Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamszot

Upgrade, co wybrać?

Polecane posty

Witajcie, zamierzam nieco zupgradeować kompa składanego 2 lata temu z hakiem.

Obecny sprzęt nie sprawiał mi problemów (jedynie chłodzenie na karcie które wymieniłem i dalej działa bez zarzutu) 

Procesor: i5 4950 lga 1150 box

mobo: asrock h87 pro 4

ram: crucial ballistic tactical 2x 4gb ddr3

zasilacz: antec true power classic 550w

gpu: zotac geforce gtx970 4gb

(wszystko zamknięte w zalmanie z3 plus)

Mam wrażenie, że karta graficzna nieco mnie ogranicza gdyż w grach typu wiedźmin 3, gta 5 czy PUBG jak i w wielu innych grach musiałem zmniejszyć detale po dłuższym czasie użytkowania sprzętu z powodu spadku wydjaności, fpsów gdzie na początku W3 przykładowo leciał na uber. Chciałbym znowu na bardzo wysokich, a nawet i na maxymalnych grać w te jak i nowsze tytuły. Przymierzam sie do forzy 3, nowego nfs czy Call of duty. Co do dysków posiadam ssd crucial mx300 525gb  +1tb hdd. 

W co powinienem zainwestować najpierw? Czy jest to grafika, ramy? Myślałem, o wymianie mobo gdyż moja aktualnie nie obsługuje ramów ddr4 lecz to chyba bez sensu plus koszty moga być nieco wysokie.

Z upgrade się nie spieszę daje sobie jeszcze trochę czasu miesiąc ewentualnie dwa poczekam.

Budżet ok. 400 funtów, zależy też które podzespoły pójdą do wymiany. Jestem w stanie dołożyć oraz nie koniecznie muszę wymieniać wszystko na raz :)

Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby obsłużyć pamięci DDR4 musiałbyś też wymienić procesor, co jest kompletnie pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Dobrze rozumiem, że wydajność sprzętu w tych samych grach spadła z biegiem czasu? Takie zjawisko zdecydowanie nie powinno mieć miejsca, sprzęt sam z siebie nie traci na wydajności. Może np. system jest zasyfiony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś spadła wydajność z biegiem czasu. Spada fps w najbardziej wymagających miejscach dosyć nisko 35-40 w W3 przy ustawieniach uber. System nie wydaje mi się, że zasyfiony. Sprawdzam często plus czyszczenie ccleanerem, malwarebytes. Staram się użytkować tak by nie zaśmiecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po prostu czas na format, przed wyposażeniem się w SDD to były częste bolączki.

Albo, coś co mnie zawsze męczyło, zwłaszcza w lecie - przegrzewanie się komponentów. Sprawdź czy kurz nie zalega w radiatorach, czy korzystny przepływ powietrza. Wtedy wręcz z minuty na minutę komp może odpływać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK także za ciepło to tutaj nie jest, w środku także komputer czysty, sprzątany +/- co miesiąc, półtora i zmiana pasty na procku 2 razy, raz na gpu. Jakieś pomysłu co może być przyczyną? No i wracając do sedna jest sens cos juz wymieniać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chciałbym odświeżyć temat i poradzić czy jest sens tu cos wymienić? Komputer dziala dobrze ale jednak zastanawiam sie nad kupnem kolejnych 2 kostek ramu, grafiki chyba nie ma sensu wymieniać chociaż nie ukrywam że pocieszył bym sie lekkim wzrostem wydajnosci w nowych tytulach czy np. takim pubgu. Co by było najbardzien racjonalnym wyborem na dany moment? ☺ 

Ps: jaką paste doradzicie na procesor i procesor graficzny? Grafika w pubgu grzeje mi sie do 80 stopni 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw jakie masz kości RAM (zakładka "Memory" w CPU-Z).

Dnia 18.11.2017 o 10:34, Kamszot napisał:

Ps: jaką paste doradzicie na procesor i procesor graficzny?

Arctic MX-4 to całkiem sensowna opcja. Jeśli chciałbyś coś z najwyższej półki - Thermal Grizzly Kryonaut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem moja karta się mocno grzeje więc na dniach wsadzę ten dodatkowy ram, zmienię pasty plus kompletne czyszczenie obudowy, filtrów itp. Jeśli nie będzie żadnych zmian wtedy pomyślę o wymianie obudowy ewentualnie jakaś nowa grafika. Co do obudowy polecono mi x70w czy też pax m70 - obydwie wyglądają ciekawie no ale to już zależy. Może rzeczywiście się wstrzymam jeszcze trochę i w przyszłym roku zrobię upgrade już płyty, procesora i ramów wraz z mocną kartą.

Chciałbym spróbować destiny 2 czy nowego AC Origins tylko nie wiem czy obecny sprzęt podoła, a nie chciałbym grać na niskich ustawieniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamszot napisał:

Chciałbym spróbować destiny 2 czy nowego AC Origins tylko nie wiem czy obecny sprzęt podoła, a nie chciałbym grać na niskich ustawieniach.

W obie gry pograsz na ustawieniach maksymalnych bądź prawie maksymalnych. Liczba fps-ów będzie jak najbardziej satysfakcjonująca.

3 godziny temu, Kamszot napisał:

Jak już wspomniałem moja karta się mocno grzeje więc na dniach wsadzę ten dodatkowy ram, zmienię pasty plus kompletne czyszczenie obudowy, filtrów itp.

Jaka to konkretnie karta, bo może po prostu "ten typ tak ma"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...