Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GetFreaky1999

Czy można nadal aktywować klucze do gry Alan Wake na Steam?

Polecane posty

Witam, z tego co wiem to gra została wycofana ze sprzedaży na Steamie i nie można jej już kupić. Osobiście posiadałam podstawkę juą wcześniej z jakiegoś starego CD-Action ale chciałabym zagrać również w 2 DLC Sygnał i Pisarz i dodatek American Nightmare. Nie wiem czy można je dalej kupić na Steam ale bardziej mnie interesuje czy jeżeli posiadałabym do nich kody z wersji pudełkowej to mogłabym je nadal aktywować czy już nie? Zadaję to pytanie ponieważ zauważyłam, że w kilku sklepach gra jest jeszcze dostępna w wersji pudełkowej i nie wiem czy po prostu kupno takiej nie poszło by na marne bo kody by już nie działały...
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, UpiornyOrszak napisał:

100% pewności nie mam. Jednak jeżeli są jeszcze sklepy, które wyprzedają resztki tego tytułu to podejrzewam, że i w bazie Steam figurują jeszcze kody aktywacyjne tych gier a co za tym idzie powinno dać się je aktywować. 

Też mi się tak wydaje no bo w sumie gra została tylko wycofana ze sprzedaży na Steam ale nigdy nie wiadomo co jeszcze się z tym wiąże. Chciałam się jednak upewnić. Myślałam czy by  napisać do jakiegoś supportu ale nie korzystam zbyt często ze Steama i nie znalazłam, żadnego konkretnego adresu gdzie mogłabym zapytać. Wiele sklepów sprzedaje np. ALAN WAKE ANTHOLOGY z ExtraKlasyki. Na Allegro znajduje się też sporo ofert ofoliowanych jeszcze innych wydań np. wersji premierowej albo samego dodatku itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GetFreaky1999

Kody powinny wciaz dzialac. To ze gra zostala wycofana ze sprzedazy na Steam nie jest rownoznaczne z usunieciem jej z biblioteki tej platformy. Z wlasnego doswiadczenia napisze, ze w razie pojawienia sie problemu z kluczem przypisujacym jakas gre do konta na Steam nalezy skontaktowac sie z lokalnym dystrybutorem, przeslac zdjecie pudelka z widocznym na nim kluczem oraz paragonem i wydawca ma obowiazek dostarczyc Ci taki klucz, ktory bedzie umozliwial gre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tesu napisał:

@GetFreaky1999

Kody powinny wciaz dzialac. To ze gra zostala wycofana ze sprzedazy na Steam nie jest rownoznaczne z usunieciem jej z biblioteki tej platformy. Z wlasnego doswiadczenia napisze, ze w razie pojawienia sie problemu z kluczem przypisujacym jakas gre do konta na Steam nalezy skontaktowac sie z lokalnym dystrybutorem, przeslac zdjecie pudelka z widocznym na nim kluczem oraz paragonem i wydawca ma obowiazek dostarczyc Ci taki klucz, ktory bedzie umozliwial gre.

A jeżeli kupiłabym np. nową, ofoliowaną jeszcze grę ale z Allegro? Niekoniecznie ze sklepu ale od osoby prywatnej na przykład. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gra jest ofoliowana i jest pewność, że klucz pochodzi z legalnych źródeł to bez problemu powinnaś go móc aktywować. A jeśli nie to tak jak napisał Tesu można udowodnić supportowi, wysyłając zdjęcia kodu z pudełkiem. 

@Tesu A to też myślę zależy od wydawcy. Ja do tej pory ilekroć coś zgłaszałem nie musiałem pokazywać paragonu. Co więcej Cenega na podstawie samego zdjęcia pudełka i klucza aktywacyjnego przysłała mi kopie uszkodzonych płyt. A i zawsze mozna coś pobajerować odnośnie paragonu w końcu to bardzo nietrwały materiał i łatwo gdzieś go niechcący posiać albo zniszczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, UpiornyOrszak napisał:

Jeżeli gra jest ofoliowana i jest pewność, że klucz pochodzi z legalnych źródeł to bez problemu powinnaś go móc aktywować. A jeśli nie to tak jak napisał Tesu można udowodnić supportowi, wysyłając zdjęcia kodu z pudełkiem. 

Ok dziękuję za rady. Ktoś jeszcze mi pisał, że z własnego doświadczenia udało się aktywować tej osobie jakieś stare gry, które były wycofane dawno temu np. Prey z 2006 roku więc może i z Alanem nie będzie inaczej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...