Jump to content
human

Jaki tablet 10" do max 900-1000 zl

Recommended Posts

Szukam nowego tableta i mam nadzieje, ze ktos mi doradzi co warto kupic. Oto moje wymagania co do sprzetu:

- ekran 10 cali

- wazne zeby mial duza rozdzielczosc (chyba Full HD nie wchodzi w rachube za ta cene wiec min. 1280x800 px)

- jesli chodzi o system operacyjny to raczej Android - sprzet Apple to chyba nie za ta cene a wynalazki typu windows mnie nie interesuja

- dobra jasnosc i katy widzenia

- WIFI to chyba standardowe wyposazenie ale na wszelki wypadek napisze - bede uzywal internetu glownie przez WIFI

Sprzet bede uzywal glownie do przegladania internetu (w tym Youtube itp.), mozliwe, ze czytal jakies ksiazki lub czasopisma w PDFie, raczej sporadycznie jakis film w turystyce ;)

Biorac to pod uwage co byscie polecili?

Edited by human

Do 1000 można już coś fajnego dostać. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się SAMSUNG GALAXY TAB A T580 za ok 920 zł  lub LENOVO TAB2 A10-70L 16GB, za ok 950 zł widziałem w sferisie niedawno.

10,1 cali, rozdzielczość 1920x1200,  Android, pamięć 2GB RAM, dysk 16GB, bateria 7000 mAh.

W tym przedziale cenowym jest jeszcze tablet Acer Iconia One 10'' LTE od ok 799 zł - 2GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci, rozdzielczość 1280 x 800, modem LTE, procesor MediaTek MT8735 Quad-Core, Android 6.0. Do Twoich potrzeb powinien w zupełności wystarczyć.

Elf - wszystkie tablety mają WiFi bo inaczej z siecią musiały by się łączyć po kabelku, a nie widziałem, by ktokolwiek łączył się w taki sposób. Nie każdy model ma gniazdo na kartę SIM do Internetu mobilnego, ale każdy będzie miał moduł do łączności WiFi. Wyjątkiem mogą być jedynie modele tworzone specjalnie z myślą o dzieciach, ale takiego chyba nie chcesz? :)

witam ponownie :) - nie chcialem zakladac nowego tematu bo wlasciwie sens mojej nowej prosby jest ten sam. Mianowicie kupilem wtedy Lenovo Tab 2, ktore mi tu zostalo polecone i jestem (w zasadzie nie ja) szczesliwym jego posiadaczem. Chodzi jednak o to, ze szukam na prezent kolejnego tableta o takich samych zastosowaniach i wymaganiach jak ten, ktorego szukalem w pierwszym temacie. Czy cos sie przez te kilka miesiecy zmienilo na rynku czy po prostu powinienem kupic kolejnego Lenovo Tab 2? :D

W zasadzie wydaje mi się, że mogę się podpiąć pod ten wątek, bo przedział cenowy i moje wymagania są niemal identyczne jak autora (dobra bateria, głównie internet, 10 cali, LTE pewnie się przyda), waham się między dwoma modelami:

- Huawei MediaPad M3 Lite 10 32GB LTE cena w cenie ok. 1100 zł

- Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE SM-T585 w cenie ok. 1000 zł

Samsung ma mniej RAMu i miejsca na aplikacje oraz o cyferkę niższy system operacyjny, ale ciut mocniejszą baterię (więc w teorii powinien dłużej działać). Doradzi coś ktoś?