Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neltisen

Mysz MMO

Polecane posty

Witam,

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Razer Naga Chroma. Miała ona problemy z optyką (zaledwie po miesiącu, stało się to uciążliwe), wymienili na nową, ale problem znowu się pojawił. Niebawem znowu pójdzie do wymiany. Chciałbym jednak zaopatrzyć się w inną mysz z panelem bocznym. Do tych 12 klawiszy całkiem się przyzwyczaiłem. Przy moim chwycie bez wszystkie boczne przyciski mam w zasięgu kciuka, a w WoW, czy Aion mogę wygodnie obsługiwać 48 skilli na raz.

 

Zastanawiam się między:

Corsair Scimitar

Roccat Nyth

Co byście polecili? Może jest jeszcze coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz topik

Do tamtego zbioru jeszcze można dorzucić Steelseries Rival 500 i Natec Genesis GX85. Myślę że w oparciu o to co napisałem ten Rival jest najbliższy prawdziwej ergonomii i gdybym nie miał g700 sam bym się na niego skusił. Ale jak chcesz mieć klawiaturę na myszce to oczywiście twój wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Doman18 napisał:

Ale jak chcesz mieć klawiaturę na myszce to oczywiście twój wybór

No właśnie w tym szkopuł. Na klawiaturze jestem w stanie sprawnie obsługiwać klawisze 1-5+alt/shift/ctrl, powyżej 6 rzadko trafiam we właściwy. Klawiatura numeryczna na myszce jest dla mnie wygodna, a że nigdy nie miałem super ergonomicznych myszek, to przypadła do gustu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu właśnie "wyłazi" ułomność klawiatur które z zasady są stworzone do pisania a nie do grania. Dlatego też np. dziwi wywalanie tyle kasy na klawiatury mechaniczne do grania. Ale zostawmy to. 

Ja używam Saitek pz31a, do sterowania WSAD kciuk a reszta palców do skilli. I nie umiem już grać klasycznie WSADem na klawiaturze bo dla mnie jest to strasznie niewygodne, wręcz krok wstecz. A myszka tak jak już wielokrotnie pisałem powinna mieć rozproszone klawisze po kilku palcach. 3-4 pod kciukiem, 2-3 pod wskazujacym (pod LPM), 2 do 3 pod prawym (oprócz PPM) i jeden pod serdecznym jak w g600. Trudniej na początku opanować ale tak samo na początku nie łatwo się nauczyć bezwzrokowego pisania a później bije na głowę pisanie dwoma palcami wskazującymi.

Miałem przelotnie Nagę, przez ilość i ciasność ułożenia jest dla mnie niewygodna i nieintuicyjna i nie wyobrażałem sobie jej używania w takich graj jak Lineage2, WoW czy innych wymagających wielu skilli. Bardziej mi się podobała Naga Hex lub g602. Przed kupnem g700 napalałem się na Geniusa Gilę ale jak sprawdziłem na żywo jej rozmiary a później się dowiedziałem o ograniczeniach software w kwestii podpisywania klawiszy odpuściłem.

Teraz mam g700. Wolałbym żeby 1 z 3 klawiszy pod wskazującym był po prawej stronie, najlepiej przy rolce, do tego jeden klawisz po drugiej stronie PPM i dodatkowy pod serdeczny. Coś takiego

https://drive.google.com/open?id=0ByNnDcicmQKBWkNiNnE1LWduWXc

Ale i tak jest dobrze. I logitech ma bardzo dobre oprogramowanie pozwalające nawet na zapętlanie makr co nie często jest spotykane w firmware myszek gamingowych.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...