Skocz do zawartości

CDA 01/2009 zawartość


Smuggler

Polecane posty

Widzisz to co Tobie nie pasuje, mi przypadło do gustu, chociaż mam takie tytuły na półce jak GTA IV, CoD4 i CoD:WaW itp. w które mogę grać ciągle po sieci. A jednak zagram w pełniaki dołączone do nr. Przypominam, że CDA to nie tylko pełne wersje i Cover-DVD. Nikt Ciebie do zakupu nie zmusza jak Ci pełniaki nie pasują, zawsze możesz zakupić inne czasopismo pokroju PLAY, Click itd. To jest tylko i wyłącznie TWÓJ wybór.

Nie ma co psioczyć na redakcję, nie powiesz mi, że spodziewałeś się pełniaka Gears of Warr lub STALKER'a? oO' Wiesz, zawsze możesz zasponsorwać szanowną redakcję i zakupić tak licencję na jakieś ciekawsze(dla Ciebie) tytuły. A tak to powinieneś cieszyć się z tego co masz, lub olać to i nie wydawać kasy, bo nikt Ciebie do tego nie zmusza.

Nie,nie spowdziewalem sie takich hitów, ale cos typu Rayman3, Pop np warrior within no i inne z serii za 20 zł. Troche na wyrost redakcja nas "nakręcała". Nie bede kupowal Clicka tylko dlatego,ze mi sie pelniaki nie podobają. Jak juz pisalem, nigdy mi na nich nie zalezało. I bez pelniakow to pismo jest wg najlepsze na rynku.

PS: Przepraszam za źle napisany tytuł ale nie sprawdzilem jak sie poprawnie nazywa i pisalem z pamieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 623
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Nie,nie spowdziewalem sie takich hitów, ale cos typu Rayman3, Pop np warrior within no i inne z serii za 20 zł.

Mylisz cene gry w sklepie z cena licencji. To, ze gra w sklepie kosztuje 20 zlotych nie znaczy, ze licencja na nia jest tansza niz np. na gre za 50 zlotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie spowdziewalem sie takich hitów, ale cos typu Rayman3, Pop np warrior within no i inne z serii za 20 zł.

Tobie może by sie takie gierki spodobały, ale reszcie czytelników niekoniecznie. Mówię tu za siebie.

A propos gierek za 20 zł - im mniej, tym lepiej. Dlaczego? Wszystkie które chciałem miec, kupiłem już dawno.

Aha, to trzecie zdanie nie jest skierowane do redakcji - tylko do Gregor1usa, żeby mu pokazać, ze spełnienie jego zyczonek nie musi sie wiazać z zadowoleniem reszty graczy.

Gry z najnowszego CDA nie są dla mnie - ale nie uwazam, że to kaszany, po prostu nie ten gatunek. Zresztą, w życiu trzeba czasem spróbować czegoś innego - więc możiwe ze dam szansę Psychonauts i Imperial Glory, i cos dobrego z tego wyniknie. Tak samo, jak z Darkstar One.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie spowdziewalem sie takich hitów, ale cos typu Rayman3, Pop np warrior within no i inne z serii za 20 zł.

Tobie może by sie takie gierki spodobały, ale reszcie czytelników niekoniecznie. Mówię tu za siebie.

A propos gierek za 20 zł - im mniej, tym lepiej. Dlaczego? Wszystkie które chciałem miec, kupiłem już dawno.

Aha, to trzecie zdanie nie jest skierowane do redakcji - tylko do Gregor1usa, żeby mu pokazać, ze spełnienie jego zyczonek nie musi sie wiazać z zadowoleniem reszty graczy.

Gry z najnowszego CDA nie są dla mnie - ale nie uwazam, że to kaszany, po prostu nie ten gatunek. Zresztą, w życiu trzeba czasem spróbować czegoś innego - więc możiwe ze dam szansę Psychonauts i Imperial Glory, i cos dobrego z tego wyniknie. Tak samo, jak z Darkstar One.

No dobra, to teraz chwila skruchy po burzy odpowiedzi :P Zgadzam sie z toba, ze to co ja chce moge sobie sam kupic. Jeżeli komuś podoba sie PSYCHONAUTS to sie bardzo ciesze, ze dostal to czego oczekiwal. To samo z innymi pelniakami. Niestety ja nie odpale zadnej z tych gier. Moze akurat w numerze 02/09 bedzie cos co mnie zadowoli. Nie samymi pelniakami pismo żyje. Jeszcze pare lat temu kupowalem czasopisma o grach dla samych gier umieszczonych na coverze. Juz tak nie postepuje. A teraz przepraszam bo idę grac w to co lubie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie spowdziewalem sie takich hitów, ale cos typu Rayman3, Pop np warrior within no i inne z serii za 20 zł. Troche na wyrost redakcja nas "nakręcała". Nie bede kupowal Clicka tylko dlatego,ze mi sie pelniaki nie podobają. Jak juz pisalem, nigdy mi na nich nie zalezało. I bez pelniakow to pismo jest wg najlepsze na rynku.

PS: Przepraszam za źle napisany tytuł ale nie sprawdzilem jak sie poprawnie nazywa i pisalem z pamieci.

No i widzisz. Sam PoP może być, miło bym przyjął go jako pełniaka, ale to nie problem kupić go na Allegro za 10-15zł.

Jak sam piszesz, pełniaki nie są dla Ciebie ważne, no ale to właśnie do nich się przyczepiłeś i to one najbardziej Ci nie pasowały :)

Taka mała sprzeczność. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor1us ma o tylę racje, że jest sporo ludzi, którzy kupują CDA raz na jakiś czas - jak są dobre pełniaki. Bo opłaca się np. Loki albo SpellForce'a za 15 zł + "gazeta" (sorki, ale oni tak mówią, co ja poradzę :P). I ich przyciągają tylko gry znane, choćby te za 20 zł, niż 4 dobre, ale nieznane im gry. I przez 4 "premiery" numer raczej będzie kupowany głównie przez stałych czytelników. Widzę to choćby po znajomych.

Moim zdaniem takie nakumulowanie premier nie jest dobre, ale to pewnie nie zależy tak bardzo od redakcji, więc...

Przepraszam, za post odbiegającym nieco od tematu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra w cda rzadko kiedy są fajne gry, które instaluję i gram >5min. Ale ciesze się że za (niemałe) pieniądze (jak na gazetę) treść jest ciekawa i przyjemnie się czyta. Jakiej gry można się spodziewać po 15zł? Ale np już u konkurencji jest np mafia lub farcry (darmowy bo darmowy ale jest) i takich gier oczekuje. Chciałbym żeby gry - ok - były nawet starsze ale lepsze, grywalne, a nie jakieś sprzed roku co nikt w nie nie gra i nikt o nich nie słyszał a kilka miesięcy przed tym owa gra była w kaszanie albo dostała max 5pkt :/ cda lubię ale z treści i to jest najważniejsze dla czasopism. Gry na dvd to tylko dodatek na który nie trzeba nawet patrzeć a co dopiero narzekać jak niektórzy.

Pozdro, czekam na kolejny numer :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przejdźmy do sprawy. Według mnie z tymi pelniakami to daliście d***. I co, ze Mac Abra(chyba to był on) pisał w wstepniaku 12/08 ze nie zmieścili ich na jednej płycie. Objętościowo może dużo ale jakościowo byle jak.

To jest twoja opinia. Moja jest taka, ze bylbym BARDZO szczesliwy gdy taki poziom "bylejakosci" gier udalo sie nam zachowac w calym roku.

NARC- (polecam recke wersji konsolowej na YT) Taki True Crime, tylko ze 10x gorszy. Fakt, że to premiera tej gry w Polsce wogóle mnie nie przekonuje.

10 x gorszy? A czemu nie 17x albo 3.5x? Bo tak sobie powiedziales? To TRZECI pelniak. Dostajesz gre "mocna" z b. dobrym soundtrackiem, ktorej inaczej bys w Polsce nie ujrzal, i do tego jest to swiatowa PC-premiera. Moze CIEBIE to wali, ale jak dla mnie to swietna rekomendacja jak na TRZECIEGO pelniaka. Z calym szacunkiem ale znam pisma, gdzie to bylby hit numeru na ich coverze.

Psychonautics- co to ma być? Dalibyście Rayman'a 3 to bym się wielce ucieszył. To samo co w NARC, kit ze premiera, poprostu kaszana.

Facet. gra ma 90% SREDNICH ocen (i to z bodaj 80). Ja rozumiem, ze TOBIE sie moze nie podobac, ale nie wk... mnie i nie nazywaj takiej gry kaszana, bo w ten sposob KAZDA gre, nie wiem jak dobra, ktora TOBIE nie pasuje, tez nazwiesz kaszana?

I nastepnym razem bedziemy tobie wysylac pelniaki do akcpetacji, jasne. Ty bedziesz nam ustalal co jest hitem, a co kitem.

Jasne.

Uważam, ze redakcja nie do końca obchodzi się "fair" z czytelnikami. Bodajże w sierpniu, gdy na coverze ukazł się "Loki", w wstępniaku mówiliście, droga redakcjo, że z każdym kolejnym miesiącem będzie coraz lepiej.

I uwazamy, ze poza nr listopadowym, gdzie po prostu nam sie wszystko posypalo i trzeba bylo brac pelniaki z listy rezerwowej, to BYLO coraz lepiej. A ze ty uwazasz inczej... a gdzie we wstepniaku pisalo "bedzie coraz lepiej wedle gustow tego pana"? No na przepraszam, ty uwazasz ze to twoj gust jest wzorcem tego co dobre albo niedobre i tylko wedle niego mamy oceniac zawartosc Covera? Na litosc, nie zachowuj sie jak dziecko 5-letnie, ktoremu sie zdaje, ze caly swiat jest po to, zeby spelniac jego zachcianki.

I tak bylo, ale tylko w następnym numerze. Chodzi mi o Fable. Osobiście nie przepadam za ta gra, ale wiem ze jest dobra i zasługuje na szacunek. A co w następnych numerach? Cisza... I ciągle podsycaliście nasze apetyty. A my ślepo wierzący w was czekaliśmy. I czekaliśmy. I się nie doczekaliśmy...

Po pierwsze SLEPA WIARA to bardzo glupi pomysl i odradzamy by slepo wierzyc KOMUKOLWIEK, w tym CDA. Trza myslec, patrzec, widziec, analizowac. W 3 miliony mieszkan, 100 milionow dla kazdego i II Irlandie tez wierzysz slepo? No i ciekaw jestem gdzie i jak "ciagle podsycalismy wasze apetyty". Jakies cytaty, linki?

Podejrzewam ze inni tak nie uważają, ale to ich problem.

Nie, to TWOJ problem, ze tak UWAZASZ.

Napisałbym co o was sądzi mój brat ale nie chce was obrażać,

Sorry ale jesli twoj brat ma podobne do ciebie zapatrywanie na zycie, to jego opinie moga nas albo rozmieszyc, albo doprowadzic do opadniecia rak, ale na pewno nie sa w stanie nas obrazic.

PS: Nigdy nie zależało mi na pełniakach w CDA

....dlatego wlasnie 90% swego listu poswiecam pelniakom. Tak dla zmylki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami mnie przerażacie. Co jak co, ale sam CDA od dłuższego czasu nie kupuję (teksty czytam w internecie), a teraz wydam te 15 zł właśnie dla pełniaka. Bo cholera, ale Psychonauts to jest klasyka i jak ktoś w ogóle gry nie kojarzy, to najwyraźniej znalazł sobie złe hobby.

Aż ręce opadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co się z wami dzieje, gry na Coverku są bardzo przyzwoite. I czegoś tu nie rozumiem co wy chcecie nowości takich jak CoD 4, GoW ???!!! To w takim razie ja ich NIE CHCE, bo mam. Dziwne??? NIE. Bo poco mi jeszcze raz to samo za co dałem 100 zł, a teraz macie mieć za 15 zł ???

A ja się ciesze z każdego, powtarzam KAŻDEGO pełniaka na Cover, bo większości z tych gier nie mam i mogę w nie zagrać, a jak mi się nie podoba to usuwam, prosto, łatwo i przyjemnie :P Bo te gry mam ZA DARMO, jako dodatek do czasopisma. I mam okazje zagrać w Psychonauts i NARC legalnie <aluzja do p.....> i sprawdzić co to jest za gra te Psychonauts ze średnią 90%

Dzięki ci CDA za to, że dajecie premiery gier bo my normalni gracze możemy sami zagrać w różne, często niedoceniane aczkolwiek dobre tytuły !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 x gorszy? A czemu nie 17x albo 3.5x? Bo tak sobie powiedziales? To TRZECI pelniak. Dostajesz gre "mocna" z b. dobrym soundtrackiem, ktorej inaczej bys w Polsce nie ujrzal, i do tego jest to swiatowa PC-premiera. Moze CIEBIE to wali, ale jak dla mnie to swietna rekomendacja jak na TRZECIEGO pelniaka. Z calym szacunkiem ale znam pisma, gdzie to bylby hit numeru na ich coverze.

Dla soundtrackow to kupuje plyty moich ulubionych zespołow a nie gre. Gra ma byc do grania a nie do słuchania, chociaz dobry soundtrack to zawsze plus dla gry. Soundtrack plus gra całkowicie mija sie z celem. Polska nie ucierpiałaby gdyby nie ujrzała tej według was świetnej gry.

Facet. gra ma 90% SREDNICH ocen (i to z bodaj 80). Ja rozumiem, ze TOBIE sie moze nie podobac, ale nie wk... mnie i nie nazywaj takiej gry kaszana, bo w ten sposob KAZDA gre, nie wiem jak dobra, ktora TOBIE nie pasuje, tez nazwiesz kaszana?

I nastepnym razem bedziemy tobie wysylac pelniaki do akcpetacji, jasne. Ty bedziesz nam ustalal co jest hitem, a co kitem.

Jasne.

Racja, co do Psychonauts to sie pomyliłem i przepraszam. Co nieco poczytałem o niej i zmieniam zdanie na "moze byc".Co do propozycji to chetnie moge doradzic wam jakie pełniaki umiescic na coverze.

A teraz wspomoge sie paroma cytatami:

Sierpień 08/08

"We wrzesniu powinno byc jeszcze lepiej"

pełniaki:Loki, Summer athletics, Gods.(najlepsze zestawienie wg mnie) Niezły początek

Wrzesien 09/08

Pełniaki:Fable,Combat mission, Gumboy tournament. Trzymacie poziom

Październik 10/08

"4 pełniaki (...) a średnia ocena w interniecie to 70 %. (...) A za miesiac, zgodnie z tradycja, postaramy sie zamiescic gry co najmniej równie dobre ,jeśli nie lepsze""Zapewniam, że dopiero sie rozpędzamy"

Pełniaki:Codename Panzers, Shadowgrounds survivor, Rollercoaster Tycoon,Galactic assault. Ile ten wasz gruchot rozpedza sie do setki? Pół roku?

Listopad 11/08

pełniaki: Darstar one, Squad Assault, Sudden Strike Antologhy. Czekam na rozpędzenie...

Grudzień 12/08

"Niemal co rok piszemy,że "planowalismy wiecej, ale nie dokońca nam wyszło" według mnie to powtarza sie co miesiac

Pełniaki: Spellforce II, XIII,Mafia tycoon. No dawaj dawaj, juz 50tka na liczniku , jeszcze 50... ( spellforce wam sie udał, lekkie podniesienie tempa)

Styczeń 01/09

Pełniaki: Psychonauts, NARC, Little cars, Imperial glory. Przestałem wierzyc ze wogole dobijecie do 100tki

Zaczeliscie bardzo dobrze ale jak zwykle pozniej juz sie wszystko nie udawało, a szkoda...

Przestaje czytac ten durny "wstępniak" bo robi to tylko wode z mózgu. Dośc sprytnie wykorzystujecie zasady działania MARKETINGU, musze pochwalic waszego doradce ds marketingu. Dobrze ze uswiadomił mnie pewien kolega.Chwała mu za to.

A i czekam co bedzie w numerze lutowym,zobacze czy wreszcie wejdziecie na stary dobry poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnienie dla GTA IV? Jeśli kiedykolwiek miałem wątpliwości co do uczciwości CDA to teraz.

"Jak już uda Ci się tę grę zainstalować i uruchomić, będziesz zachwycony."

Tia, tylko że większość graczy nie dostąpi tego zaszczytu. I to nie ze względu na swój sprzęt czy system, ale na olewactwo Rockstar. Konsolowej wersji przyznałbym może 8 (gra jest niezła, ale bez rewelacji, wolę VC czy SA), jednocześnie uznaję że komuś może podobać się bardziej. Natomiast pecetowa zasługuje GÓRA na 6. Bez dyskusji.

Nie wiem, czy za ocenę odpowiedzialna jest presja ze strony wydawcy, czy może tchórzostwo redaktorów ("fani nas zjedzą!"). Wiem tylko, że czuję niesmak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np już u konkurencji jest np mafia lub farcry (darmowy bo darmowy ale jest) i takich gier oczekuje.

A co masz oprócz Mafii? The (s)Mark?

A teraz wspomoge sie paroma cytatami:(...)

(...) A i czekam co bedzie w numerze lutowym,zobacze czy wreszcie wejdziecie na stary dobry poziom.

I to wszystko pisze osoba, której nie zależy na pełniakach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami mnie przerażacie. Co jak co, ale sam CDA od dłuższego czasu nie kupuję (teksty czytam w internecie), a teraz wydam te 15 zł właśnie dla pełniaka. Bo cholera, ale Psychonauts to jest klasyka i jak ktoś w ogóle gry nie kojarzy, to najwyraźniej znalazł sobie złe hobby.

Aż ręce opadają.

Do narzekań na pełne wersje jestem przyzwyczajony, ręce natomiast opadły mi na wzmiankę o czytaniu CDA w necie. O ile wiem, CDA nie ma wersji online. A to oznacza, że jesteś waść piratem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko że większość graczy nie dostąpi tego zaszczytu.

Dlaczego? Ja nie mialem np. ani pol problemu z zainstalowaniem GTA IV.

Konsolowej wersji przyznałbym może 8

Tak moze powiedziec chyba tylko ktos, kto nie radzi sobie z angielskim i nie kuma dialogow oraz smaczkow. A pewnie mowila mama, zeby uczyc sie jezykow obcych.

(gra jest niezła, ale bez rewelacji, wolę VC czy SA), jednocześnie uznaję że komuś może podobać się bardziej. Natomiast pecetowa zasługuje GÓRA na 6. Bez dyskusji.

A, jak bez dyskusji, to wybiles mi z rak wszelkie argumenty. A tak w ogole to nie badz smieszny.

Nie wiem, czy za ocenę odpowiedzialna jest presja ze strony wydawcy, czy może tchórzostwo redaktorów ("fani nas zjedzą!"). Wiem tylko, że czuję niesmak.

Umyj zeby.

Przestaje czytac ten durny "wstępniak" bo robi to tylko wode z mózgu. Dośc sprytnie wykorzystujecie zasady działania MARKETINGU, musze pochwalic waszego doradce ds marketingu. Dobrze ze uswiadomił mnie pewien kolega.Chwała mu za to.

Uswiadomil ci, ze istnieje cos takiego jak marketing? Auć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w moim CDA jest coś źle wydrukowane ale data wydania kolejnego numeru to 23 stycznia, a w kalendarzu jest to piątek ? Dlaczego tak ? Czy to jakichś numer specjalny będzie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przeczytaniu kilku recenzji i muszę przyznać, iż jest to najlepszy numer CD-A jakie kiedykolwiek miałem.

Pudełko jest wyokie możemy się takich spodziewać za miesiąc? (trzeba zmienić regał bo się nie mieści ;p)

Psyhonautsi mi nie działają, ale poczekam z tym do powstania o nich tematu z problemami.

Świetny AM

Dziękuję redakcji za ten numer ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w moim CDA jest coś źle wydrukowane

Tak, trafil Ci sie z pewnoscia jeden jedyny egzemplarz z blednie wydrukowana data. :)

ale data wydania kolejnego numeru to 23 stycznia, a w kalendarzu jest to piątek ? Dlaczego tak ? Czy to jakichś numer specjalny będzie ?

Nie, to bedzie normalny numer CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem sobie po raz pierwszy w życiu cd-action i mam pytanie odnośnie pudełek dvd, one będą teraz zawsze takie duże jak w tym numerze czy mi się trafił tylko wyjątek? (bo wiem że w poprzednich numerach były takie małe, a te są teraz o wiele większe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem sobie po raz pierwszy w życiu cd-action i mam pytanie odnośnie pudełek dvd, one będą teraz zawsze takie duże jak w tym numerze czy mi się trafił tylko wyjątek? (bo wiem że w poprzednich numerach były takie małe, a te są teraz o wiele większe).

To nie jest jednorazowa akcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np już u konkurencji jest np mafia lub farcry (darmowy bo darmowy ale jest) i takich gier oczekuje. Chciałbym żeby gry - ok - były nawet starsze ale lepsze, grywalne, a nie jakieś sprzed roku co nikt w nie nie gra i nikt o nich nie słyszał a kilka miesięcy przed tym owa gra była w kaszanie albo dostała max 5pkt :/ czasopism.

a czy jestes zmuszany do kupowania CDA? Jesli konkurencja me Twoim zdaniem lepsze gry to czemu kupujesz CDA? A nie jakies inne czasopisma z grami?

Gry na dvd to tylko dodatek na który nie trzeba nawet patrzeć a co dopiero narzekać jak niektórzy.

Tak? To zwróć uwagę co napisałeś wcześniej. Skoro nie trzeba na nie patrzeć to po co Ci jakieś super bajeranckie gry? Przecież i tak na nie nie spojrzysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko że większość graczy nie dostąpi tego zaszczytu.

Dlaczego? Ja nie mialem np. ani pol problemu z zainstalowaniem GTA IV.

No popatrz. A ja podobnie jak połowa świata męczyłem się pół dnia żeby zainstalować grę, a potem tydzień żeby doprowadzić ją do stanu jakiejkolwiek grywalności. Zresztą, polecam zajrzeć np. na Metacritic - średnia ocen graczy bodaj 4.2, i to w przypadku gry na którą sporo fanów "z defaulta" zagłosowało na 9 lub 10 jeszcze przed zakupem. Gdzieś (gtaforums?) była też ankieta, z której wynika że problemy z instalacją/działaniem IV ma ok. 70% graczy.

Konsolowej wersji przyznałbym może 8

Tak moze powiedziec chyba tylko ktos, kto nie radzi sobie z angielskim i nie kuma dialogow oraz smaczkow. A pewnie mowila mama, zeby uczyc sie jezykow obcych.

Dwa lata lingwistyki stosowanej na UW. A poza tym, zdaje się że ocena gry nie powinna zależeć wyłącznie od skryptu/aktorstwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...