Jump to content
Sign in to follow this  
Stoltzman

Problem z dyskiem twardym

Recommended Posts

Otóż ostatnio, w przeciągu jakiegoś tygodnia, dysk twardy wolno wczytywał dane i ogólnie rzecz biorąc wolno działał, co objawiało się np. bardzo wolnym wczytywaniem modeli w GTA V. Postanowiłem jakoś znaleźć źródło problemu. Analiza za pomocą HD tune - pokazało następujące wyniki - w czasie znacznego spadku na drugiej grafice uruchomiłem Twierdzę Krzyżowiec. Postanowiłem dokonać czyszczenia CCleanerem i defragmentacji Defraggler-em. Musiałem jednak przerwać defragmentację i wyłączyć komputer. Następnie system nie widział dysku, widoczny był tylko C z zainstalowanym systemem operacyjnym, po nieudanych zabawach w przywracanie systemu (brak zapisów) i zmiany w rejestrze, po kolejnym włączeniu komputera dysk się pokazał, uradowany zacząłem robić format - a następnie znów zniknął, pokazywało się wtedy to okno. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale dysk D. z którym jest kłopot, pojawił się wtedy jako dysk F, może dlatego, że podłączyłem dysk zewnętrzny?

Zasilacz to ocz600sxs 600W.

Dysk twardy D/F to - ST1000DM003-9YN162

Z góry dziękuję za pomoc.

fsdfsfsdf.png

Bez tytułucvbbcvbcvbcv.png

gfdgdfgdffgfgfgdfg.png

Edited by Stoltzman
uzupełnienie informacji o dysku

Z tego co widzę po screenach, to dysk jest uszkodzony. Jeśli jest jeszcze na gwarancji i chciałbyś z niej skorzystać, to sprawdź co na jego temat powie program SeaTools.