Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MagickStalker

Rozwiązany: Kompaktowa(?) klawiatura mechaniczna do grania(Osu?)

Polecane posty

No to tak jak temat. Głównie celuję w Osu!, później w inne gry, pisanie na trzeci plan.

Dotychczasowa klawa to taniocha membranowa (A4Tech KR-85; choć kocham ją), wymiary w cm: 45x15x2,5(około) z zamkniętymi... tymi czymś, bez podkładki na nadgarstki.

Dodam, że całe biurko na klawiaturę + gryzonia mam w cm: 70xMało, więc raczej celuję w kompakty.

Zdjęcie poglądowe: 1) Normalnie -  imgur.com/a1VMCGF.jpg  2) Osu! - imgur.com/Km8OUg9.jpg

Słyszałem dużo o MxBlack i MxRed, i choć postaram się wypróbować gdzieś oba rodzaje, na razie prosiłbym o propozycje obu. Przedziału cenowego nie podaję, byłym bardzo wdzięczny za klawiatury z różnych półek (np. za 250zł i za 700zł). Z góry dziękuję :)

PS: Kocham design Tracer Mecano, ale to hybrydowy szmelc :S

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX Black - zważywszy, że Roccat Ryos TKL MK Pro zniknął, to trudno coś oprócz Ducky One TKL polecić (a i to z importu)

MX Red - Ozone Strike Battle, Corsair K65 (LUX), CM Storm Masterkeys Pro S

Romer G - Logitech Pro G

Do wyboru, do koloru - chociaż osobiście poprzestałbym na Strike Battle (ew. wersji Spectra).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez Thx za polecenia, choć bardziej kuszą Blacki niż Redy, a tych dużo nie podałeś, choć to moja wina i tutaj to poprawię - przez kompaktową mam na myśli bez dodatkowych guzików - podany przez ciebie Ducky to 356mm, podczas gdy moja ma 450mm - przeżyję z blokiem numerycznym, byle tylko nie było dodatkowego pół metra klawiszy czy czego tam ;) Tak więc masz jakieś propozycje? Będę wdzięczny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to przełączniki MX Black nigdy nie były zbyt popularne, chociażby z tego powodu, że nisza użytkowników ("mam ciężką rękę i nie chcę feedbacku") jest dosyć ograniczona. Jak chcesz pełnowymiarowe klawiatury to pewnie coś w stylu Corsaira K70, czy Logitecha G810 powinno się zmieścić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jej wykonanie jest na tyle kiepskie (gumiastość klawiszy), a przełączniki na tyle mocno nie zachwycające, że w tej półce cenowej przyzwoita membranówka/nożycówka będzie przyjemniejsza w użytkowaniu.

Klawiatura mechaniczna będzie lepsza od membranówki/nożycówki dopiero wtedy, gdy jakość przełączników jest akceptowalna, a profil (i wykonanie) samej klawiatury będzie bardziej dopracowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, dlaczego szukasz MX Black? To nie jest wielki sukces Cherry, co nawet można zauważyć po tym, że żaden inny producent (czytaj: Kaihua) nie bardzo się kwapi do masowej produkcji odpowiednika. Jeśli szukasz ich, bo masz "błądzące palce", to jednak MX Brown skuteczniej uczy dobrych nawyków, bo daje ci sygnał o aktywacji klawisza.

W tej chwili dostępność MX Black jest (bez importu z USA) szczątkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam MX Brown. Nadają się świetnie zarówno do pisania jak i do grania. A i moim zdaniem klawisze stawiają większy opór niż w membranówkach. No i brak konieczności wciskania klawiszy do końca też ma swoje plusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mx black gra się w osu! super ale do codziennego użytkowania inne switche wydają się lepszym wyborem. Ze swojej strony też mx brown polecam.

 

Ja bym na twoim miejscu wziął mx red albo brown które są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu i dokupił osu nono keyboard z mx black jeżeli chcesz na nich koniecznie grać, choć przygotuj się wtedy ze mapki mocno streamowe mogą być na początku wyczerpujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie posiadam życia, więc niech chociaż Osu! niech będzie quality - "no, thx" dla brownów, redy też ok (pewnie blacków nie znajdę i je wezmę), ale mimo wszystko - celuje w blacki ^^ A i tak streamy będą lepsze nawet na blackach niż na membranówce (ostatnio pogrywam You Are Slaves dla funu). PS: @Add3k, daj nick proszę ;)

Edit:

Aktualka. @Irenez A co powiesz mi o SteelSeries 6GV2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...