Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Baroso

Problem z obrazem, dźwękiem, pamięcią. Lenovo Y580

Polecane posty

Witajcie,

Tak jak w temacie, a dokładniej:

1) Obraz. 

- Suwak na stronach www zanika, bądź staje się czarny. Pojawiają się czarne duże kwadratowe pola na ekranie, które znikają po jakimś czasie pod wpływem najechania na nie myszką. Suwak aktywny z opóźnieniem, hmm tak jakby strony stawały się aktywne z opóźnieniem, ale to nie jest na pewno winą internetu.

2) Dźwięk.

- Stał się płytszy, głębia dolby surround ledwie wyczuwalna, delikatne trzeszczenie, jakość dźwięku ogólnie obniżona, dźwięk zamiast kojący stał się irytujący, raczej dla wprawionego ucha, niż przeciętnego. Co nie zmienia faktu, że zmiana zauważalna.

3) Pamięć.

Jeszcze niedawno mogłem mieć 50 otwartych kart, teraz ledwie kilka i pojawiają się problemy. Filmy z youtube nie chcą się odpalać, na przykład. Odpalają się po ograniczeniu liczby otwartych kart. Pamięci RAM mam 12GB, wcześniej nie miałem z tym żadnego problemu. Miejsca na twardym też wystarczająco.

 

W sumie - coś mi psuje kilka układów. Nie mam pojęcia co. Zmiany pojawiły się w bardzo podobnym czasie, moze nawet w tym samym. Antywirus nic nie znajduje.

 Pomóżcie :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się ostatnio pozmieniało w sytuacji sprzętowo/programowej? Np. zainstalował się Creators Update* do Win10?

Tak czy siak raczej nie zaszkodzi odinstalować sterowniki graficznej z pomocą DDU, a następnie zainstalować jeszcze raz najnowsze.

A co do tych problemów z yt - w momencie ich występowania, ile zajętej pamięci pokazuje Menedżer zadań?

*Nie, żebym słyszał o takich problemach w jego przypadku, no ale zawsze byłby to jakiś punkt zaczepienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem najnowsze ster grafiki, podczas instalacji "odinstalowywanie starszej wersji sterowników" więc nie korzystałem z Twojego programu. Dalej to samo.

Problemy yt gdy się pojawiają, to zużycie pamięci jest rzędu 90%, ale samo spada po jakims czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baroso napisał:

Problemy yt gdy się pojawiają, to zużycie pamięci jest rzędu 90%, ale samo spada po jakims czasie.

Mógłbyś wrzucić screen z zakładki Procesy, z listą posortowaną wg malejącej zajętości pamięci?

Dnia 15.07.2017 o 17:37, Baroso napisał:

Suwak na stronach www zanika, bądź staje się czarny.

Tak właściwie chodzi o przeglądarkę internetową, tak? Pewnie nie zaszkodziłaby informacja, jaką, a może i sprawdzenie, czy w innych dzieje się tak samo.
I problem występuje zawsze, czy może jego wystąpienia jakoś pokrywają się z niemożnością uruchomienia filmików?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Baroso napisał:

Ściągnąłem najnowsze ster grafiki, podczas instalacji "odinstalowywanie starszej wersji sterowników" więc nie korzystałem z Twojego programu.

To nie to samo. DDU działa na nieco niższym poziomie i dzięki temu potrafi usunąć to, co czasem pozostawia zwykła deinstalacja.

Jaki masz system? I odpowiedz na pytanie o aktualizacje oraz na inne pytania, które zadał @webtom. To jest o tyle istotne, że np. Windows 10 potrafi sam z siebie wgrać jakieś sterowniki, które niekoniecznie są najlepsze dla danego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...