Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

upadlyBankowiec

Upgrade komputera do zestawu nr 8 z CDA 7/17

Polecane posty

Witam,

aktualna konfiguracja którą posiadam to:

Procesor Intel i5-4570 3.20 GHz

Płyta główna MSI Z87-G41

Ram 8GB 1600 mhz

Karta GTX 760

Konfiguracja z zestawu nr 8:

Intel Core i5 7600K 3.8 GHz

Płyta główna MSI Z270 Tomahawk

RAM 2 x 8GB 3000 MHz

Karta GTX 1070 8GB

 

Nie ukrywam że najchętniej zacząłbym od wymiany karty, potem procek i ramy i to wszystko. Tylko pytanie brzmi, czy moja aktualna płyta główna będzie kompatybilna z nową konfiguracją? Czy będzie w jakiś sposób spowalniała mojego nowego potwora? Jeśli tak to przy okazji wymienię obudowę, zasilacz i wentylator gdyż obecne zostały zakupione  w 2008 roku.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, upadlyBankowiec napisał:

Karta GTX 1070 3GB

Nie chodzi o GTX 1060 3GB?

Upgrade całości nie za bardzo ma sens - niewielki zysk, przy sporych kosztach. W sumie jak wymienisz kartę, to wszystko inne jeszcze przez jakiś czas powinno bez trudu sobie radzić. Przy czym to nie jest dobry moment na kupno karty - górnicy kupują co się da przez co ceny kart są mocno zawyżone (patrz przypięty temat).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. można dodać drugą kość RAM-u, bo niektóre gry już potrafią spożytkować więcej niż 8GB, ale tak jak Sevard napisał - jeśli nie zamierzasz wymieniać karty na poziom GTX 1080/1080 Ti/Vegi to reszta powinna wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie, chodziło mi o GTXa 1070 8 GB. 

Chcę zrobić porządny upgrade bo nawet the division chodzi mi w 25 fpsach, a ostatnio zakosztowałem gry w +60 u mojego brata (śmiga na gtx 1080) i to mnie zmotywowało do podmiany kilku komponentów. Więc zasadniczym pytaniem jest, czy będę mógł podpiąć te nowe komponenty pod moja aktualną płytę, a jeśli tak to czy będzie ona w jakiś sposób ograniczała ich potencjał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz to podpiąć i będzie działać. Twój procek w pewnych miejscach może ograniczać kartę, ale nie za bardzo jest sens zmieniać platformę - zysk za mały w stosunku do wydatków.

Tylko tak jak pisałem - obecne ceny kart graficznych są meh. Na teraz tak jak napisał @Irenez można dorzucić nieco RAMu. a z kartą lepiej poczekać aż sytuacja na rynku się ustabilizuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...