliwy społecznie - jeśli jakieś działanie lub jego zaniechanie jest karalne to z definicji jest przestępstwem.

14. Pytanie jest za szerokie (jeśli ma być ogólne to jest bezwartościowe; jeśli ma dotyczyć przestępstw "komputerowych", czy bycia ofiarą, świadkiem itp. to jest źle sformułowane).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Irenez napisał:

3: Z punktu widzenia prawa tylko oszukiwanie w trakcie gier o stawkę (turnieje z nagrodami, kwalifikacje do nich itp.) może zostać podciągnięte pod przestępstwa.

Włamanie na czyjeś konto (nie wspominając o transakcjach na nim przeprowadzanych) czy sprzedaż dostępu do konta raczej również nie są legalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak często spotykasz się z mową nienawiści w grach?"

Jak często spotykam się z czym? Co to jest? Jak niby mam odpowiedzieć na to pytanie?

"Jak bardzo uciążliwe jest zjawisko kradzieży kont według ciebie?"

Nikt mi nigdy nigdy nie ukradł konta ani nie znam nikogo, komu by zostało ono skradzione, ale przecież takie przypadki się zdarzają. Jednak nie jestem w stanie dać miarodajnej odpowiedzi na to pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...