Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thuldumar

Wzmacniacz sygnału GSM

Polecane posty

Witam. Mieszkam w małej wiosce w okolicach Lublina i mam od dawna problemy z zasięgiem w telefonie. Kiedyś byłem w Orange i nie miałem dobrego zasięgu, przeszedłem do Play i jest poprawa ale żeby zadzwonić muszę dalej wychodzić z domu lub siedzieć w oknie... Miałem już różne telefony i na każdym miałem taki sam zasięg, od 2 dni mam Samsunga Galaxy S7 Edge i zasięg jest taki sam jak na  Microsoft Lumia 640 XL Dual Sim ( bez LTE ). Od jakiegoś czasu posiadam w domu drugi internet z T-Mobile LTE i zasięg z dodatkową anteną na dachu jest na max, więc zastanawiam się nad jakimś wzmacniaczem sygnału, bo przejść do innej sieci mogę dopiero w przyszłym roku ale i tak praktycznie nic się nie poprawi... Potrzebuję stałych 2-3 kresek zasięgu, żeby można było normalnie porozmawiać leżąc w łóżku lub siedząc przed TV. Znalazłem jakieś zestawy na allegro ale nie znam się na tym, więc nie wiem co będzie dobre :)

1 2 3 

Cena do 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Z tymi wzmacniaczami to nie jest tak prosto jak się wszystkim wydaje.

1. Na wzmacniacz musi być homologacja - certyfikat, spełniający normy. Te tanie najczęściej tego nie mają. Dlaczego jest to takie ważne? Gdyż wzmacniacze takie potrafią zakłócać sygnał GSM innym użytkownikom sieci. Gdyby twój sąsiad to ustalił, że nagle przestał mu działać telefon i wniósł sprawę do odpowiedniej instytucji, to po namierzeniu Ciebie - miał byś nie lada problemy.

Dlatego jak już musisz mieć wzmacniacz pomyśl  o tych certyfikowanych, np.:

http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_repeater_signal_gsm-305_A6765.htm

 

Oczywiście ja tu niczego nie reklamuję. Jednak sam się tym swego czasu interesowałem, bo miałem problemy z zasięgiem w mieszkaniu (jedynie z T-Mobile nie ma problemów) i stąd się orientuję jak sprawa wygląda. Zrezygnowałem z pomysłu gdyż cena takiego sprzętu nie jest mała.

Jednym słowem - kupując tani wzmacniacz narażasz się na problemy, a nawet więzienie. Dużo ludzi kupując je nie ma pojęcia czym ryzykuje.

Wystarczy zadzwonić do UKE i oni Ci to potwierdzą. Tu masz do nich telefon: 22 330 4000 i stronę internetową: http://www.cik.uke.gov.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...