Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MrMieszk0

Czytnik ebookow, kindle czy pocketbook

Polecane posty

Witam. 

Planuję zakup czytnika. Zaintersowaly mnie dwa modle kindle paperbook 3 i pocketbook touch lux 3. Oba czytniki mają bardzo podobne specyfikacje natomiast pocketbook jest tańszy o około 200 zł. Proszę o wypowiedzenie się osób posiadajacych czytniki lub znajacych się. Najbardziej zależy mi, żeby czytnik nie miał problemów z żadnym z wiodących formatów (epub, mobi, ewentualnie pdf), również tymi ,,niezabezpieczonymi" (które oferują niektóre strony z darmowymi LEGALNYMI e-bookami). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle działają niesamowicie płynnie i korzystanie z nich zawsze jest przyjemnością. Jednak w porównaniu do innych czytników mają mniej funkcji i obsługują mniej formatów. Jeśli chodzi o Pocketbooka, to nie wiem jak w przypadku "trójki" (recenzja: http://swiatczytnikow.pl/test-pocketbook-touch-lux-3-nie-tylko-legimi), ale "jedynka" potrafić się przyciąć i do płynności Kindli sporo im brakuje. Chociaż posiadam Pocketbooka od kilku lat, wciąż działa i sprawuje się nieźle. Dlatego bardziej polecałbym rozważenie Kobo GL HD. Działa równie dobrze jak Paperwhite 3, a obsługuje więcej formatów. Jest naprawdę świetnym konkurentem. A jeśli chodzi o formaty, to istnieje taki program jak Calibre, który poradzi sobie z konwersją bez większych problemów. Nie zawsze najlepiej konwertuje PDFy (szczególnie większymi z jakimiś grafikami), ale i tak nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kindle Paperwhite 3 a nie Paperbook :) Mam ten model i powiem Ci że świetna sprawa, działą szybko, czcionki są wyraźne, no i ma podświetlenie. Problemem jest tylko ta ograniczona ilość formatów. O ile z epub sobie radzi automatyczne - możesz sobie przesłać plik w formacie .epub na @ podpiętego do kindla i w locie przekonwertuje Ci na mobi, to z PDF jest już trochę gorzej. Źle się na kindlu korzysta z pdf, konwersja do czytnikowego formatu to droga przez mękę. Żeby to jakoś wyglądało najlepiej najpierw przekonwertować na html, potem na doc, na końcu dopiero na mobi, przy czym rozwala Ci strukturę dokumentu, akapity itp.

Z pozostałymi legalnymi ebookami ściaganymi z innych niż oficjalne źródła Calibre radzi sobie bardzo dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz go kupić za 300zł to raczej warto.

Ale jeśli te 200zł sobie wymyśliłeś, to bierz Paperwhite'a za 500zł http://swiatczytnikow.pl/dosc-dziwna-przecena-kindle-paperwhite-o-23-euro-i-ostatni-dzien-waznosci-kodu-na-10-euro/ I jeśli chodzi o gwarancję (szczególnie na Kindle), to nie ma lepszego sklepu niż Amazon. Jak coś ci się z tym czytnikiem stanie, to przyślą ci nowy bez kombinowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, whitepawn5 napisał:

czy jeśli kupię Paperwhite'a z reklamami, na niemieckim Amazonie, to czy po otrzymaniu go będę mógł je w jakiś sposób wyłączyć?

Nie wiem jak teraz - ale ja mam PaperWhite 3 z reklamami. Po zakupie skontaktowałem się z  amerykańskim supportem amazona, 2x mnie przerzucali do innych działów, miałem jakąś nieamerykańską wersję, w sferis wtedy taką dystrybuowali po taniości. Ale ostatecznie trafiłem na ogarniętego konsultanta na czacie, pytałem ile to kosztuje, stwierdził że usunie mi reklamy za darmo. Trzeba tam napisać że jesteś Polakiem i nie ogarniasz reklam obcojęzycznych itp. Tak że w Twoim przypadku dobrze gdybyś znał niemiecki językm bo pewnie na Niemca trafisz na czacie ;)

Ogólnie support amazona jest bardzo prokliencki, czasem nawet dawali ludziom spore rabaty na nowe urządzenie jeśli zniszczyli swoje itp. Tutaj masz procedurę:

http://cyfranek.booklikes.com/post/1217747/jak-wylaczyc-reklamy-w-czytniku-kindle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Kindle, bez znaczenia który model - zwykły touch, czy Papierwhite. 

Kindle obsługuje - .mobi, .pdf

Kindle nie obsługuje - epub

Ale jest taki program jak - Calibre - bardzo fajny, polecam mimo wszystko do zarządzania kolekcją książek. Program jest za free i możesz konwertować sobie książki do wybranego formatu. Na Kindle najlepiej działa .mobi. Ja tak robię i wszystko działa. Mówiąc łatwo - jak tralala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Kindle obsługuje PDF-y, ale trzeba zaznaczyć że jest to kiepska obsługa, działa jak wyświetlanie obrazków. Jeśli masz np. za szeroką stronę to albo albo trzeba co kawałek przesuwać, albo zmniejszyć tak że tekst będzie malutki. Konwersja z pdf to mobi też nie jest łatwa, rozrzuca strukturę dokumentu. Jeśli się kupuje czytnik głównie pod PDF to szkoda się męczyć. Lepiej kupić np. Pocketbook Touch HD 2, które oferują obsługę wielu typów plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...