upadlyBankowiec

Upgrade komputera do zestawu nr 8 z CDA 7/17

Witam,

aktualna konfiguracja którą posiadam to:

Procesor Intel i5-4570 3.20 GHz

Płyta główna MSI Z87-G41

Ram 8GB 1600 mhz

Karta GTX 760

Konfiguracja z zestawu nr 8:

Intel Core i5 7600K 3.8 GHz

Płyta główna MSI Z270 Tomahawk

RAM 2 x 8GB 3000 MHz

Karta GTX 1070 8GB

Nie ukrywam że najchętniej zacząłbym od wymiany karty, potem procek i ramy i to wszystko. Tylko pytanie brzmi, czy moja aktualna płyta główna będzie kompatybilna z nową konfiguracją? Czy będzie w jakiś sposób spowalniała mojego nowego potwora? Jeśli tak to przy okazji wymienię obudowę, zasilacz i wentylator gdyż obecne zostały zakupione  w 2008 roku.

Pozdrawiam

Edytowane przez upadlyBankowiec
0

28 minut temu, upadlyBankowiec napisał:

Karta GTX 1070 3GB

Nie chodzi o GTX 1060 3GB?

Upgrade całości nie za bardzo ma sens - niewielki zysk, przy sporych kosztach. W sumie jak wymienisz kartę, to wszystko inne jeszcze przez jakiś czas powinno bez trudu sobie radzić. Przy czym to nie jest dobry moment na kupno karty - górnicy kupują co się da przez co ceny kart są mocno zawyżone (patrz przypięty temat).

0

Tzn. można dodać drugą kość RAM-u, bo niektóre gry już potrafią spożytkować więcej niż 8GB, ale tak jak Sevard napisał - jeśli nie zamierzasz wymieniać karty na poziom GTX 1080/1080 Ti/Vegi to reszta powinna wystarczyć.

0

Sprostowanie, chodziło mi o GTXa 1070 8 GB. 

Chcę zrobić porządny upgrade bo nawet the division chodzi mi w 25 fpsach, a ostatnio zakosztowałem gry w +60 u mojego brata (śmiga na gtx 1080) i to mnie zmotywowało do podmiany kilku komponentów. Więc zasadniczym pytaniem jest, czy będę mógł podpiąć te nowe komponenty pod moja aktualną płytę, a jeśli tak to czy będzie ona w jakiś sposób ograniczała ich potencjał?

Edytowane przez upadlyBankowiec
0

Tak, możesz to podpiąć i będzie działać. Twój procek w pewnych miejscach może ograniczać kartę, ale nie za bardzo jest sens zmieniać platformę - zysk za mały w stosunku do wydatków.

Tylko tak jak pisałem - obecne ceny kart graficznych są meh. Na teraz tak jak napisał @Irenez można dorzucić nieco RAMu. a z kartą lepiej poczekać aż sytuacja na rynku się ustabilizuje.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.