Skocz do zawartości
Equisetum

Co się dzieje z kartami graficznymi?

Polecane posty

W związku z podniesieniem ceny za 1080 o sto złotych i pojawieniem się sensownie wycenionego 1070, mam pytanie czy warto brać tę wersje (nie jest jakaś biedna?) za 1900, czy czekać na ponowną obniżkę cen 1080 w okolicach premiery Coffee Lake?
[EDIT]
Morele chyba też załapało się na obniżkę od dystrybutora.

Edytowano przez SteamPunker
Dodanie oferty morele.net
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem ręczna zmiana pasty termoprzewodzącej i naoliwienie łożysk w wentylatorach raczej niespecjalnie pomoże? 

Myślałem że są coolery + spory radiator to względnie dobre chłodzenie, zastanawiła mnie tylko wyraźnie nisza cena, niż innych modeli plus dopisek micro(n).

Chyba że ktoś znalazł równie dobrze wyceniony 1070 (poniżej 2k), to proszę o poradę.

Jeżeli nie, to czy Aquarius X70W jest dobrze wentylowaną obudowa i zniwelowałby w jakimś stopniu podwyższoną temperaturę?

Na tej karcie występuje throttling?

Edytowano przez SteamPunker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę 24 miesięczną gwarancję, to w sumie chyba jednak wolałbym wziąć kartę od Inno3D (tańsza z lepszym chłodzeniem).

A co do pytania o throttling, to zależy co rozumiesz przez throttling. Praktycznie wszystkie obecnie sprzedawane karty nie schodzą z częstotliwością poniżej swojego zadeklarowanego Boosta. Sporo ma natomiast ten problem, że ich częstotliwość pod obciążeniem mocno skacze, co w niektórych grach przekłada się na ścinki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część modeli nie jest objęta taką możliwością, nie wiem jak jest z tym modelem.

Tak w ramach ciekawostki nadmienię, że w przypadku Zotaca dodatkowa gwarancja obowiązuje po upływie dwóch lat, tzn. przez pierwsze dwa lata trzeba ją realizować w sklepie (inaczej niż u EVGI, gdzie można od razu u nich reklamować)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 17:07, webtom napisał:

A to Zotac nie daje 5 lat gwarancji na swoje karty po rejestracji na stronie (w przeciągu 28 dni od daty zakupu)?

Nie na wszystkie produkty. Tu jest napisane, że dwa lata (no chyba, że na stronie jest błąd, co też jest możliwe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany, czy "Wyraźnie słyszalna pod obciążeniem" implikuje niezłą kulturę pracy...

Micron to producent pamięci, choć nie wiem, czy to obecnie ma większe znaczenie (~rok temu niektóre GTX 1070 z pamięciami Microna miały problemy ze stabilną pracą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieniegdzie pojawiają się w miarę przyzwoicie wycenione rx 580, więc chyba powoli, powoli, wracamy do normalności. 1050Ti, 1060 3 Gb i 1060 6Gb prawie wróciły do cen sprzed boomu. Co prawda najlepsze wersje dalej są drogie i trudno dostępne, ale już solidne średniaki można dostać bez większego problemu. Jeszcze jakby Vega 56 gdzieś się w normalnej cenie pojawiła... ale to chyba tylko marzenie ściętej głowy, bo AMD ma za mało kart nastukanych.

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyj płacz? Ci co kopią kryptowaluty już dawno swoje zarobili, producenci kart sprzedali prawie wszystko co mieli, obojętne czy dobre czy niedobre (95% Vegi z rynku kopie kryptowalutę i nie ma znaczenia że karta jest delikatnie mówiąc średnio udana, bo i tak schodzi wszystko co mają w magazynach). Spekulanci i ludzie inwestujący w kryptowaluty też już swoje zarobili. Ostatecznie jedynym poszkodowanym jest zwykły użytkownik PC bo musi płacić więcej za sprzęt no i rynek kart używanych staje się delikatnie mówiąc niebezpieczny, bo już teraz pojawiają się karty pokoparkowe, które szybko zaczną padać jak muchy. Niby nie ma już takiego boomu, ale kopać nadal się opłaca i nieźle się na tym zarabia, a jak się skończy? Karty pójdą na rynek wtórny, i temat będzie zamknięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie przycichło, przez chwilę ceny były prawie normalne, ale jak to mówią to co dobre szybko się kończy. W Stanach 1060 6GB kosztuje w tej chwili 600$ u nas w sklepach podwyżki już się pojawiły średnio o 100-200 zł a będzie tylko gorzej, generalnie zapowiada się kolejna fala patologicznych cen kart. Jak doliczymy "sympatyczne" ceny RAM-u i płyt głównych to kupno sprzętu w rozsądnych pieniądzach chyba pójdzie do lamusa. Chyba ostatnie momenty dla tych co chcą kupić kartę w ludzkich pieniądzach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na jesieni byłem przez jakiś czas bezrobotny więc o takich fanaberiach jak kupowanie grafiki nie myślałem. W tej chwili mam nadzieję na to że ceny spadną do okolic 500 zł. Szczerze to kiepsko się obecnie orientuję w rynku, ostatnia karta jaką kupiłem to było HD7770.  Szczerze mówiąc najchętniej kupił bym 570 lub 1060 ale ich ceny są mocno ponad akceptowalny dla mnie budżet. Moja karta dokonała żywota jakoś na początku tej kryptowalutowej histerii, więc albo nie było kart w sklepach albo ich ceny były kuriozalnie wysokie. Teraz sytuacja jest nieco lepsza, ale i tak mi się nie śpieszy jak na razie integra wystarcza do pogrania w The division. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...