Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Andriu

Jaka prętkość internetu do pobrania 1GB w minute .

Polecane posty

ma Sobie taki zwykły internet 10 Jak ostatnio instaluje gry stemowe  ( chociaż ma je na DVD przede wszystkim ) przez nie DVD a  właśnie przez instalator satemowy z sieci znaczy się to trwa to masakrycznie długo np ostatnio instalowałem sobie 1 metro  (METRO 2033 ) waga foldera 7.32 GB aby dostać dobry koniec gry i trwało to chyba ze 4 godziny jak nie dłużej a np taki metal V TPP ważący okoł 28 GB pobierało też tak długo bo około 6 godzin . Więc pytam jaki musi być internet aby pobrać 1GB w minute i ile to będzie na sekundę ? . A szybkość przy wi fi w kompie pisze coś 130MB/s czyli rozumiem że plik ważąc 130MB ma mieć w 1 sekundę ? Już sam nie wiem

Wifi w kompie nie wyswietla Ci 130MB/s tylko 130Mb/s. Megabajt (MB) jest osmiokrotnie wiekszy od megabita (Mb). Ja mam u siebie lacze 350Mb/s, gry ze Steam pobieraja mi sie z predkoscia do ok. 42MB/s, co przeklada sie na ponad  2GB na minute. Mowa oczywiscie o warunkach optymalnych, bo nawet najszybsze lacze na nic sie nie zda jesli serwery sa obciazone. Bywa, ze predkosc pobierania spada mi prawie o polowe, a kilka dni temu pobierajac Tomb Raidera transfer utrzymywal sie na poziomie 11-12MB/s, najprawdopodobniej dlatego, ze trwajaca aktualnie na Steam wyprzedaz wiaze sie z duzo wiekszym ruchem na serwerach Steam. Teoretycznie Twoje lacze powinno wystarczac na pobranie 1GB danych w minute, ale jak juz wspomnialem zalezy to od obciazenia serwerow oraz od Twojego dostawcy internetu. Rownie dobrze to 130Mb/s to moze byc predkosc lacza okreslana jako "do 130Mb/s", a nie stala. No i wydajniejsze jest zazwyczaj pobieranie kiedy sie jest podlaczonym do routera przez kabel, a nie radiowo przez wifi. Zawsze mozesz skorzystac ze strony speedtest.net zaby sprawdzic aktualna predkosc swojego lacza. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.