Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MagickStalker

Steam i sprzedaż więcej niż 200 przedmiotów

Polecane posty

Witam i bardzo mam nadzieję, że piszę we właściwym temacie ;) Ale anyway, przejdźmy do tematu...

...który jest dokładnie taki jak w tytule. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mi wyjaśnił, co i jak gdy chcę sprzedać na steamie więcej niż 200 przedmiotów, czy warto się bawić w to pisanie danych, czy same problemy z tym będą i lepiej zostać na mniej niż 200 itemków rocznie? Z góry bardzo dziękuję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym wymóg podawania danych jest takim trochę na wyrost dostosowania się do amerykańskich przepisów podatkowych (dotyczą amerykańskich rezydentów oraz obywateli Stanów Zjednoczonych i dochodów powyżej 20000 USD).

---

Natomiast z punktu widzenia formalnego wygląda to następująco:

Z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychody uzyskane ze Steama podlegają na opodatkowaniu na ogólnych zasadach i w razie jakiejś kontroli, wiążącej się z zupełnie innymi zagadnieniami (naruszenie praw autorskich, paserstwo itp.) można oberwać zarzuty karno-skarbowe. O ile się orientuję, Valve przekazuje informacje dotyczące transakcji na koncie na wniosek organów skarbowych posiadających odpowiednie umowy z USA.

Natomiast, co bardziej interesujące - "zakupienie przedmiotów na Steamie" jest obciążone 1% podatkiem od czynności cywilnoprawnych, płatnym i wymagającym złożenia deklaracji PCC-3 w ciągu 14 dni od powstania zobowiązania w przypadku transakcji o wartości przekraczającej 50 złotych (1% podatku od sum niższych wynosi mniej niż 50 groszy i tym samym podatek zaokrągla się w dół). Warto przy tym zauważyć, że "przedmioty na Steamie" nie są ruchomościami, a prawami majątkowymi i nie obowiązuje tym samym zwolnienie podatkowe takie jak przy ruchomościach (gdzie mnimalna wartość opodatkowanej transakcji to 1000 złotych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...