Skocz do zawartości
Equisetum

Co się dzieje z kartami graficznymi?

Polecane posty

Jak najbardziej. I nie ma sie co dziwic, inne kraje juz tez albo wprowadzily swoja kryptowalute, albo sie do tego przymierzaja.

Inna sprawa, ze np. taki bitcoin w ciagu ostatnich 30 dni stracil polowe swojej wartosci, ale i tak jest obecnie wart dwukrotnie wiecej niz latem ubieglego roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo kryptowaluty mi latają koło tzw. ogona, dopóki nie demolują rynku PC. Trzeba trzymać, przytulać i głaskać swoje karty graficzne, bo niedługo nie będzie czego kupować. Co ciekawe twórcy gier też to widzą i raczej wymagania powinny ulec stagnacji.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówili poczekaj będą tańsze mówili. dobrze ze nie czkałem i zakupiłem kartę w jeszcze w 2016 roku a teraz mogę sprzedać kartę prawie bez straty. poza tym amd orzaz nv strasznie korzysta na tym ze się kopie na kartach. niech asic szybko tanieje bo zwykły człowiek nie ma szans na zakup karty w normalnych cenach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne 1060 (np. msi gaming x) 6Gb chodzą po 1900-2000 zł, za używkę trzeba zapłacić w granicach 1700 zł przy czym jest tego dosłownie kilka ofert na krzyż i schodzą na pniu. O Radeonach trzeba w ogóle zapomnieć. 1070 i wyżej nawet nie sprawdzałem bo aż strach. 1050Ti w zależności od modelu od 700 do 1000 zł, przy czym te za 700 to ostre budżetówki. No za cholerę nie ma czego kupić. Współczuję tym co akurat teraz składają komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak przeglądam temat, bo zacząłem składać PC... Niestety stary laptop to tylko parodia komputera teraz...

No i wpadłem na problem GPU i RAMu. Celowałem w MSI GeForce GTX 1080 Gaming X. Ale z ceny 2600 skoczyło do 3400. RAM w okolicach 800.

No i w sumie... Jest w ogóle sens czekać na spadek cen? Czy celować w coś jak... Nawet jakąś 960 czy coś takiego, na przeczekanie. Obawiam się, że ceny nie spadną już raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen jest kwestią czasu (przynajmniej jeśli chodzi o GPU, bo z RAM może być kiepsko), więc można kupić coś na przeczekanie, ale tak bogiem a prawdą, to nawet na przeczekanie nie bardzo jest co kupić, bo taki 1050Ti ociera się o 1000 zł. Trzymaj kciuki za krach na rynku kryptowalut ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna nowego komputera i tak się zastanawiam co z tymi kartami. Chciałbym coś mocnego w stylu 1080, ale ponad 2k, a w niektórych przypadkach 2,5k za karte to boli po prostu. Spadły ceny ostatnio? Spadną? Jak czytałem sobie to wpadłem m.in. na taki artykuł https://pclab.pl/news78305.html. Lipiec minął i nie wiem czy coś potaniało? Warto jeszcze zaczekać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny od jakiegoś czasu w miarę się trzymają na podobnym poziomie - skończył się szał na kopanie kryptowalut, więc karty znów kupują głównie gracze. Obecnie te karty już raczej nie potanieją, a we wrześniu i październiku powinna debiutować nowa generacja. Jak ci się aż tak nie spieszy, to można zaczekać - być może w cenie GTX 1080 dorwiesz mocniejszą kartę (GTX 1170 która ma mieć wydajność w okolicach GTX 1080 Ti). Ale to może być jeszcze kilka miesięcy czekania zanim karty się pojawią i się wszystko ustabilizuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...