Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shiroki

PS4 Slim czy PS4 PRO

Polecane posty

Witam serdecznie, w związku z tym że ceny gier PC skaczą do góry i zaciera się dawna granica między PC, a PS. Postanowiłem olać PC na rzecz konsoli. Wybór padł na PS4. Xbox mnie wgl nie interesuje bo podoba mi się w nim jedynie pad. Biorąc pod uwagę że za 2-3 lata prawdopodobnie wyjdzie PS5 chcę dokonać mądrego zakupu. Obejrzałem już sporo filmików na temat tego czym różnią się te konsole, ale tak de facto nie dowiedziałem się tego na czym najbardziej mi zależy. Wypunktuje poniżej żeby temat był czytelniejszy.

1. Jeżeli nie planuje grać w 4k, bo ta technologia wgl mnie nie interesuje i jestem w pełni zadowolony z FHD to czy wersja PRO da mi coś więcej poza tym? Oczywiście wiem ze ma mocniejszy procesor i lepszą grafikę, ale czy w rozdzielczości FHD jest widoczna ta różnica ?

2. Jak wspomniałem wyżej wiem że w wersji PRO lepszy procesor. Przekłada się to aż tak bardzo na płynność gier bez 4k?

3. Jest kilka tytułów w które będę chciał zagrać, no i oczywiście zależy mi na tym żeby gra chodziła płynnie. Doczyty mapek mogą trwać dłużej, nie zależy mi na mega szybkim ładowaniu poziomów, chapterów itd. Główne tytuły w które chcę zagrać to: Uncharted - wszystkie części, Wiedźmin 3, God of War, Watch Dogs, GTA V, Tomb Raider i kilka tytułów które mają niebawem wyjść. Czy w tych grach poczuję znaczną różnice jeżeli kupię wersje PRO ? Czy będzie ona na tyle mała że na te 2-3 lata nie opłaca się dopłacać tylko do opcji 4K? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Supersampling (najczęściej z 2K), wyższa rozdzielczość tekstur, lepsza geometria obiektów, więcej obiektów, lepszy draw distance, ulepszone efekty cząsteczkowe etc. Zależy od gry, ale generalnie jest to częściej spotykane niż wsparcie HDR.

2 - W grach w których jest opcja "favor performance" można wyciągnąć 60 fpsów, w pozostałych przypadkach jest kilka klatek więcej.

3 - Akurat z tych tytułów co wymieniłeś nie widzę żeby cokolwiek oferowały. O Uncharted 4 piszą że mutli ma 1080p/60, ale tak jest na zwykłym PS4, HDR też. W_D 2 i RoTR mają dodatki.

Generalnie ciekawe rzeczy dostępne tylko na Pro to wciąż pieśń przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2017 o 11:45, Sergi napisał:

Jeśli nie potrzebujesz obsługi 4K ani Toslinka, to kup Slim. Bez bezpośredniego porównania z inną wersją nie odczujesz różnicy.

Też zastanawiam się czy wziąć Slimke w końcu do konsoli będę mieć tv za jakieś 1200 zł a nie 4k za 2k+ , więc raczej pro wiele by nie pomogło tak mi się zdaje, i mam ofertę ps 4 z 60 grami za 1800 zł (plus niby jakiś jeszcze czas gwarancji), no ale jak na tyle gier coś mi tu śmierdzi że cena za mała, co o tym myślisz ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...