Skocz do zawartości

CDA 01/2009 zawartość


Smuggler

Polecane posty

10 x gorszy? A czemu nie 17x albo 3.5x? Bo tak sobie powiedziales? To TRZECI pelniak. Dostajesz gre "mocna" z b. dobrym soundtrackiem, ktorej inaczej bys w Polsce nie ujrzal, i do tego jest to swiatowa PC-premiera. Moze CIEBIE to wali, ale jak dla mnie to swietna rekomendacja jak na TRZECIEGO pelniaka. Z calym szacunkiem ale znam pisma, gdzie to bylby hit numeru na ich coverze.

Dla soundtrackow to kupuje plyty moich ulubionych zespołow a nie gre. Gra ma byc do grania a nie do słuchania, chociaz dobry soundtrack to zawsze plus dla gry. Soundtrack plus gra całkowicie mija sie z celem. Polska nie ucierpiałaby gdyby nie ujrzała tej według was świetnej gry.

>>>No tak, jak grasz to zatykasz uszy, bo od muzyki to masz soundtracki. A zanim wypowiesz sie w imieniu calej Polski., to sie kazdego Polaka zapytaj czy chece bys byl jego rzecznikiem prasowym.

Facet. gra ma 90% SREDNICH ocen (i to z bodaj 80). Ja rozumiem, ze TOBIE sie moze nie podobac, ale nie wk... mnie i nie nazywaj takiej gry kaszana, bo w ten sposob KAZDA gre, nie wiem jak dobra, ktora TOBIE nie pasuje, tez nazwiesz kaszana?I nastepnym razem bedziemy tobie wysylac pelniaki do akcpetacji, jasne. Ty bedziesz nam ustalal co jest hitem, a co kitem.

Jasne.

Racja, co do Psychonauts to sie pomyliłem i przepraszam. Co nieco poczytałem o niej i zmieniam zdanie na "moze byc".Co do propozycji to chetnie moge doradzic wam jakie pełniaki umiescic na coverze.

>>>Dziekujemy, o wielki, za zmiane zdania i laskawa chec konsultacji pelniakow. Radze tez zapoznac sie w slowniku z pojeciami "ironia", "sarkazm" oraz "przerost ego", moze sie to ci przydac.

A teraz wspomoge sie paroma cytatami:

Sierpień 08/08

"We wrzesniu powinno byc jeszcze lepiej"

pełniaki:Loki, Summer athletics, Gods.(najlepsze zestawienie wg mnie) Niezły początek

Wrzesien 09/08

Pełniaki:Fable,Combat mission, Gumboy tournament. Trzymacie poziom

Październik 10/08

"4 pełniaki (...) a średnia ocena w interniecie to 70 %. (...) A za miesiac, zgodnie z tradycja, postaramy sie zamiescic gry co najmniej równie dobre ,jeśli nie lepsze""Zapewniam, że dopiero sie rozpędzamy"

Pełniaki:Codename Panzers, Shadowgrounds survivor, Rollercoaster Tycoon,Galactic assault. Ile ten wasz gruchot rozpedza sie do setki? Pół roku?

Listopad 11/08

pełniaki: Darstar one, Squad Assault, Sudden Strike Antologhy. Czekam na rozpędzenie...

Grudzień 12/08

"Niemal co rok piszemy,że "planowalismy wiecej, ale nie dokońca nam wyszło" według mnie to powtarza sie co miesiac

Pełniaki: Spellforce II, XIII,Mafia tycoon. No dawaj dawaj, juz 50tka na liczniku , jeszcze 50... ( spellforce wam sie udał, lekkie podniesienie tempa)

Styczeń 01/09

Pełniaki: Psychonauts, NARC, Little cars, Imperial glory. Przestałem wierzyc ze wogole dobijecie do 100tki

>>>Po pierwsze to sie liczy w cyklu rocznym. Styczen zaczyna nowe odliczanie. Po drugie mowilem, ze w listopadzie sie nam pelniaki nie z naszej winy posypaly i ratowalismy sie lista rezerwowa, ale pomijajac ten miesiac to wcale nie uwazam by poziom kolejnych numerow dolowal. A ze TY masz inne zdanie, to juz TWOJ problem.

Przestaje czytac ten durny "wstępniak" bo robi to tylko wode z mózgu. Dośc sprytnie wykorzystujecie zasady działania MARKETINGU, musze pochwalic waszego doradce ds marketingu. Dobrze ze uswiadomił mnie pewien kolega.Chwała mu za to.

Jak wiadomo MARKETING to same zuo! I jest zakazany w wiekszosci cywilizowanych krajow, a stosowany wylacznie w pismach z oznaczeniem XXX. Stad rozumiem twoj szok, gdy go odkryles w CDA. To zszokuje cie jeszcze bardziej: dzieci NIE przynosi bocian!!!

A i czekam co bedzie w numerze lutowym,zobacze czy wreszcie wejdziecie na stary dobry poziom.

Nie, na pewno damy najslabsze pelniaki od 1000 lat, bedziesz mial kolejny powod do narzekan, bez paniki.

BTW: twoj nick jest IMO zbyt podobny do ksywki GREGORIUSA, naszego stalego wspolpracownika, co jakby nieco kolidowalo z regulaminem forum, moze zmodyfikuj go jakos albo co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
No popatrz. A ja podobnie jak połowa świata męczyłem się pół dnia żeby zainstalować grę

Polowa swiata? Ponad 3 miliardy ludzi? Rockstar i Take-Two musza byc teraz obrzydliwie bogaci. :) Albo tez piractwo ma jeszcze wieksza skale, niz przewidywali najgorsi pesymisci.

a potem tydzień żeby doprowadzić ją do stanu jakiejkolwiek grywalności. Zresztą, polecam zajrzeć np. na Metacritic - średnia ocen graczy bodaj 4.2,

Widzisz, niektorzy ludzie maja to do siebie, ze jak gra im nie dziala (bo np. nie maja Service Packa 3 do Windowsa, nie umieja sciagnac sobie sterow do grafy albo crack uszkodzil gre), wchodza do netu, wylewaja na gre kubel pomyj, wystawiaja ocene 1/10 i krzycza, ze "niedziala mi!!!!!!!! co za guwno oszóstfo!!!!!!". Myslisz, ze nie bylo chocby na tym forum przypadkow, kiedy ktos przylazil, wyzywal nas od oszustow, bo mu nie dzialala pelna wersja, a potem okazywalo sie, ze wystarczylo zaktualizowac sterowniki do karty graficznej? Zerknij na srednie ocen z recenzji GTA IV, chocby na tymze Metacritic.

Dwa lata lingwistyki stosowanej na UW.

Ze specjalizacja w jezyku niemieckim? :) I dlaczego tylko dwa lata? :P Poza tym wybacz, ale przechwalki, ze ktos cos studiuje/studiowal nie robia na mnie absolutnie zadnego wrazenia - papier z uczelni moze miec kazdy, wiec schowaj go sobie do kieszeni albo zwin w rulonik. Przychodzili do nas na praktyki ludzie z dziennikarstwa, ktorzy nie umieli sklecic po polsku jednostronicowej zapowiedzi, ktora nadawalaby sie do druku w gazetce gimnazjalnej.

A poza tym, zdaje się że ocena gry nie powinna zależeć wyłącznie od skryptu/aktorstwa.

Oczywiscie, ze nie. Tym niemniej nie widze powodu, zeby wystawic GTA IV niska ocene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnienie dla GTA IV? Jeśli kiedykolwiek miałem wątpliwości co do uczciwości CDA to teraz.

"Jak już uda Ci się tę grę zainstalować i uruchomić, będziesz zachwycony."

Tia, tylko że większość graczy nie dostąpi tego zaszczytu. I to nie ze względu na swój sprzęt czy system, ale na olewactwo Rockstar. Konsolowej wersji przyznałbym może 8 (gra jest niezła, ale bez rewelacji, wolę VC czy SA), jednocześnie uznaję że komuś może podobać się bardziej. Natomiast pecetowa zasługuje GÓRA na 6. Bez dyskusji.

Bardzo mi sie podoba metoda dyskusji "morda w kubel, bo jak JA mowie, to tak jest". Bez dyskusji. Ale niestety, skoro ty masz prawo negowac nasze oceny, to my twoja tez.

Sredna na gamerankings wersji na PC - 86.7%, a i tak zaniza ja recka z Game Over Online (niezly serwis ale swietnosc przezywal raczej na przelomie wiekow), ktorej autor dal grze 10%. Co nawet uwzgledniwszy frustracje wywolane instalacja itd. wydaje mi sie SPORA przesada. Ja sam akurat jestem ta gra srednio zachwycony, dla mnie to 8/10. Ale akceptuje fakt, ze niektorzy sa nia zachwyceni, a inni zniesmaczeni i nie wyciagam z tego ZADNYCH wnioskow odnosnie ich uczciwosci, stanu psychiki itd.

Nie wiem, czy za ocenę odpowiedzialna jest presja ze strony wydawcy, czy może tchórzostwo redaktorów ("fani nas zjedzą!"). Wiem tylko, że czuję niesmak.

Bo oczywiscie nie potrafisz sobie wyobrazic, ze KOMUS sie ta gra MOGLA podobac, wiec jedynym wytlumaczeniem jest albo przekupstwo, albo tchorzostwo. To ciekawe, bo ponoc kazdy mierzy innych swoja miara.

Fani danej gry jechali nas juz za zbyt niskie (Warhammer online) jak i zbyt wysokie oceny (Fallout 3). Za kazdym razem okazywala sie, ze recenzent to albo idiota albo przekupna/tchorzliwa swinia. Bo tylko ONI maja racje ,tylko ONI maja monopol na prawde, a ICH zdanie jest SWIETE i JEDYNE, bo zapewne przez Boga objawione.

Sorry, ale z takimi ludzmi sie po prostu nie dyskutuje, gdyz dyskusja zaklada wymiane argumentow, a nie bezkrytyczne przyjecie i zaakceptowanie cudzej opinii w tonacji "bez dyskusji!".

Zatem - koncze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz. A ja podobnie jak połowa świata męczyłem się pół dnia żeby zainstalować grę

Polowa swiata? Ponad 3 miliardy ludzi? Rockstar i Take-Two musza byc teraz obrzydliwie bogaci. :) Albo tez piractwo ma jeszcze wieksza skale, niz przewidywali najgorsi pesymisci.

a potem tydzień żeby doprowadzić ją do stanu jakiejkolwiek grywalności. Zresztą, polecam zajrzeć np. na Metacritic - średnia ocen graczy bodaj 4.2,

Widzisz, niektorzy ludzie maja to do siebie, ze jak gra im nie dziala (bo np. nie maja Service Packa 3 do Windowsa, nie umieja sciagnac sobie sterow do grafy albo crack uszkodzil gre), wchodza do netu, wylewaja na gre kubel pomyj, wystawiaja ocene 1/10 i krzycza, ze "niedziala mi!!!!!!!! co za guwno oszóstfo!!!!!!".

Tyle, że takie głosy powinny normalnie zniknąć w szumie - pisałem coś o głosujących z góry na 10?

Zerknij na srednie ocen z recenzji GTA IV, chocby na tymze Metacritic.

I dlatego coraz mniej graczy ufa recenzjom (szczególnie w dużych serwisach).

Dwa lata lingwistyki stosowanej na UW.

Ze specjalizacja w jezyku niemieckim? :)

Angielski jako pierwszy i niemiecki jako drugi język.

I dlaczego tylko dwa lata? :P

Wstępna diagnoza: F20. Później zmieniona, dziękuję, już mi lepiej.

Poza tym wybacz, ale przechwalki, ze ktos cos studiuje/studiowal nie robia na mnie absolutnie zadnego wrazenia - papier z uczelni moze miec kazdy, wiec schowaj go sobie do kieszeni. Przychodzili do nas na praktyki ludzie z dziennikarstwa, ktorzy nie umieli sklecic po polsku jednostronicowej zapowiedzi, ktora nadawalaby sie do druku w gazetce gimnazjalnej.

Nie ma czym się chwalić i się nie chwaliłem, ale sprostować było warto. Uwierz, znam angielski wystarczająco dobrze żeby uchwycić dość koszarowy humor w GTA.

A poza tym, zdaje się że ocena gry nie powinna zależeć wyłącznie od skryptu/aktorstwa.

Oczywiscie, ze nie. Tym niemniej nie widze powodu, zeby wystawic GTA IV niska ocene.

Skoro już mamy ad hominem - a kup se okulary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler dobrze powiedzial... Mnie osobiscie ta gra sie bardzo podoba ale nikomu nie wciskam zeby tez tak samo o niej myslal. A z instalacja u mnie bylo troche problemow ale gdy doczytalem troche na podelku informacji odrazu wiedzialem co nie tak zrobilem... pozdrawiam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że takie głosy powinny normalnie zniknąć w szumie - pisałem coś o głosujących z góry na 10?

I dlatego uwazam, ze wszelkiego rodzaju glosowania internautow warte sa niewiele. Wiekszosc ma tendencje do wystawiania skrajnych ocen. Najglosniej krzycza idioci - i to sie sprawdza w necie. I druga prawidlosc - zawiedzeni krzycza glosniej, niz zachwyceni.

I dlatego coraz mniej graczy ufa recenzjom (szczególnie w dużych serwisach).

Jakis link do wynikow badan, z ktorych wyciagnales ten wniosek? Trudno sie dyskutuje z kims, kto argumentuje ogolnikami ("pol swiata") i sprzedaje swoje przekonania jako zdanie wiekszej grupy lub ogolu.

Anielski jako pierwszy i niemiecki jako drugi język.

Anielski? Trzeba to zdac, jesli idzie sie do nieba?

Wstępna diagnoza: F20. Później zmieniona, dziękuję, już mi lepiej.

No podobno teraz robia skuteczne prochy na zaburzenia psychiczne.

Nie ma czym się chwalić i się nie chwaliłem, ale sprostować było warto. Uwierz, znam angielski wystarczająco dobrze żeby uchwycić dość koszarowy humor w GTA.

No OK, jednego bawia operetki wiedenskie, a drugiego koszarowy humor z GTA IV i dialogi rodem z filmow Tarantino.

Skoro już mamy ad hominem

Quidquid latine dictum sit, altum videtur?

A z instalacja u mnie bylo troche problemow ale gdy doczytalem troche na podelku informacji odrazu wiedzialem co nie tak zrobilem... pozdrawiam...

Wiec nie byl to problem z instalacja tylko z instalujacym. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo!

Dawno mnie tu nie było :)

....no co Wyście powariowali w tym 2009 roku? No i gdzie ja będę trzymał te duże pudełka, co?

img0123zc1.jpg

w600.png

jestem zmuszony zakupić nowy regał! <_<

no dobra, a tak na temat numeru: cienki (pod względem ilości stron), ale za to z recenzjami świetnych gierek. Popatrzałem na oceny i dziwię się ocenie GTA (ale nie będę spoilerował)... pytam tylko: WHY? :P

Dobra, biorę się za czytanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze, jak blyskawicznie ludzie przyzwyczajaja sie do dobrego. To jest standardowa objetosc CDA. To po prostu wczesniejsze numery byly grubsze niz przewiduje norma.

Hehe, też mam wrażenie "cienkości" najnowszego CD-A :P

Szczerze mówiąc, spodziewałem się wyższej oceny dla GTA :) nie rozumiem natomiast cząstkowej oceny 9 dla grafiki... po pierwsze, brak anti-aliasingu, a po drugie, beznadziejne cienie. No, jeszcze do tego dodać wczytywanie tekstur, pojawianie się "mgły" nad teksturami lub ich częściowy / całkowity zanik, to naprawdę robi się nieciekawie.

Aha, absolutnie poskładał mnie tekst Mac Abry o pudełkach :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, no co jest piszę chyba trzeci post i ciągle się nie pojawiają. Moderatorzy kasują? Jak tak to czemu??? :mellow:

To Ty zamieszczales w poscie ocene z jakiejs recenzji psujac innym zabawe? Jesli tak, to juz wiesz, dlaczego kasowalem Ci posty - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wypowiem na temat najnowszego numeru: liczebność stron czasopisma zmalała, ale za to doskonale widać : jest o wiele mniej reklam ! Smuggler miał rację :) Co do pełniaków, to nie jestem specjalnie zadowolony, aczkolwiek jestem w dobrym humorze, ponieważ w wademekum o X-Fire zobaczyłem na jednym screenie swój nick :D ( ...::Spyker?::... )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Jeśli dobrze rozumiem chodzi o takie pudełka jak od filmów DVD? I co ja teraz pocznę? Chyba będę musiał sobie dodatkowy stojaczek za 4,50 zł kupić! Ja CDA dopiero jutro kupię. Nie mogę się doczekać! xD

Acha! No to sorry że niektórym zepsułem zabawę

Kolego wystarczy użyć SPOILERA i będzie dobrze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co przeczytałem jedynie zapowiedź Fuel oraz recenzje GTA IV, teraz zająłem się instalacją pełniaków no i niestety Narc wywaliłem już po 5 minutach. Fatalne celowanie, oraz kilka innych nieszczególnie podobających mi się rzeczy zaważyło. Teraz wziąłeś się za instalkę Psychonauts i chyba jednak ta gra zagości u mnie na dłużej. Co do Little Cars to nie ma bata nie pójdzie mi :P a tak na poważnie to nawet nie wiem czy jest sens instalowania tej gry. Imperial Glory ? No cóż nie lubię tego typu gier, ale być może spróbuje pograć.

Sądzę, że jeszcze zbyt wcześniej, bo nie każdy kupił numer na moją opinię na temat recenzji GTA IV, jej oceny i zawartych plusów, ale z pewnością z jakiś czas pokuszę się o to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnych oględzinach pisma (niestety matematyka zaraz wygra walkę o mój czas :angry: ) kilka spraw które chciałem poruszyć.

1. Okładka - niby spoko ale w sklepie pomyliłem CDA z CKM-em ( zamiast CD-A wziąłem CKM :blink: )

2. Wielkość pudełka - gdzie ja to-to zmieszczę :lol: :lol:

3. Artykuł o xfire - głębokie wyrazy współczucia dla enki'ego, który będzie zalewany prośbami o "bycie przyjacielem" :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...