Jump to content
Sign in to follow this  
Damianeero

Problem z pc

Recommended Posts

Witam, chciałbym was prosić o radę. Mam taki problem z pc, przy próbie włączenia jest tylko czarny ekran wszystko normalnie się uruchamia tylko obrazu nie ma. Problem jest już od dłuższego czasu tylko radziłem sobie z tym że komputera  przez ostatnie 2 miesiące w ogóle nie wyłączałem tylko stan uśpienia. Komputer  normalnie przez ten czas działał gry chodzili nic się nie zacinało, problem leży tylko w włączeniu pc. Wcześniej też tak było tylko za którymś razem w końcu odpalił teraz nic od 2 dni nie chce załapać. Może coś pomożecie z góry thx.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaki masz monitor? Ja mam już nienowego Samsunga i podobny problem czasami występuje, gdy wyłączę monitor z czuwania przed wyłączeniem listwy. Jeśli monitora nie wyłączę, to uruchamia się bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałeś, że komputer się uruchamia, tylko na monitorze widać tylko ciemność. Najprościej byłoby sprawdzić z innym wyświetlaczem obrazu. Nie masz jakiegoś innego monitora albo telewizora, na którym mógłbyś sprawdzić jak to tam wygląda? Jak nie masz, to możesz przynajmniej sprawdzić czy problem jest podobny, gdy spróbujesz uruchomić komputer z monitorem podpiętym pod integrę (płytę główną).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem nie leży w monitorze tylko w pc komp się odpala ale nie ma obrazu myszka i klawiatura też się nie odpala nie świeci się. Problem jakby postępował bo na początku wystarczyło. Zresetować kompa i już działało z czasem coraz więcej razy musiałem odpalać a teraz w ogóle od 2 dni nie dziala. Po prostu komputer chodzi ale nie wyświetla obrazu czyli coś tam nie działa tak jak powinno

 

Edited by Damianeero

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jak rozumiem z blaszaka dobiega normalny odgłos pracy wiatraków, dysków itd., a po włączeniu tylko nie startuje monitor? Problem może być zatem w grafie, więc jak napisał @2real4game podepnij go pod płytę główną i sprawdź.

EDIT:

Problem może też być w zasilaczu, jeśli masz inny, to podmień i zobacz czy wtedy wszystko odpali. Myszka i klawa mogą nie działać, gdyż właśnie "blokuje" je problem z innym urządzeniem.

Edited by Dj Ogi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odłączyłem grafikę i dałem na płytę główną dalej to samo czarny ekran i myszka się nie swieci, to jest takie dziwne bo komp normalnie działa tylko przy tym odpalaniu coś jest zryte. A może to być jeszcze od ramu ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, raczej usłyszałbyś jakiś odgłos PC speakera (a może jest jakiś?). Dla pewności sprawdź jednak, możliwe że kość RAM wypięła się z płyty głównej lub poluzowała. Dociśnij też kartę graficzną, być może tam coś nie styka (choć raczej to nie to, skoro nie działa również na integrze). Nie można też odrzucić czarnego scenariusza - padła płyta główna. :( 

Reasumując, komputer nie działa. Gdyby było inaczej, nie miałbyś czarnego ekranu ;) To że pracują wiatraki, oznacza jedynie iż dochodzi do nich napięcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...