Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patryczeq

Rozwiązany: Rozbudowa PC - 2000 zł

Polecane posty

Witam
Znajomy poprosił mnie o pomoc przy rozbudowie jego obecnego PC, niestety, mam problem z doborem części, więc zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych ludzi z forum.
Jego setup:
- Zasilacz - ACER DPS-220U B-5 A 220 W
- Obudowa - ACER ASPIRE x3990
- Pamięć - 4,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) 4096 MB (SODIMM DDRAM3, 1333 MHz, maks. 8 GB)
- Płyta główna - Aspire X3990
- Procesor - Intel Core i3-2100 (3,1 GHz, 3 MB cache)
- Karta - AMD Radeon HD 6450 1024 MB DDR3
- Dysk - Seagate ST31000524AS

Pracuje na monitorze ASUS VW196 w rozdzielczości 1440x860 i posiada już system, czyli Windowsa 7. Sprzęt służy tylko do grania, więc na zwiększeniu wydajności w grach mu zależy.
Chodzi tylko i wyłącznie o rozbudowę jednostki centralnej. Budżet do 2000 zł. Zainteresowany jest zakupem tylko nowych części, fajnie jakby to było na morele.net .
Jak widać, jest to jeden z gotowców robionych na mniejszych płytach głównych i w mniejszej obudowie.
I teraz moje pytanie, czy warto pakować się w rozbudowę na tych podzespołach, z lepszą kartą/procesorem czy może spróbować postawić coś nowego, na nowej płycie głównej z porządnym zasilaczem w nowej budzie z solidną kartą graficzną, ewentualnie przenieść RAM, dysk, procesor? Zależy mu na zwiększeniu wydajności już teraz, ale nie wyklucza kolejnych inwestycji w przyszłości.

Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt konieczności wymiany zasilacza, a co za tym idzie obudowy, to i tak trzeba nastawić się na zmianę w zasadzie wszystkiego, można najwyzej zostawić dysk twardy... Przy czym wtedy budżet 2k jest niezbyt wystarczający na taki upgarde. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, verkant napisał:

Musisz zapisać koszyk, bo inaczej każdy będzie go widział inaczej ;)

EDIT:
A co do samej rozbudowy - na oko płyta główna ma standardowe otwory montażowe i wtyczki zasilające, także można by było pokusić się o rozpoczęcie zakupów od obudowy, zasilacza i karty graficznej (np. Gladius M35 + Vero L2 500W + GTX 1050 Ti), i jeżeli nie będzie żadnych problemów, to dokupić jeszcze używanego i5-2500/i7-2600 (nie wiem, czy płyta obsłuży procki Ivy Bridge), 4/8GB RAMu i może SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi w tym temacie.

Przeglądałem koszyk, który był wrzucony przez verkant'a.
Moim zdaniem dysk ssd oraz napęd nie są konieczne. Zamiast tego wolałbym propozycję z mocniejszą kartą/procesorem.
Macie jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój pomysł z używaną i5 odpada? Bo jakby nie było komplikacji, to finalnie znajomy miałby przyzwoitego 4-rdzeniowca (wydajniejszego od tego Athlona) i mógłby sobie pozwolić na kartę graficzną całkiem nieźle nadającą się do współczesnych produkcji (umówmy się, że R7 250 z 1GB vRAMu nijak nie spełnia takiego kryterium).

IMHO najtańsza słuszna alternatywa złożona z nowych podzespołów to Pentium G4560/G4600, jakaś budżetowa płyta główna (np. H110M Pro-D) i RAM DDR4 - problem w tym, że przesiadka z i3 na kolejną i3 (bo w końcu tym są te Pentiumy) wielce spektakularnego wzrostu wydajności nie zapewni*. A na zestaw z nową i5 w takim budżecie nie ma większych szans...

*Acz fakt faktem, że problemem obecnego zestawu jest przede wszystkim żałosna karta graficzna, wyraźnie wolniejsza nawet od zintegrowanych kart Intela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webtom, przepraszam, że nie odpisałem wcześniej na Twoją propozycję. Niestety znajomy uparł się, że chce tylko nowe podzespoły, nie chcę używek (powodu takiego postanowienia nie znam). Stąd propozycja z mocniejszą kartą i procesorem, który zostałby wymieniony w przyszłości na np. wspomnianą i5.

verkant, czy premiera Ryzen 3 może aż tak wpłynąć na dobór części do tego zestawu w tym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Patryczeq napisał:

verkant, czy premiera Ryzen 3 może aż tak wpłynąć na dobór części do tego zestawu w tym budżecie?

Wtedy całkiem inaczej to będzie wyglądało. Ryzen 3(~500zł) + płyta główna AM4(~300zł) + DDR4 8GB(~270zł) i staranie się upchnąć resztę rzeczy, żeby mieściły się w budżecie(odsuniecie w czasie zakupu grafiki, przez ten czas siedzenie na integrze lub zrezygnowanie z dysku i obudowy na rzecz grafiki, chociaż pewnie budżet i tak w tej sytuacji zostanie przekroczony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, verkant napisał:

przez ten czas siedzenie na integrze

Ryzeny nie mają integry ;)

Przy czym pojawia się tu też kwestia faktu, że monitor nie ma złączy cyfrowych.

---

Tak sobie myślę, że zakładając wymiany zasilacza oraz obudowy (~350 złotych łącznie), to w sumie można byłoby spróbować na chwilę obecną wymienić kartę na GTX 1050 Ti (~650) i monitor na jakiegoś AOC-a i2269Vm (czy i2476Vwm) (~600), a na wymianę podstawki dozbierać.

Oczywiście rozsądniejsze byłoby wzięcie jakiegoś używanego i5-2500 i dorzucenie drugiej kości 4GB DDR3.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Irenez napisał:

Przy czym pojawia się tu też kwestia faktu, że monitor nie ma złączy cyfrowych.

To był jeden z powodów dlaczego najpierw podałem r7 250 w pierwszym koszyku, ale dokupienie przejściówki za dychę raczej nie powinno być problemem ;)

https://www.morele.net/adapter-av-gembird-adapter-dvi-a-vga-24m-15f-a-dvi-vga-267788/

2 godziny temu, Irenez napisał:

Ryzeny nie mają integry ;)

Zasugerowałem się złączem dsub na płytach głównych, ale dopiero teraz doczytałem, że nie mają grafiki na pokładzie, tylko korzystają z tej w procesorze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Patryczeq napisał:

Prawdopodobnie skorzystamy z tej propozycji: https://www.morele.net/inventory/info/J8QJsf/
Proszę tylko o sprawdzenie czy tutaj będzie wszystko ze sobą pasować, przed złożeniem zamówienia. Napęd będzie wrzucony ze starego kompa.

Ten zasilacz nie został przez nikogo przetestowany, kot w worku. Lepiej wziąć SilentiumPC Vero L2 500W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...