Jump to content
eragonpp

Problem z "WannaCry/Double Pulsar"

Recommended Posts

Mam problem - przeskanowałem swój komputer za pomocą programu Avast i wykryto problem w postaci problemu z siecią.  Problem jest taki iż nie posiadam routera - mam modem Play 4G. Dodatkowo błąd w plikach teoretycznie mnie nie dotyczy ponieważ od 3-4 lat nie włączałem WinUpdate na Win 7. Z tego powodu nie mogę też użyć narzędzia naprawy pobranego z strony microsoftu. Ja tam zignorowałbym problem, ale na wszelki wypadek wolę dowiedzieć się czy na pewno mogę to zignorować.

Najdziwniejsze jest to, że nie mam jak zmienić tych ustawień routera, bo w modemie nie da się tego zmienić (chyba - szukałem tych ustawień, aby zmienić DNS i adres serwera do Uplaya i wyszło, że się nie da).

1.jpg

2.jpg

3.jpg

macie adres URL do reszty screenów bo cda nie chce dalej przesyłać: https://docs.google.com/document/d/17MVNPFvBNRAUlA8Owik0Zd3FVh9P3vX4YOHpu0uLRkw/edit?usp=sharing

Edited by eragonpp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwiązanie jest bardzo proste - włącz aktualizacje automatyczne. Któraś z ostatnich aktualizacji łata tę lukę.

Edited by Sevard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro z modemem łączysz się po WiFi, to prawie na pewno jest to router z funkcją modemu, a nie sam modem. Niestety o konfiguracji sieci nie napisałeś nic, więc ja mogę tylko wróżyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz zalogować się na router i tam w zakładce DNS wpisz 8.8.8.8 (opcjonalnie 8.8.8.4). Ta komputerze nic nie musisz zmieniać. Te DNS-y zostaną przydzielone przez DHCP routera (zakładam, że masz włączony).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sevard @Machairodus  - ja internetu nie ogarniam - mam Modem Play 4G LTE 150 Mb/s i korzystam z oferty na kartę - łączę się z internetem przez program Play na komputerze. Nawet nie wiem gdzie sprawdzić konfigurację połączenia. 

Ok, chyba coś znalazłem - w ustawieniach zaawansowanych Play można wybrać między dynamicznym (włączony), a statycznym DNSem gdzie pod statycznym mam główny DNS i drugorzędny DNS. Czy jeśli np. wpiszę ten DNS 8.8.8.8 i będzie błędny to nie będę mógł się połączyć z netem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...