Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kacpro89

Czy ktoś może ukraść konto Steam znająć klucz gry?

Polecane posty

Witam
Z góry przepraszam jeśli w złym dziale, ale nie wiedziałem gdzie to umieścić.
Więc tak kolega dał mi dzisiaj klucz na grę na Steam, po czym stwierdził że znając klucz może mi ukraść konto i że jak mu podpadnę to to zrobi i zastanawiam się czy to możliwe, a jak tak to co z tym zrobić.
Z góry dzięki za odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, jeśli nie masz włączonego Steam Guarda z autoryzacją przez smartfona i masz zmienne IP/korzystasz ze Steama w różnych miejscach.

---

Zwykle potrzebne jest do tego przejęcie konta mailowego, do którego jest przypisany Steam, ale w teorii podczas procesu odzyskiwania konta, zeskanowanie fizycznego klucza przypisanego do konta może skutkować resetem hasła/zabezpieczeń.

Jeśli miałbym być szczery, to gdyby mój kolega/znajomy wyraził się w ten sposób (zakładając, że nie byłoby w charakterze przekomarzania), to bardzo szybko przestałby być moim kolegą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stałe ip i włączonego Steam Guarda, ale czasem używam Steama na innym komputerze.
A klucz musi być w wersji fizycznej(z pudełka gry) by można było ukraść konto, czy wystarczy tak jak w tym przypadku klucz w wersji elektronicznej do tego?
A co do tego czy powiedział to na serio czy w żarcie to nie mam pojęcia, bo z nim to nigdy nie wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam czasem jako dowód traktuje zdjęcie fizycznego kodu z kartką z nickiem obok. Ale to dotyczy tylko kluczy fizycznych - w przypadku kluczy elektronicznych nie ma się o co bać. Przy czym i tak bym uważał - jeśli ktoś stawia Ci takie ultimatum, to i tak może sprawić, że ten klucz elektroniczny będzie Cię bolał (nie masz np. pewności, czy klucz jest z legalnego źródła).

Jeśli klucz jest fizyczny, to wtedy ten znajomy może narobić Ci problemów - konta nie stracisz na stałe, o ile masz tam inne klucze z legalnych źródeł, ale udowodnienie tego, że konto jest Twoje może Ci chwilę zająć.

Osobną kwestią jest to, że ten znajomy może iść inną drogą - może zgłosić do Steama, że próbuje aktywować legalnie kupiony klucz i nie może tego zrobić, Jeśli udowodni, że klucz należy do niego, to wtedy w najlepszym przypadku stracisz grę, a w najgorszym całe konto.

Ogólnie jeśli ktoś stawia Ci takie warunki, to zastanowiłbym się, czy warto - jeśli zrealizuje swoje groźby, to możesz mieć sporo nieprzyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...