Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

d_j_siwy

Padły wszystkie systemy po wymianie procesora

Polecane posty

Witam

Kupiłem w końcu wymarzony procesor i chciałem jak najszybciej założyć go do swojego komputera. Po instalacji i zatwierdzeniu w biosie nowego proca próba uruchomienia zakończyła się niepowodzeniem. Błysnął Blue screen przez ułamek sekundy i komputer wrócił do ponownego rozruchu. Bez względu na to czy uruchamiam swój system na swoim dysku czy też system na drugim dysku zrobiony specjalnie dla reszty domowników sytuacja jest identyczna. Myślę-kupiłem walnięty proc trudno, wkładam spowrotem stary procesor i sytuacja identyczna. Włożyłem pendrive'a z systemem i próbowałem reanimować system niestety niby recovery poszło pomyślnie ale nadal brak możliwości uruchomienia kompa.

Proszę o pomoc bo nie wiem co się stało a ponieważ mam bardzo dużo danych do stracenia nie chcę robić formatu i stawiać systemów od nowa. Jakieś pomysły?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja 

Po obejrzeniu za "widnego" zauważyłem w rogu 2 wygięte piny które wyprostowałem teraz pytanie czy zwarte piny mogą być przyczyną nie wstawania systemu. Drugie pytanie to czy brakujący pin będzie miał wpływ na to czy komp wstanie. Jak wyjmowałem wczoraj i3 to zauważyłem na spodzie jakiś fifraczek i go zdrapałem ale teraz przypuszczam że jakimś cudem przykleił się do procka pin i wyszedł z socketu  (czy jest to w ogole możliwe?) Rozumiem że jeśli jest on niezbędny do prawidłowej pracy to nie ma szans żeby jakiś serwis go "uzupełnił" a może jednak płytę da się ożywić? Pomóżcie proszę.

 

IMG_20170810_183516_HDR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Zwarte piny mogą powodować różne dziwne błędy.

Brakujący pin może, ale nie musi mieć wpływu na działanie kompa. To zależy od tego jakiego dokładnie pinu brakuje. Np. jeśli brakuje masy, to na nic to nie wpływa, jeśli brakuje czegoś innego, to może być już gorzej.

Musiałbyś znaleźć ten pin w dokumentacji https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/datasheets/4th-gen-core-family-desktop-vol-1-datasheet.pdf i sprawdzić za co odpowiada.

Nie sądzę, by jakiś serwis był w stanie to naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin wg specyfikacji Intela to VCC. Pozostałe piny udało się igłą wyrównać i wyprostować ale komp nadal wywala. Do bisu wejść się da ale system cały czas ma zapętlony restart - czyli uruchomienie, wybór systemu, logo windowsa, Blue screen przez ułamek sekundy i znowu restart. Po wyborze windowsa 10 nie pokazuje Blue screena tylko komunikat że Windows nie mógł się uruchomić i restart. Dziś jadę do znajomego podpiąć wszystko pod drugą płytę i zobaczymy czy wstanie tylko co z moją płytą? W sumie wg specyfikacji lga cały rząd tych pinów to VCC więc brak jednego nie powinien crashować boję się że to coś więcej. Może jak się zwarły te piny to jakiś kontroler poleciał i płyta na złom :(

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płytę główną i dzieje się dokładnie to samo, system startuje krótki blue screen i restart już kurde zielony jestem co może być - co wszystkie dyski padły? Nosz kurde już nie wiem co robić chyba że spróbować nowy system postawić i zobaczyć czy w ogóle da radę zrobić nowy system

P. S. Tak próbowałem i tryb awaryjny i ostatnią działającą konfigurację i na starej i na drugiej płycie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba sam rozwiązałem. Włożyłem zakupione i5 do mojej płyty i z pendrive'a postawiłem nowy system z ciekawości czy ruszy i ... ruszył obecnie wgrywam sterowniki i na razie wszystko działa - przeraża tylko ogrom GB do zassania bo neta mam nędznego poza tym nie mam zwyczaju przechowywania plików w chmurze więc czekają mnie ciężkie czasy z odzyskiwaniem save'ów instalacją i aktualizacją onlineówek itp. Jeszcze potestuję sprzęt i dam znać co i jak ale chciałbym jednak odzyskać stary system bo skoro nie pomagało recovery to może jest jakiś inny sposób na naprawę żeby nie przewalać ponad 500 GB danych bo przy moim necie 4Mbit potrwa to miesiąc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I witam ponownie. Sprzęt już po małych testach Wiedźmin 3 hula gtaV się ściąga (jeszcze 3 noce i mogę w końcu grać jupiii) . Teraz zastanawiam się czy ryzykować małe oc na tej jakby nie do końca pewnej płycie choć chciałbym sprawdzić czy do 4-4,2 chociaż poleci. Jeśli parę groszy mi zostanie może zainwestuję w drugą  płytę tylko pytanie czy jest sens czy zostawić jak jest. Kolejne pytanie to jaki jest stosunek wydajności obecnego procesora do karty graficznej i czy któraś z części jest jakimś lejkiem dla drugiej? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...