Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raziu

PS4 Slim brak dźwięku 5.1

Polecane posty

Witam. Otóż posiadam telewizor Samsung Smart tv 3d FHD 55` "UE55H6700SL" oraz kino domowe Sony Bluray 5.1 "BDV-E6100". TV podłączony jest do kina przez opticala, ps4 zaś przez HDMI do tv. 

Kino posiada wejścia:
-Digital In Optical
-HDMI OUT ARC

Telewizor:
-Digital Out Optical 
-HDMI IN 1 (STB)
-HDMI IN 2 (ARC)
-HDMI IN 4 (DVI)
-HDMI IN 3.

Konsola PS4 Slim nie ma wyjścia optycznego. 
W opcjach dźwięku kina mam takie opcje: Sound Mode włączony, Dolby Pro Logic, DTS Neo: 6 Cinema, DTS Neo: 6 Music, 2ch stereo. 

Kiedy oglądam netflixa (aplikacja tv nie ps4) to w opcjach dźwięku w tv pojawia się opcja Dolby Digital i dźwięk 5.1 jest (Jak nacisne przycisk DISPLAY na pilocie od kina to wyswietla napis DOLBY DIGITAL). Zaś gdy gram w coś na ps4 opcja Dolby Digital w tv jest na szaro (I wtedy gdy wcisne przycisk na pilocie DISPLAY wyświetla DTS). Da się tylko ustawić PCM lub DTS Neo 2:5 w tv. Jak mam włączone np Uncharted 4 w kinie wyświetla się DTS. W uncharted 4 w opcjach audio mam wybrane kino domowe lecz wykrywa tylko 2.0. Jedynie oglądając netflixa przez aplikacje z tv mam Dolby Digital. Jak to wszystko poustawiać podłączyć aby działało?

Podłączyłem z ciekawości do starego TV Sony 40` (tv - kino optyk, ps4 -tv hdmi). Czyli tak samo no i w ps4 bitstream dolby. Dźwięk 5.1 jest. Kino wyświetla Dolby Digital. W uncharted 4 w opcjach dźwięku Kino Domowe AUTO (5.1). Teraz pytanie jak to zrobić na samsungu? ;/

audio tv tv.jpg

audio tv w ps4.jpg

format audio ps4.jpg

NETFLIX.jpg

sony.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...