Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Damianeero

Problem z pc

Polecane posty

Witam, chciałbym was prosić o radę. Mam taki problem z pc, przy próbie włączenia jest tylko czarny ekran wszystko normalnie się uruchamia tylko obrazu nie ma. Problem jest już od dłuższego czasu tylko radziłem sobie z tym że komputera  przez ostatnie 2 miesiące w ogóle nie wyłączałem tylko stan uśpienia. Komputer  normalnie przez ten czas działał gry chodzili nic się nie zacinało, problem leży tylko w włączeniu pc. Wcześniej też tak było tylko za którymś razem w końcu odpalił teraz nic od 2 dni nie chce załapać. Może coś pomożecie z góry thx.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz monitor? Ja mam już nienowego Samsunga i podobny problem czasami występuje, gdy wyłączę monitor z czuwania przed wyłączeniem listwy. Jeśli monitora nie wyłączę, to uruchamia się bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że komputer się uruchamia, tylko na monitorze widać tylko ciemność. Najprościej byłoby sprawdzić z innym wyświetlaczem obrazu. Nie masz jakiegoś innego monitora albo telewizora, na którym mógłbyś sprawdzić jak to tam wygląda? Jak nie masz, to możesz przynajmniej sprawdzić czy problem jest podobny, gdy spróbujesz uruchomić komputer z monitorem podpiętym pod integrę (płytę główną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w monitorze tylko w pc komp się odpala ale nie ma obrazu myszka i klawiatura też się nie odpala nie świeci się. Problem jakby postępował bo na początku wystarczyło. Zresetować kompa i już działało z czasem coraz więcej razy musiałem odpalać a teraz w ogóle od 2 dni nie dziala. Po prostu komputer chodzi ale nie wyświetla obrazu czyli coś tam nie działa tak jak powinno

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem z blaszaka dobiega normalny odgłos pracy wiatraków, dysków itd., a po włączeniu tylko nie startuje monitor? Problem może być zatem w grafie, więc jak napisał @2real4game podepnij go pod płytę główną i sprawdź.

EDIT:

Problem może też być w zasilaczu, jeśli masz inny, to podmień i zobacz czy wtedy wszystko odpali. Myszka i klawa mogą nie działać, gdyż właśnie "blokuje" je problem z innym urządzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, raczej usłyszałbyś jakiś odgłos PC speakera (a może jest jakiś?). Dla pewności sprawdź jednak, możliwe że kość RAM wypięła się z płyty głównej lub poluzowała. Dociśnij też kartę graficzną, być może tam coś nie styka (choć raczej to nie to, skoro nie działa również na integrze). Nie można też odrzucić czarnego scenariusza - padła płyta główna. :( 

Reasumując, komputer nie działa. Gdyby było inaczej, nie miałbyś czarnego ekranu ;) To że pracują wiatraki, oznacza jedynie iż dochodzi do nich napięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...