kacper023

Rozwiązany: Pomoc w złożeniu komputera

Napisano (edytowane)

Witam, posiadam: Gigabyte Gtx 760 2gb, zasilacz thermaltake 530w smart se, nagrywarke liteona, dysk twardy wd i system w7 / Monitor LG IPS Led 1920x1080

Potrzebuje do tego: płyty głównej, ramu (8gb), procesora oraz obudowy.

Nie zamierzam podkręcać. 

Przeznaczenie : Gry

Budżet: 1100-1200 zł

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez kacper023
0

Problem w tym, że budżet masz zbyt mały na nawet najbardziej budżetowy wariant z i5, tj. i5-7400 (~750 zł), H110M Pro-D (200), 8GB DDR4 (250) i np. Zalmana Z3 (150).

Ewentualnie możesz pomyśleć o zakupie używanego i5 na poprzednią podstawkę, choć tu wybór nowych płyt głównych jest bardzo ubogi (jako tako wyglądają właściwie tylko dwa morelowe ASRocki - B85M Pro3 i B85 Pro4).

0

Zależy do jakich gier. Generalnie to najtańszy procesor, który jako tako się nadaje do gier.

0

G4560 to był bezkonkurencyjny, jak kosztował stówkę mniej. W obecnej cenie wypada już "jedynie" bardzo dobrze (choć w x-komie za dyszkę więcej można mieć ciut szybszego G4600), no ale znowu poniżej 300 zł są używane i3 na LGA1150 - akurat na używane procesory nie masz co krzywo patrzeć, bo one z reguły się nie psują.

I generalnie takie 2 rdzenie/4 wątki do obecnej karty będą mniej więcej w sam raz, no ale jakbyś w przyszłości myślał o zakupieniu lepszej karty, to raczej trzeba będzie podmienić również procesor.

0

Myślałem o używanych procesorach i5 na podstawce 1150, ale trzeba zastosować do nich ddr3 a nie wiem czy opłaca się inwestować w przestarzałą technologię, bo w przyszłości gdybym

chciał coś rozbudować musiałbym wymienić płytę główną. Natomiast przy podstawce 1151 wymieniłbym tylko procesor. 

0

Tak, pamięć DDR3 przy kolejnej wymianie platformy raczej Ci się nie przyda, mimo wszystko jeżeli do wyboru masz i5@LGA1150 i Pentiuma@LGA1151 (czyli i3), to jednak pierwsza opcja wydaje mi się rozsądniejsza - no fajnie, że przy tej drugiej masz możliwość wymiany procesora, tylko nie wrzucisz tam znacznie szybszego potwora*, a coś nieco szybszego od wyższych modeli i5@LGA1150.

*Tym bardziej, jeżeli weźmiesz budżetową płytę na H110 - jakoś wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby najtańsze płyty miały obsłużyć Coffee Lake (przy czym w przypadku żadnej obecnie dostępnej płyty nie ma informacji (nie)kompatybilności z kolejną generacją), no i naturalnie podkręcanie procesora na płytach poniżej ~500 zł odpada.

0

Napisano (edytowane)

wyszło coś takiego: i5 4590 4x3.3 @ 3.7GHz s.1150, płyta , zalman z3 i jeszcze ramy takie czy jakieś inne? i czy całość będzie ok?

co myślicie o tej: płycie

Edytowane przez kacper023
0

8 godzin temu, kacper023 napisał:

ramy takie czy jakieś inne?

Jako że docelowo warto by było mieć 16GB, to raczej proponowałbym pojedynczą kość 8GB, np. klik, klik.

8 godzin temu, kacper023 napisał:

co myślicie o tej: płycie bo została godzina ?

Sama płyta jest ok, no ale w cenie wyższej niż B85 Pro4 broni się dość średnio (no chyba, że zupełnie nie zależy Ci na dodatkowych slotach na karty rozszerzeń, bo dźwiękówką i chłodzoną sekcją zasilania wygrywa z ASRockiem, tak czy siak powinna kosztować przynajmniej ~50 zł mniej).

0

Części pozamawiane także bardzo dziękuje wszystkim za pomoc w złożeniu komputera. Mam nadzieje że będzie mi śmigał.

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

0

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.